Ruske kape

neznan uporabnik
tema odprta - 6. apr 2001 13:52 | ogledi: 6.808 | odgovori: 16

Rada bi dobila recept za sladico, ki se ji reče ruske kape, hvala.

Deedee

neznan uporabnik

9. apr 2001 19:21

Deedee, a lahko poves, kje si slisala za to sladico, oz. ce jo malo opises? Mogo mi bi potem uspelo najti recept? Hvala, Henri

neznan uporabnik

12. apr 2001 12:33

ruske kape! Ruske kape res ni problem narediti. Testo naredi kot za vanilijeve ali lešnikove piškote. Testo razvaljaj na 0,5 cm in z okroglim modelčkom premera 3cm oblikuj krogce. Potem naredi nadev po želji ( orehov nadev ali čokoladni z rumom). Jaz sem jih naprimer namazala z orehovim nadevom. Namaži in zlepi po dva piškota. Nadevan piškot, ker je to tedaj 1, namakaj v čokolado tako, da so namazani le robovi okrog. Takoj potem te iste robove pomoči pa v zmlete orehe. Nič posebnega. Reče se jim ruske kape le zaradi tega, ker so piškoti videti koz ruski kapi. Če pa ima kdo kakšen drug recept, eksperimentiraj. živjo. Marija S.

neznan uporabnik

12. apr 2001 12:44

Marija, ali lahko poveš kako narediš orehov in čokoladni nadev.

neznan uporabnik

13. apr 2001 8:13

Ja, Marija, tudi mene zanima nadev. Ali lahko prosim napišeš še recept za testo, ker si to že delala in je torej preizkušen? Lepa hvala in pozdravček.

neznan uporabnik

13. apr 2001 15:43

Hvala Marija. Se malo truda s tvoje strani, potem jih bom takoj naredil. :X Henri

neznan uporabnik

18. apr 2001 16:21

Pravi recept za ruske kape je naslednji: biskvit: 4 jajca, 20 dag sladkorja, 4 žlice tople vode, 15 dag moke, 1/4 pecilnega praška. Iz beljakov naredimo trd sneg, vanj rahlo vmešamo rumenjake, moko, sladkor in toplo vodo. Spečemo v pekaču za roladu. krema: 4 žlice ostre moke, 3,5dcl mleka, 1/2 masla, 20 dag sladkorja v prahu, 1-2 pokrovčka ruma. V vrelo mleko zakuhamo ostro moko in pustimo, da se ohladi. Maslo in sladkor penasto vmešamo z mikserjem in postopoma dodamo predhodno kuhano moko in mleko (nasvet: če je krema grudičasta, jo zmiksamo s paličnim mešalnikom)ter rum. Iz biskvita izrežemo s kozarcem kroge. Polovico jih namažemo s kremo in nato pokrijemo z drugo polovico krogov. Nato jih namažemo še ob straneh in jih povaljamo v kokosovi mokoi. Vrhe namažemo s čokoladnim prelivom (čokolado, sladkor, margarino in rum stopimo nad soparo). Na vrhe lahko položimo cofke (iz obrezanih delov biskvita naredimo kroglice, jih namočimo v čokolado in povaljamo v kokosovi moki) in pustimo, da se ohladi) Dober tek! Špela

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

9. feb 2005 12:58

Tudi jaz jih delam natanko tako kot spela, so zelo dobri, predvsem pa lepi, vedno,ko grem kam na zabavo, kamor je treba nesti kakšno pecivo, naredim ruske kape in vedno "blestim"!

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. feb 2005 13:04

Pa si prepričana, da je to samo zaradi ruskih kap?:) Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. feb 2005 13:46

Loni Makaroni

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

9. feb 2005 14:43

Mene zanima ali lahko namesto moke uporabiš kaj drugega? Mi nekako ne potegne ta moka v kremi. LP, Klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti