Godla

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 18. jan 2016 12:34 | ogledi: 7.793 | odgovori: 10

Moja mati je pozimi kuhala "godlo". Kot otrok je nisem rada jedla, zadnjič pa mi jo je postregla starejša gospa in moram priznati da se okusi z leti spreminjajo. Mi  lahko pomagate z receptom da si jo pripravim sama.

 

Lep pozdrav

mijamarija

nxyz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 140

18. jan 2016 13:01

Pri nas je godla tisto kar ostane pri obarjanju krvavic, voda s filo iz krvavic, ki so počle. V to potem zakuhamo riž, zabelimo z ocvirki in je godla.

 

Če pa ni obdobje kolin in se v skrinji najde krvavica jo razdrem, dolijem nekaj juhe in zakuham riž v to, ni original je pa dober približek.

nxyz

koleraba  

član od: 3.3.2007

sporočila: 7

18. jan 2016 13:02

Godlja je juha,v kateri so se kuhale krvavice,še boljša je bila,če se je kaka razkuhala. Če ne delate krvavivc si godljo naredite tako,da v vodo raztrgate krvavico in ša kaj zakuahte gor,riž ali ječmenovo kašo.

Včsih je bila godlja obvezno dodatek kolinam,ki smo ga nosili sosedom,oni pa pootem ob svojih kolinam nam. In takrat še ni bilo skrinj. Kot otrok je nisem marala,sedaj pa že dolgo ni več kolin,tako da ne vem,,orda bi jo pa jedla sedaj. S

koleraba

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

18. jan 2016 13:06

Recept pos imenom godla je v bazi receptov. Seveda, če je to jed, ki jo iščeš.

 

Lp

mamazeljka

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12653

18. jan 2016 13:23

Pri nas je godla tisto kar ostane pri obarjanju krvavic, voda s filo iz krvavic, ki so počle. V to potem zakuhamo riž, zabelimo z ocvirki in je godla.    Tudi pri nas, v moji mladost.

http://www.kulinarika.net/recepti/19442/enoloncnice/god  

mopsika

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

18. jan 2016 13:41

Pri nas pa namesto samega riža zakuhamo riž/prosena kaša  ali ješprenj/prosena kaša  namešano pol/pol.

Cila

lera  

član od: 21.7.2010

sporočila: 93

18. jan 2016 14:56

Jaz dam v godlo ( voda v kateri se obarijo krvavice)notri malo riža in malo prosene kaše pa malo majarona in stopljene ocvirke – zraven jemo pa krompir v oblicah in solata – ja ko si starejši rad ješ kakšno stvar iz otroštva in ugotoviš da sploh ni slaba

lera

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

18. jan 2016 20:04

uF, spomin na okus iz otroštva, ki ga nisem marala. Pa tudi pečenega prvega mleka-mleziva od krave ne. Čeprav sem imela zelo revno otroštvo, sem bila raje lačna kot jedla ti dve jedi. Za kazen seveda nisem dobila nadomestne hrane kot se danes redno dogaja.

Črevne juhe tudi nisem jedla, ki nam jo je soseda ob njihovih kolinah vedno prinesla. Tu sem imela pa srečo, tudi mama te juhe ni mogla jest in je pristala v prašičjem koritu, sosedi seveda nismo jemali veselja, da bi ji povedali, kako to  nam ni dobro.

BABI 2+2

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

19. jan 2016 9:27

Super  - hvala vsem, kupila bom krvavico in dodala ajdovo kašo. ko bo kuhano vam sporočim.

 

Lep pozdrav

mijamarija

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

22. jan 2016 13:14

BABI 2+2 je napisal/a:
uF, spomin na okus iz otroštva, ki ga nisem marala. Pa tudi pečenega prvega mleka-mleziva od krave ne.

uufffffff tole prvo mleko, pečeno, obožuuujem, sam vprašanje, če bom še kdaj uspela to dobiti , to mi je pa res tako super jed!

 

jaz imam pa v godli rada zakuhano proseno kašo ali pa jajčne natrgance (jajca & moka, zmešano z vilicami in nacufano na koščke, kot npr zakuhamo v močnik), pa majaron obvezno, mami je vedno poleg skuhala krompir v kosih, dobra jed.

anka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti