Lidlov fižol rinfuza

mejhnapika  

član od: 15.6.2014

sporočila: 11

tema odprta - 25. jan 2016 11:42 | ogledi: 18.339 | odgovori: 23

Zdravo,

 

v tekoči akciji ima Lidl v akciji fižol češnjevec in me zanima ali ga je katera že kupovala in koliko časa približno se mora kuhati? Zakaj sprašujem - sem kupila fižol češnjevec pri kmetu, ki je en mesec nazaj govoril, da ga ima zelo malo in sedaj ga je imel pa naenkrat še nekaj. 

 

 

Lp

mejhnapika

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

25. jan 2016 12:33

In kaj nam pravzaprav hočeš pvedat - a mrbit to, da ga je šel kmet v Lidl kupit?

 

rrr

mejhnapika  

član od: 15.6.2014

sporočila: 11

25. jan 2016 12:37

Verjamem v poštenost, ampak v teh časih se veliko tudi takih najde, ja. Ne bi bila v dvomu, če ne bi že kupovala pri njemu in sicer lansko leto sem kupila pri njem je imel drugo sorto. Kolega ga je letos septembra kupil pri njem (enake sorte, kot pri mojem nakupu lani). Jaz sem ga sedaj kupila pa je enake barve-sorte, kot iz Lidla?



mejhnapika

Sporočilo je spremenil(a) mejhnapika dne 25. 2016 12:47

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

25. jan 2016 12:52

To boš morala presoditi sama ali je domač ali ne. Jaz sem opazila pri mojemu domačemu fižolu, da se je dosti hitreje skuhal kot kupljeni. Pa enkrat sem kupila češnjevec ( poreklo Kitajska), ki se ni in ni dal skuhat. Po 3 urah še ni bil kuhan. Zdaj vedno pogledam poreklo v trgovini ali pa ga  kupim na tržnici za sproti. Pa je namočen skuhan v dobri uri, uri pa pol. 

Sem pa vidla v petek v Lidlu, da so ga razgrabili. Iz kje pa je bil? 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mejhnapika  

član od: 15.6.2014

sporočila: 11

25. jan 2016 13:19

Hvala za info. Se moram kar posut s pepelom, sem ga ravno dala kuhati in je bil kuhan v pol ure. Bo potrebno malo popraviti zaupanje v ljudi, samo če imaš nekaj slabih izkušenj...

 

 

 

mejhnapika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. jan 2016 13:46

Tudi fižol, pridelan na kmetovi njivi je lahko trd po 3 urah kuhanja, če je predpredlanski, recimo.

In češnjevec je, po izkušnjah, najbolj pogosta sorta, ker je lahko nizek, ki da dober pridelek in še palic mu ni treba postavljati.

O zaupanju pa pravi slovenski pregovor: Kogar kača piči, se boji še zvite vrvi. Včasih je treba z zvito vrvjo malo potrenirati, da se je ne bojimo več.

rimljanka

kovo  

član od: 11.12.2015

sporočila: 1

25. jan 2016 16:41

Si pomislila da ga je dobil pri drugem kmetu? Namrec pri nas stari oce prideluje med in vcasih ko je letina preslaba ga dokupi od drugega cebelarja zato da pac ima zalogo in obdrzi stranke...ceprav od tega financno nima ravno dosti...

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

25. jan 2016 18:22

Potem je bil sigurno svež in domač.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

beno71  

član od: 3.1.2010

sporočila: 52

25. jan 2016 19:56

No, kar se tega tiče. Tudi pri nas na Gorenjskem je nekdo( ne bom delal reklame v hribih prodajal domače salame in klobase pa so ga dobili ko je le-te kupoval v Lidlu in prodajal kot domače. Toliko o zaupanju. Pač bo treba vse prej dobro preveriti poreklo.

beno71

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. mar 2016 15:09

Da ne odpiram nove teme:

 

tole zanimivost sem prebrala v zadnji številki VIP - kratek povzetek: 

Pakiranje 1,5 kg, Bonus Plus Mercator, na vrečki piše: proizvedeno (s tem je mišljeno pakiranje) v Sloveniji, država porekla Kitajska, leto pridelave 2011 !!!!  Če ta datum drži, ne bo prav hitro kuhan . 

Cila

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

3. mar 2016 17:32

Tudi jaz sem že kupila fižol iz Lidla, ki je bil kuhan v eni uri. Sem pa tudi že prodajalke iz tržnice videla v Lidlu s kar nekaj kilami fižola v vozičku, naslednji dan pa je bil ta fižol prodajan na tržnici kot domač po 8 €. Toliko o poštenju nekaterih, seveda ne vseh, prodajalcev na tržnici. Pa ne samo fižol....

BABI 2+2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti