Ruske kape

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

9. feb 2005 14:57

Moko jaz zamenjam z vanilnjevim pudingom.Se mi zdi bolj okusna krema. LP jesen Sporočilo je spremenil(a) jesen dne 09. feb 2005 14:58:07

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

9. feb 2005 18:33

Pri nam temu pecivu namesto ruske kape pravimo kozaške kape, ampak princip je isti...kar se pa tiče moke, pa jaz uporabim jedilni škrob...lp, Katjuška

miš  

član od: 22.12.2004

sporočila: 8

10. feb 2005 7:37

V naši okolici se temu pecivu reče "išlerji". Nekateri uparabljamo namesto moke tudi gustin ali puding. Zunanjo stran pa povaljamo v mlete orehe,lešnike,mandelje. Zgornje polovica ima lahko v sredini luknjo (manjšo, večjo)in vanj položiš isti cel sadež. LP Maš miš

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

10. feb 2005 8:35

Veri, jaz vedno "blestim", tudi takrat, ko hočem narediti res nekaj zelo dobrega (kot na pr. v nedeljo kremne rezine) in je bila krema tako rahla, da smo jih jedli kar iz pekača! Tudi to se zgodi! Galja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. feb 2005 10:15

Galja, o kremšnitah so veliko pisali na enem forumu, da bojo naslednje bolj samostojne (samostoječe:) Verjamem pa, da vedno blestiš, važno je tudi kako ponudiš, a ne? Če se nasmeješ, se malo pohecaš iz svojega skropucala in si dobre volje, so vsi srečni, pa če praskajo iz pekača ali česarkoli drugega:) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. feb 2005 10:44

No, no, med išlerji in ruskimi kapami pa je precejšnja razlika, že v testu (pri išlerjih gre za krhko testom, kot za piškote, pri ruskih kapah je testo bližje biskvitu). Ruske kape so tudi vedno povaljane v kokosovi moki, na vrhu je čokoladna glazura. To, kar dela Špela, so prave ruske kape, medtem ko je Marijin recept blizu išlerjem. Dobro pa je oboje. Pozdrav, Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti