Jem, torej hujšam ali proč s sladkorjem

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. feb 2005 14:30

Škoda denarja, saj same po sebi ne delajo čudežev. Če vplivajo na kaj, je to tvoja denarnica. Po moje pridejo v poštev samo pri tistih, ki so resnično predebeli in hujšajo pod zdravniškim nadzorom. In pa v kombinaciji še s čim - npr. bolj zdravo prehrano in telesno vadbo. Loni Makaroni

mateja_vran  

član od: 29.1.2005

sporočila: 3

14. feb 2005 16:59

JEM,TOREJ HUJŠAM! POZDRAVLJENI;JAZ SEM PROBALA TOLE KNJIGO- JEM TOREJ HUJŠAM IN POVEM VAM V 2 MESECIH SEM SHUJŠALA 7 KG.ODLIČNA JE. mateja_vran

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

17. feb 2005 18:32

Tole knjigo (jem torej hujšam) se da dobiti tudi v elektronski obliki.Marsikaj koristnega je napisano za vse,ne samo za tiste ki hujšajo. l.p. Vesna Leben

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

17. feb 2005 19:22

To pa je zelo koristen podatek za mnoge. Ker tega ne poznam, bi te prosila, da posreduješ informacije o tem, kje in kako.

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

1. mar 2005 11:56

Ekola, danes je nekakšen moj praznik: ENO LETO. Sem srečna in kar malo ponosna, da mi je uspelo. Sedaj pa novi plani za naslednje leto in ni jih malo. Pozdravček Marika Ps.: Ligojna še enkrat hvala Sporočilo je spremenil(a) marika dne 01. mar 2005 11:57:21

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

3. apr 2005 5:59

Velikokrat prebiram ta forum, a ajavljam se samo občasno. Zadnje časa sem večkrat zasledila, da se jih tudi tule na kuliniraki vse več odloča spogledovati z Montignacom po npr.končani 3md dieti. Pa sem privlekla sem nekaj mojih jedilnikov. So nekje med Montijem in drugo knjigo Proč s sladkorjem. Časovno so obroki takole(pri meni), zajterk ob 8:30, malica 12:00, kosilo 15:30, večerja 19:30 Nisem nič kaj dosti komplicirala, samo v glavo sem si vtisnila kaj ne bom jedla in to je bilo vse. Nikakršnih tabel in preračunavanj, kombiniranj in podobno. dan x Z-polnozrnat kruh(85g), tekoči jogurt 1,3mm(0,3l) M-stročji fižol z sirovimi paličicami in kuhanim ješprenom okisano v solati K-goveja juha, kuhana govedina, dušeno sladko zelje, rdeč radič V-polnozrnat toast(2 rezini), paradižnik, paprika, vložene kumarice dan x Z-pirin kruh, marmelada brez dodanega sladkorja, čaj M-sadje(mandarine) K-dušen riž, priloga grah in brokoli, pečene piščančje prsi(polovica), zelena solata V-piščančje prsi(druga polovica), solatna mešanica z limono in jogurtom dan x Z-polnozrnat kruh, tekoči jogurt M-dve rezini polnozrnatega toasta, turistična pašteta, vložene kumarice K-pečen svinjski kare, polnozrnati široki rezanci z naribanim sirom, solata mix V-gorska mineštra dan x Z-tekoči jogurt s posušenimi kockami kruha in semeni M-Jajčna omleta(2 jajci,čebula, česen, začimbe) K-pečeni puranji rezanci z narezano papriko in porom, okisana gorska mineštra(jo precediš skozi cedilo pod tekočo vodo in okisaš) V-tunina rio mare s kockami sira, vložena paprika dan x Z-polnozrnati kosmiči s semeni v mleku M-polnozrnat kruh, skuta K-pečen puranji file, priloga stočji fižol(zelen in rumen), zelena solata z naribanim zeljem in lanenini semeni V-polnozrnate testenine z dušeno zelenjavo na olivnem olju, česen, bazilika Srečno vsem, ki se odločate za to pot. Pozdravček Marika

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

3. apr 2005 11:46

Pozdrav. Tudi jaz sem se pričela prehranjevati po Montignacovi metodi, sicer res nekaj dni nazaj ampak mi je super. Hvala za jedilnike, bo kar lažje. Knjiga se mi zdi odlična motivacija in te dobro pripravi, vendar pa na koncu ostaneš brez nekaterih potrebnih informacij...in prav zato bi vas,Marika, prosila, ker vem da ste pravi strokovnjak, da mi daste kakšne napotke. Npr. ne vem, kako je s pijačo, ali pahko piješ kavo ali čaj med zajtrkom ter vodo med obrokom oz. ali je prepovedano določen čas po obroku piti. Pa še nekaj, glede korenja, naj bi bilo prepovedano, vendar sem nekje na internetu zasledila, da ima GI okoli 45 ter da ga priporočajo jesti. Ker sama ne vem kako in kaj, se ga raje izogibam. Zanima me tudi kako je s sadnimi jogurti-so dovoljeni ali ne? In še zadnje vprašanje-ali lahko ješ določene stvari, če samo zamenjaš belo moko za polnozrnato ali kakšno drugo (npr. pica ali kaj podobnega?) ter če pečete pecivo katera sladila uporabljate? Hvala za odgovore. Veliko volje ter izgubljenih kilogramov! Lp, maychi

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

3. apr 2005 13:35

Sedajle samo nekaj stvari na kratko(rijem in kopljem po vrtu). Korenja sem se tudi jaz kake dva meseca izogibala, potem pa normalno; malo, skupaj z drugo zelenjavo. Surovo korenje ima precej nižji GI, tako da je priporočljvo. Pice in vsa peciva iz polnozrnate moke jaz seveda pečem, vendar pa brez dodatka sladkorja. Tudi kakšne palačinke, kvašene kifeljčke polnjene s koščkom plemenite temne čokolade. Pico si privoščim včasih tudi s kakšno rezino salame. Umetna sladila lahko katera koli. Jaz sem se navadila zgolj samo tekočega, a ga uporabljam zgolj res za kakšno kislo sadje. Glede pitja je podobno kot pri drugih dietah. Sadni jogurti pa...? Čim manj, saj imajo precej sladkorja. Bolje navadni, ali pa sam v jogurt vmešati sadje in tekoče sladilo, če je pač takšna želja. Pozdravček Marika

andrejko  

član od: 28.9.2003

sporočila: 1

21. apr 2005 0:18

Ligojna daj prosim napiši kje se jo najde v elektronski obliki, mi jo namreč ne uspe najti. Andrej Sporočilo je spremenil(a) andrejko dne 21. apr 2005 00:19:42

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

21. apr 2005 12:26

Trenutno prebiram knjigo Lahka GI prehrana avtorice Helen Foster. Vsebuje veliko uporabnih nasvetov, precej jedilnikov, za mene celo preveč. Pričakovala sem GI v tabeli na koncu knjige, navedeni pa so samo v treh stopnjah (visoki, srednji, nizki), kcal in kj. Cena knjige je 6500 sit, v tem tednu pa stane 6000 na sejmih knjig, kar je za mene preveč. Izpisala si bom nekaj stvari in knjigo vrnila v knjižnico. Zanima me, če je še kdo prebral oz. spoznal to knjigo. Pozdrav! riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti