Sadno pecivo za starejše

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. jan 2016 18:16

očitno je bila premalo trda jogurtova krema na neki osnovi, ker jogurtovo pecivo se res nima kam razlezt :)

jogurtov biskvit je odličen za ta namen, mogoče z dodanimi malinami?

 

Ali pa pecivo za požrešne sosede, z dodanimi borovnicami ali malinami, ki je našime eno najljubših. Da se ga razrezati v zelo male koščke in nobene packarije ni, ker lepo zatrdi. tole: http://www.kulinarika.net/recepti/11585/sladice/borovni

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

18. jan 2016 9:57

Jogurtova krema je že bila dovolj trda, ampak problem je bil, da je večina starejših enostavno preveč močno stisnila tisti košček peciva in se je vse ven razlezlo... je pa res, da je bilo poletje.

Jabolčne pite me je strah;) Velikokrat naredim krhko testo preveč krhko in se mi potem drobi... se pa strinjam, da je dobra ideja, tudi požrešno pecivo z borovnicami... bom čez vikend malo preizkušala in sporočim rezultat;)

Hvala vsem za ideje!

Titikaka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. jan 2016 10:23

Poglej si jogurtov biskvit in ne jogurtove rezine s kremo. Ta je super!

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

18. jan 2016 12:19

Jaz velikokrat pečem biskvitno pecivo s sadjem:

20 dkg sladkorja ( lahko tudi manj)

7 dkg masla,

2 celi jajci

20 dkg moke

3/4 pecilnega praška 

1 vanilin

1 dcl mleka 

2 žlici ruma

Najprej stepaš sladkor, jajca in maslo, dodaš mleko, rum in na koncu moko s pecilnim praškom. 

Pecivo potreseš s sadjem ( jaz običajno položim polovičke marelic dol obrnjene) vmes pa posujem z borovnicami.

Lahko tudi gozdne sadeže, maline. Pomembno je, da je sadje sočno. Če pečem z marelicami narežem na kvadratke, da je ena marelica na sredi.

Pečem pol ure na 180. Pecivo je dovolj čvrsto. 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 18. 2016 12:20

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

18. jan 2016 19:56

Dunajski valovi, rolada z jabolki

Rebeka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti