Lidlov fižol rinfuza

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. mar 2016 19:02

Popolnoma se strinjam z Ežojem. Kuhan fižol (vseh sort) je stalnica v moji špajzi.  Edina suha zadeva sta posušen zeleni grah in črnooki grah. Slednjega kuham po receptu za pasulj samo na Novoletni dan iz gole vraževernosti.  

 

Vanja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. mar 2016 20:11

Meni je doma kuhan fižol bolj všeč, ker ga skuham do mehkega, kar pride prav pri pripravi matevža, pri pašta fižolu, tudi v solati imam raje mehkejša zrna.  V konzervah je včasih trdikast pa še tista tekočina mi ni nič kaj po godu. Niham, ali jo uporabiti, ali zliti stran in fižol oplakniti .  Za rezervo kljub temu stalno stoji na polici v špajzi par konzerv. 

Zgoraj omenjeni fižol iz Mercatorja: ga je katera kupila? Je res iz letine 2011?  Kako dolgo ga je torej treba kuhati do mehkega?

 



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 10. 2016 20:11

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

11. mar 2016 11:19

mopsika je napisal/a:
  ..., namočen, kuhan v ekonomu v 40 minutah, pa tudi okusen. 

Kakšen fižol pa imaš, da ga je treba 40 minut kuhati v ekonomu?

Kuhala sem že različne fižole v zrnu in jih kuham v ekonomu 10 minut, nato pustim stati v ekonomu še 10 minut in so vedno kuhani, včasih še celo malo preveč.

rdkapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti