Očiščevalna dieta

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. jan 2016 7:38

Preveč komot sem za diete, da bi pa le izgubila nekaj kilogramov, sem se pred leti poslužila posta ob polni luni. Se pravi, da sem ob polni luni ves dan pila le zeliščni čaj.  V ostalih dneh sem se samo malo nazaj držala pri jedi, kar pomeni, da si zjutraj nisem predebelo namazala putra na kruh, da sem sem ob malicah slaščice zamenjala za jabolka in da sem za večerjo pojedla kos kruha z jogurtom ali prepečenec z mlekom namesto slastnega sendviča ali burgerja iz Mc Donaldsa.   V enem letu se mi je uspelo znebiti 7 kg in zadržati težo - do prvih počitnic v hotelu All inclusive s širokim izborom okusne in vabljive hrane  . Da sem prišla nazaj na staro težo je trajalo kar dobrih 10 let "uživancije" .   Sedaj se s težo ne obremenjujem več. Skrbim le za primerno telesno aktivnost, da razmerje špeh:mišična masa ostane v nekih po mojem lastnem mnenju    še spodobnih okvirih .

Cila

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

20. jan 2016 8:12

Proxima,

točno to je, kar si napisala: hitre diete so za nepotešene histerike, pa naj jih predpisujejo ali uporabljajo. Eni z njimi prav mastno služijo, tudi taki z diplomami medicinskih fakultet, pri čemer zanesljivo ni bil nobeden od njih nikoli na taki dieti oziroma imel potrebe po njej. To izjavljam pri polni zavesti iz lastnih izkušenj vseživljenjskega boja s kilogrami. Ni trajalo čisto pol stoletja, ampak dosti manj pa tudi ne, da sem sama prišla do tega spoznanja.

Torej, emažana, vzemi se v roke, nehaj zganjati cirkus okoli boja za pravice do lastne neumnosti, ker ti jih nihče ne krati - pravzaprav te hočemo obvarovati pred njo, ampak, prosim, če vztrajaš, da mora neumnost zmagati, kar izvoli. Takih, kot si ti pa jaz, je naokoli, tudi na kulinariki, veliko več, kot si mogoče misliš, ker pač nobenemu ni lahko priznati, da si je sam skopal jamo, iz katere vse življenje leze in se zvrne nazaj vsakokrat, ko je že mislil, da je pršel do roba. Če pogledam nazaj, bi bila zelo hvaležna, če bi mene kdo pred tridesetimi leti na tak način pošteno zbrcal.

Ah, pa kaj, saj nima smisla. Dobrodošla v klubu. Obilo zabave. Pa upaj, da bo tvoje telo zdržalo - pri večini namreč ne.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. jan 2016 8:15

Za to dieto UKC sem prvič slišala pred 15 ali več leti, namenjena naj bi bila, tako mi je rekel kolega zdravnik, bolnikom, ki so morali iz določenih razlogov izgubiti nekaj kilogramov. Tako da sem imela v mislih, da ta dieta ima svoj namen, ni pa je verjetno UKC priporočal kot dieto tistim, ki želijo hujšati iz drugih razlogov. 

 

 

mamamia

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

20. jan 2016 8:54

Pri hujšanju je vedno križ, ljudje smo običajno neučakani in želimo videti rezultate zelo kmalu, če ne celo takoj.

Eno pa je gotovo in temu se ne da oporekati: ne zredimo se čez noč, pa tudi shujšati ne moremo čez noč.

V mojem primeru nobena dijeta ni prijela, vse kar sem zgubil, sem še hitreje dobil nazaj.

Potem sem si rekel, da bo edina dijeta, ki jo bom izvajal tako imenovana MŽVM dijeta: Manj Žri, Več Migaj.

Kupil sem si kolo in se z njim vsak dan peljem v službo in domov (cca 15 km v eno smer) in po opravkih. Seveda, dnevi kot je današnji, ko je zunaj minus 7, odpadejo.

V letu in pol sem iz 97 kg padel na 85 kg, kar je za mojih 184 cm in 46 let v redu. Jem vse, tako kot prej, nobeni hrani se ne izogibam in se počutim bolje.

Miroslav Vulović

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

21. jan 2016 18:44

sweet-T zakaj ne bi poskusila diete z integralnim rižem? S to dieto v manj kot enem tednu lahko izgubiš kar 4 kg pri tem pa spodbidiš svojo prebavo in poskrbiš za zdrava jetra. Priprava obrokov vzame le nekaj minut, denarnica pri tem ne bo trpela. Z dieto z napitki (shakei) iz integriranega riža se počutiš lažje, bolj sveže in tudi koža bo dobila mladosten sijaj.  Glavna sestavina diete je integriran riž in ga konbiniramo z ostalimi živili, predvsem sadjem in zelenjavo. Takšne kombinacije je posebno enostavno pripraviti dobimo pa nasiten obrok, ki organizmu zagotovi vse nujne hranljive snovi in istočasno dovoljuje, da s telesa odplaknemo nekaj odvečne maščobe. Pri tej dieti nikoli nisi lačen, če pa lakoto začutiš popiješ osnovni rižev napitek, ki ga lahko uživaš v neomejenih količinah. Takšno dieto je priporočljovo izvesti dvakrat na leto.

Sama to dieto redno ponavljam in sem neizmerno zadovoljna in prav tako vsi ki to dieto koristijo.

 

 

milja44

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

21. jan 2016 19:47

 
 in istočasno dovoljuje, da s telesa odplaknemo nekaj odvečne maščobe...

 

 

milja44

A to se kar z osnovnim riževim napitkom polijemo, da gredo maščobe s telesa?  

Vesnuska

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. jan 2016 20:09

milja44 je napisal/a:
sweet-T zakaj ne bi poskusila diete z integralnim rižem? S to dieto v manj kot enem tednu lahko izgubiš kar 4 kg pri tem pa spodbidiš svojo prebavo in poskrbiš za zdrava jetra. Priprava obrokov vzame le nekaj minut, denarnica pri tem ne bo trpela. Z dieto z napitki (shakei) iz integriranega riža se počutiš lažje, bolj sveže in tudi koža bo dobila mladosten sijaj.  Glavna sestavina diete je integriran riž in ga konbiniramo z ostalimi živili, predvsem sadjem in zelenjavo. Takšne kombinacije je posebno enostavno pripraviti dobimo pa nasiten obrok, ki organizmu zagotovi vse nujne hranljive snovi in istočasno dovoljuje, da s telesa odplaknemo nekaj odvečne maščobe. Pri tej dieti nikoli nisi lačen, če pa lakoto začutiš popiješ osnovni rižev napitek, ki ga lahko uživaš v neomejenih količinah. Takšno dieto je priporočljovo izvesti dvakrat na leto.

Sama to dieto redno ponavljam in sem neizmerno zadovoljna in prav tako vsi ki to dieto koristijo.

 

 

milja44

Daj ti to komu drugemu prodaja, ojk? 

mamamia

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12641

21. jan 2016 20:27

A to se kar z osnovnim riževim napitkom polijemo, da gredo maščobe s telesa?

mopsika

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. jan 2016 20:46

limnol je napisal/a:

 Ni trajalo čisto pol stoletja, ampak dosti manj pa tudi ne, da sem sama prišla do tega spoznanja.

 

Ah, pa kaj, saj nima smisla. Dobrodošla v klubu. Obilo zabave. Pa upaj, da bo tvoje telo zdržalo - pri večini namreč ne.

Sonja

 

Hehe, velikokrat rečem, da če bi vedela to, kar vem danes...ne bi naredila par neumnosti. Je pa res, sem slišala za kar nekaj zdravnikov, ki se ukvarjajo samo s hujšanjem. A se kdo spomni tistega/tiste z ambulanto v Ljubljani, ki je z akupunkututo (al je bila akupresura) pomagal/a ljudem hujšat? No, na srečo sem imela takrat hud pomanjkljaj keša, če ne bi bila jaz ziher tam na "terapiji".  So se pa ljudje (čitala v enem od časopisov) organizirano z avtobusi vozili tja na hujšanje. Priznam, kako me je mikalo!!!

Drugače se izogibam sladkarijam in pretiranim količinam drugih OH, pa kar nekam OK vozim. Odkar sem na MFP-u odkrila programček za izračun kalorij, se 5x vprašam, če je en piškot res vreden toliko kalorij, kot jih ima. 

 

Kaj je to integralni riž?

 

 

 

Vanja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. jan 2016 6:50

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

, se 5x vprašam, če je en piškot res vreden toliko kalorij, kot jih ima.  

Kaj je to integralni riž? 


Vanja

1:     je 

2:  http://www.zlatopolje.si/integralni/

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti