Finančni svetovalec

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

tema odprta - 23. jan 2016 8:03 | ogledi: 6.284 | odgovori: 8

Pozdravljeni, nujno bi potrbovala dobrega, poštenega finančnega svetovalca. Prosim, če lahko kdo priporoči koga preverjenga, in mi pošlje sporočilo na ZS.

Družina s hudm kreditom v CHF potrebuje pomoč.

Preden me kdo napade, vem, da je to kulinarični forum. Ki pa ga obišče ogromno ljudi. Iščemo svetovalca z referencami - ali vsaj nasvet kako ga najti. Žal ni vse zlato, kar se sveti in vsakemu oglasu je težko verjeti.

Hvala,

robida

robida

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

23. jan 2016 11:46

Prav svetovalca res ne poznam nobenega. Sem pa pred kratkim v knjigi Osebni finančni načrt avtorja Mitje Vezoviška zasledila vprašalnik za izbiro finančnega svetovalca. Svetovalci naj bi odgovorili na par vprašanj in na podlagi njihovih odgovorov se potem odločiš, kateri je najbolj primeren zate. Vsekakor pa Vezovišek priporoča take, ki delujejo v skupinah in netake, ki delujejo samostojno.

helgula

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. jan 2016 12:57

Po moje je še vedno najbolje stopit na banko, pri kateri je kredit. In potem na drugo banko in vprašat enako, povedat enaka dejstva in primerjat. Ti pogovori so zastonj, svetovalec pa bo zahteval svoje. In to ne malo. 

Jaz sem našega švicarja uredila na matični banki, še preden so izbruhnile vse težave. 

mamamia

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

23. jan 2016 13:08

Mamamia, se strinjam, če bi šlo zgolj za kredit. Verjetno pa bodo potrebne bolj drastične in celovite poteze, ker trenutna situacija ni rešljiva. In se agonija le še poglablja..

robida

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. jan 2016 17:21

Tudi mi smo reševali dokaj zapleteno situacijo, a vedno najprej na banki. Mislim, da bi  tudi v primeru, ki ga navajaš, na banki dali koristne nasvete, navsezadnje oni najbolj poznajo situacijo, promet na TRR, druge dohodke, in seveda tudi težave. Bankam je v interesu, da pomagajo komitentom. in bodo storile vse, da ne pride do drastičnih ukrepov. 

Če tvoji menijo, da poslovalnica, v kateri imajo TRR ni pravi naslov, lahko vedno stopijo do ene stopnje višje. 

Imam nekaj prijateljic, ki so izkušene finančnice in svetovalke, a so v težavnih primerih tudi one najprej svetovale temeljit in odkrit pogovor na banki, ali pri kreditodajalcu, če morda to ni banka.

 

Sama ti lahjo svetujem zanesljivo osebo glede tega, a ne vem, kako računa svetovanje, ker je nikdar nisem povprašala za tovrstno pomoč. Je pa z mariborskega konca.

 

mamamia

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

23. jan 2016 17:27

Hvala ti za te informacije. Jim bom prenesla. Sicer živijo v Ljubljani...če bi se odločili, te bom prosila za kontakt. Vsekakor se morajo sami odločiti kako naprej.

 

robida

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. jan 2016 18:21

Ti jim samo reci, da je vsak problem rešljiv, le začti je treba nekje in se pogovoriti s pravimi ljudmi. 

mamamia

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

24. jan 2016 8:18

Res je, kot pravi mamamia, v matični banki bi verjetno vedeli svetovat kar najbolje. Sem pa na spletni strani NLB zasledila, da imajo finančne svetovalce v hiši. Torej imajo verjetno tudi druge banke tako in če se oglasiš na svoji matični banki ti bodo verjetno zaračunali manj kot najet svetovalec. Ali pa mogoče sploh nič.

helgula

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. jan 2016 8:34

Banke ne zaračunajo nič. Bančni svetovalci so zato zaposleni in prejemajo plačo, da svetujejo strankam. 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti