Vecerja- 40 roj.dan

Katarincaaaa  

član od: 28.1.2016

sporočila: 11

tema odprta - 28. jan 2016 12:22 | ogledi: 7.193 | odgovori: 26

Na poooomoc.

Redno Vas spremljam, preizkusam, potihem hvalim... Zdaj pa...ja,v skripcih sem- rabim Vas.

 Cel teden ze brskam po tej spletni strani,poizkusam kombinirat,pa nikamor ne pridem. In ker vec glav vec ve...Vec kot siti me itaq ne boste .

Problem je sledec...

- V soboto kuham za 8-9 ljudi. Ker imam castitljivih 40 let bi seveda rada nekaj drugacnega nevsakdanjega.

- Ker smo katastrofalni jedci ( vse se poje v 5 minutah), sem si zamislila nekaj v bolj pocasnem stilu.  Z juho ne bom imela tezav pomoc rabim pri hlavni jedi. Seveda bi rada kaksno eksoticno jed- gledala sem paello,ampak...zelim si kakšno jediz pecice,naj se se pece ko pojemo juho- skratka...rada bi cas prezivela s svojimi gosti,medtem ko cakamo na naslednjo jed. Saj ne vem,ce razumete... Rada bi,da bi slo za kaksenbolj slow food. Imate kaksno idejo zakarkarkoli malo drugacnega iz pecice?

- Pa seveda...sladica. V mislih imam kaj lahkega-  nenasitnega,lahko v kozarcu. 

 

Ja,vem...takih in podobnih tem je ogromno. Sem prebrskala kar sem lahko. Pa se vedno...enostavno rabim Vas.

 Hvala za karkoli.

K.

Katarincaaaa

Katarincaaaa  

član od: 28.1.2016

sporočila: 11

28. jan 2016 12:43

Še to... Tortilje so bile na meniju lani.

Katarincaaaa

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. jan 2016 14:05

Fondi, fondue (mesni, sirov, jušni) - kakorkoli se že ta napiše - če imaš le posodo. Pa se da tudi improvizirat. Na ta način lahko zrihtaš tudi sladico .

lp

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. jan 2016 14:49

 

No, za slow food potrebuješ čas in se nimaš časa ukvarjat z gosti, gre za veliko hodov in majhne porcije.

 

Torej iz pečice:

Preprosto, pripraviš veliko prej, potem samo daš v pečico:

http://www.kulinarika.net/recepti/9649/mesne-jedi/pisca

 

ali to:

http://www.kulinarika.net/recepti/6303/eksotika/biriani

 

ali to - ni sicer eksotika, je pa praktična jed, saj pušča veliko časa, in predvsem okusna:

http://www.kulinarika.net/recepti/12778/mesne-jedi/poca

 

 

 

 

mamamia

Katarincaaaa  

član od: 28.1.2016

sporočila: 11

28. jan 2016 15:01

Vem,da ima slow food veliko hodov. Nisem mislila to...pa pustimo to,sej ni pomembno.

Fondi zal ne pride v postev, smo ga tud ze meli. Hvala pa vseeno za razmisljanje.

Vedno bolj se nagibam k Tvojemu receptu Mamamia. Piscanec na rizu se mi zdi odlicna ideja. Marelice,rozine...tole zna bit res zanimivo. Hvala.

 

 

 

Katarincaaaa

Vsesadkosneda  

član od: 11.12.2012

sporočila: 178

28. jan 2016 15:39

Pozdravljena!

Najprej naj ti zaželim vse najboljše :)

Za sladico bi predlagala tiramisu v kozarcu (enak recept kot za klasičen tiramisu, le da sestavine zložiš v kozarce), jogutrovo strjenko s sadnim prelivom (zelo osvežilna), mogoče sadne košarice... Upam, da sem ti kako pomagala.

Vsesladkosneda (slastnakuhinja.blogspot.si)

Katarincaaaa  

član od: 28.1.2016

sporočila: 11

28. jan 2016 16:27

Vsesladkosneda- hvala.

Joooj,tud to sem pozabla povedat- bananin tiramisu mamo tud kar naprej. Sadne kosarica? Tole bom pa pobrskala...

Hvala tudi Tebi.

Katarincaaaa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. jan 2016 9:45

Draga moja, s takim pristopom si boš povozila svoj rojstni dan in....pri teh letih bi bil pa skrajni čas, da se naučiš sebe postaviti na prvo mesto.

Vzemi telefon in pokliči katererja in malo se razjokaj, da se jim boš zasmilila... do jutri je še čas

Vendelina jr.

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

29. jan 2016 10:23

Ribe jim speči, tisto je treba previdno obirat in ne bojo mogli v 5 minutah pojest ... Malo heca... Takšne stvari so res enostavnejše spomladi in poleti, ko se lahko pripravlja hrano zunaj, pa naj bo žar varianta ali kakšen golaž/kotlovina ali kaj v tem stilu. 

V pečici se da tudi komot splanirat tajming tako, da pojeste predjed in je glavna jed pečena malo z zamikom, vmes pa se nazdravi, kakšno reče in se imate fino. Glede same jedi pa je tako, da je za pripravo v pečici kar pestra izbira in po mojih izkušnjah se najbolj splača narediti nekaj, kar imajo gostje radi pa tudi, če ni neka eksotika, vsaj pri nas je tako. Svoje jedce sama najbolje poznaš in veš, kaj jim je všeč. Mi smo pripravljali že vse mogoče, od pečenke, račke, prebranca (za prilogo), rib, lignjev s krompirjem, pa polnjenih lignjev, mlete pečenke, piščanca na ajdovi kaši, lazanje, različne zloženke ala musaka, polnjene paradižnike (tudi priloga), skratka možnosti je ogromno... Pridih eksotike ali vsaj malo drugačen okus pa se zlahka pričara z izborom začimb in kakšnega dodatka, ki ga običajno ne dodajaš (ananas k piščancu, suhe slive k pečenki, za račko marinada z medom...)

Glede sladice pa - mislim, da tu ne boš imela težav, kaj sadnega, lahkega, lepega sploh ni problem narediti. Samo odtipkaš sladice v kozarcu in dobiš veliko idej .

 

Vse najboljše in naj ti uspe karkoli boš že ustvarila  

Sandra_a

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

29. jan 2016 11:52

Pri paelji ne zgubiš bistva, če jo zadnji del kuhaš v pečici. Ko jo zaliješ s tekočino, jo postaviš v pečico in se bo "sama" pripravljala. Tik pred koncem pa dodaš še morske sadeže in postaviš še za nekaj minut v pečico.

rdkapica

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

29. jan 2016 12:04

Vendelina jr. je napisal/a:
Draga moja, s takim pristopom si boš povozila svoj rojstni dan in....pri teh letih bi bil pa skrajni čas, da se naučiš sebe postaviti na prvo mesto.

Vzemi telefon in pokliči katererja in malo se razjokaj, da se jim boš zasmilila... do jutri je še čas

Vendelina jr.

Meni pa preprosto to ni to...

To, da se je nekdo pripravljen sam potruditi in narediti nekaj za svoje goste je bistveno več vredno kot pa, da 'po liniji najmanjšega odpora' nekaj nekje naroči.

Pa tudi ne pomeni, da ni na prvem mestu.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti