Vecerja- 40 roj.dan

Katarincaaaa  

član od: 28.1.2016

sporočila: 11

29. jan 2016 12:28

Punce hvala za vsa razmišljanja. Ja...kar sem hotela dat na prvo mesto je najlepše opisala Sandra_a. Točno to želim- kuhat sama, saj rada, vendar med eno in drugo jedjo pridobit malo več časa (ne da pojejo juho, zraven te pa skrbi a bo glavna dost hitro na mizi, da bo še ravno prav topla...In potem se 10 min bašemo, potem pa vsi prenajedeni komaj usta odpiramo :) in mislila sem točno to...Nekaj kar na pol lahko že prej pripravim, ko pojemo juho pa štartam s pečico. Sej pravim...obupni jedci smo). Po drugi strani, pa vsi radi eksperimentiramo.

Ha,ha...tale ribja mi je tud všeč.

Rdkapica-hvala za idejo, bom sprobala drugič-priložnosti si še sledijo. Odločila sem se za Mamamijino različico piščanca z marelicami in rozinami, za sladico pa sem dobila fantastično idejo Vsesladkosnede-sadne košarice.

Sporočim odziv ;)

FANTASTIČNE STE. Zdaj mi je že skoraj žal, da Vas nisem kontaktirala takoj, ne da sem se sama lomila :) . Po drugi strani, pa imate toliko super idej, da bi bila  v tem primeru odločitev sigurno težja.

Hvala!

 

Katarincaaaa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. jan 2016 13:03

Ribe, četudi iz pečice, vendarle terjajo več pozornosti kot druge jedi iz pečice. Večina mesnih jedi lahko brez škode stoji v pečici, ribe pa so le bolj občutljive, in če se vse malo zavleče se jim koža naguba, nekako "cvrkejo" in niso več tako lepe na pogled. Pa še stanovanje hitro zadiši po njih. Pri nas so ribe sicer redno na jedilniku, a jih pripravljam zunaj.

 

Odzive na praznovanje pa le javi.

Pa veselo praznovanje seveda.

mamamia

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

29. jan 2016 13:11

mamamia je napisal/a:
Ribe, četudi iz pečice, vendarle terjajo več pozornosti kot druge jedi iz pečice. Večina mesnih jedi lahko brez škode stoji v pečici, ribe pa so le bolj občutljive, in če se vse malo zavleče se jim koža naguba, nekako "cvrkejo" in niso več tako lepe na pogled. Pa še stanovanje hitro zadiši po njih. Pri nas so ribe sicer redno na jedilniku, a jih pripravljam zunaj.

 

Odzive na praznovanje pa le javi.

Pa veselo praznovanje seveda.

mamamia

Če tole leti na moj komentar, je bil nasvet, naj speče ribe mišljen bolj za hec, ker je potarnala, da vse na hitro zmečejo vase v 5 minutah, za ribe si je pa človek prisiljen vzeti več časa . Sicer pa se popolnoma strinjam s tem, kar si napisala, ribe so najboljše sveže in tudi mi jih ponavadi pečemo zunaj, izjema so ribji paketki v foliji, ki se zaviti pečejo v pečici in jih še zavite serviramo pa si jih potem vsak sam odvije na krožniku. 

Sandra_a

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

29. jan 2016 13:23

Katarincaaaa je napisal/a:

bi seveda rada nekaj drugacnega nevsakdanjega.

 

Jaz gostom raje postrežem s preverjenimi in preizkušenimi jedmi, eksperimentitram bolj za domačo publiko. Je manj stresno.

Čarli08

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

29. jan 2016 16:16

Pozdravljena, 

kadar jaz kuham za približno 7-8 oseb ponavadi na začetku predjedi dam peč ribe in krompir. Tako v tiste pol ure zmažemo predjedi in riba je ravno pravšnja za serviranje. Kar se pa tiče vonja, če so dovolj sveže lepo diši, itak pa imam navado, da prostor dobro prezračim na hitro za par minut. 

Ooo, paeeela v pečici bi bila tudi super zadeva.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Katarincaaaa  

član od: 28.1.2016

sporočila: 11

29. jan 2016 16:31

Sandra_a tudi tokrat- hvala za odgovor,točno to- hec,da ne zmecejo Vase vse v 5 min :-D 

Mamamija- v nedeljo  bovavse vedle,prepricana pa sem da bo suuuuper.

Trixi- moji pa so za kulinaricna presenečenja. Vem pa kaj mislis ;-) 

 

Ah,sončki ste in jaz 40 daaanes- beri fantasticne volje.

 

Mwaaaaaaaaaaa od mene

Katarincaaaa

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

29. jan 2016 17:20

   Katarincaaa, vse najboljše

mopsika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. jan 2016 17:28

Sandra_a je napisal/a:
mamamia je napisal/a:
Ribe, četudi iz pečice, vendarle terjajo več pozornosti kot druge jedi iz pečice. Večina mesnih jedi lahko brez škode stoji v pečici, ribe pa so le bolj občutljive, in če se vse malo zavleče se jim koža naguba, nekako "cvrkejo" in niso več tako lepe na pogled. Pa še stanovanje hitro zadiši po njih. Pri nas so ribe sicer redno na jedilniku, a jih pripravljam zunaj. 

Odzive na praznovanje pa le javi.

Pa veselo praznovanje seveda.

mamamia

Če tole leti na moj komentar, je bil nasvet, naj speče ribe mišljen bolj za hec, ker je potarnala, da vse na hitro zmečejo vase v 5 minutah, za ribe si je pa človek prisiljen vzeti več časa . Sicer pa se popolnoma strinjam s tem, kar si napisala, ribe so najboljše sveže in tudi mi jih ponavadi pečemo zunaj, izjema so ribji paketki v foliji, ki se zaviti pečejo v pečici in jih še zavite serviramo pa si jih potem vsak sam odvije na krožniku. 

Sandra_a

Sem videla da gre za hec, seveda, ampak sem tudi sama pomislila na eno ribjo jed, pa sem napisala kar sem.

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. jan 2016 17:32

Čarli08 je napisal/a:
Katarincaaaa je napisal/a:
bi seveda rada nekaj drugacnega nevsakdanjega.

 

Jaz gostom raje postrežem s preverjenimi in preizkušenimi jedmi, eksperimentitram bolj za domačo publiko. Je manj stresno.

Čarli08

 

Odvisno od družbe. Od mene vedno pričakujejo kaj nevsakdanjega. Potem sem pa enkrat družbo, s katero smo običajno jedli jedi držav, v katere smo skupaj potovali, presenetila in jih pričakal s prleško-prekmurskimi jedmi. Pa še ena Prlečka je bila vmes. Skoraj so jim čeljusti padle po tleh, ampak zmazali smo pa vse.

Je pa pri meni običajno tako, da mi eksperimenti v prvo vedno uspejo, manj uspeha imam, ko želim kaj dobrega ponoviti. In sem izrazit improvzator. Načrtujem eno, kupim sestavine po tem načrtu in še nekaj zraven, potem pa sproti menjavam in kombiniram po trenutnem navdihu.

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. jan 2016 17:34

VSE najboljšeeeeeeeeeeeeeee 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti