Jem, torej hujšam ali proč s sladkorjem

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

19. dec 2004 20:13

Drugače kot sem napisala, pač ne znam. In če iz tega ni razvidno, da deluje, potem ne vem. s hujšanjem sem začela 1.marca in skoraj dobila "ŽIVČNI ZLOM", ko sem vsa živila tehtala, preračunovala količine, razmerja med B, OH in M. Nisem želela nobene diete, saj je v moji okolici vse preveč ljudi, ki se že leta bolj ali manj neuspešno borijo z njimi. V aprilu sem prešaltala na Montignaca, prebrala še Proč s sladkorjem in se počutila močno osvobojeno. Nič več živčne vojne, nič več preračunavanj. Kilogrami so se počasi topili. Štartala sem z 7o,8 kg in končala na 54 kg. Danes jih imam 56. Saj sem hotela samo tam nekje okoli 63-62kg, a kilogrami so se sami topili in se vrjetno ustavili tam, kjer je organizem sam presodil, da je dobro. Toliko kilogramov sem imela pred prvo nosečnostjo pri dvajsetih letih. Potem sem pač počasi skozi leta pridobivala, čeprav nikoli nisem imela takšnih izrazitih težav, kot kar nekaj žensk, ki se med nosečnostjo močno zredijo. Pri meni je bilo vedno nekje okoli 9kg, nič več. In po petih porodih, zanemarjanju same sebe, življenju, ki je več ali manj mejilo na dihanje za druge sem pač prilezla kamor sem. Po svoje sem se še precej dobro držala, ali pa še bolje - pravočasno sem se ustavila na tej moji poti. Vrjamem, da bi z lahkoto prilezla tja do verjetno celo 90kg. Ko danes popisujem svoja doživetja iz obdobja prenajedanja ne morem vrjeti, kaj vse sem počela. Kako me je to psihično uničevalo, razjedalo, uničevalo tudi mojo družino. tudi otrokom sem bila po svoje prav slab zgled in še slabši učitelj. A to je pač nekaj, kar se ne da popraviti preko noči in zgolj z mojo dobro voljo. Otroci so samosvoja bita, ki sem jih pač tudi jaz pomagala izoblikovati, kakor sem pač vedela in znala. So čudoviti, a njnihove prehrambene navade so vse prej kot dobre. Navkljub rednim vsakodnevnim zajtrkom (hvalabogu), je veliko preveč pregreh, razvad in podobno. Še vedno se večji del prehranjujem po GI. Tako mi je pač prišlo v navado, v zavest in tako se pač dobro počutim. če bi se morala držati kakšne od diet, bi me prav gotovo pobralo. Nisem človek, ki si pusti zapovedovati in zelo sovražim enoličnosti. Pozdravček Marika

agasi  

član od: 1.5.2004

sporočila: 10

19. dec 2004 21:33

V poldrugem letu sem shujšala približno 20 kg. Počutim se odlično, energije imam kot Popaj, vse štima. Velikokrat se pregrešim, saj sem nora na dobre slaščice. VIVA MONTIGNAC! agasi

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

21. dec 2004 11:09

Me veseli Agasi, da je več takšnih. Tudi pri meni je bilo to z energijo prav zanimivo.

veki  

član od: 26.12.2004

sporočila: 1

26. dec 2004 18:05

bravo agasi tudi jaz čestitam

Noise Data  

član od: 30.12.2004

sporočila: 4

30. dec 2004 18:37

Predvsem pa, gibanje in ukvarjanje s športom. Si je treba utrgat čas za to. Meni se totalno pozna na počutju, če en teden ne grem v "telovadnico". Vsaj vsak tretji dan, eno uro, pa je veselje do življenja veliko... Noise Data

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

2. jan 2005 20:10

Poznam nekaj ljudi, ki so z Montinjakom shujsali vec kot 10 kg. In tezo relativno obdrzali, seveda pa kg pridobis nazaj, ce se spet vsevprek naziras. Sama sem po tej metodi shujsala 10 kg, je pa problem v tem, da se kakih 5 tednov ni poznalo niti grama. Torej ne smes obupati v tej prvi fazi. Potem pa so sli kg zelo hitro dol. Sama sem poleg montinjaka se ves cas tekla in telovadila, tako da je bil rezultat zadovoljujoc. Tudi pocutje je bilo super, saj se zaradi nacina prehranjavanja nisem ves cas pocutila utrujeno. nasprotno, imas veliko energije. Samo z mislijo, da kake stvari nikoli v zivljenju vec ne bos smel zauziti, se ne smes ukvarjat. Zdi se mi, da po tej metodi jes lahko kjerkoli, tudi ce jes zunaj.

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

2. jan 2005 20:19

Katera zivila so v prvi fazi Montinjaka prepovedana? Spomnim se strocnic, korenja...? Prosim za odgovor, ker sem svojo knjigo posodila in nikoli dobila nazaj!hvala

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

3. jan 2005 8:20

Predvsem sladkor, krompir in pa seveda vsi izdelki, kjer se kakorkoli nahaja bela moka. Lubenice, banane, ananas....Stročnice v prvi fazi res niso priporočljive, ampak jaz sem jih vseeno občasno uživala. Gres, koruza, bele testenine, bel riž.... Se strinjam s tem, da je pri tem prehranjevanju dokaj enostavno jesti tudi zunaj. Prav tako s tistim o počutju in energiji. Tvojim besedam bi dodala samo še to, da je naslov knjige resnično zgovoren in da resnično nisi lačen.

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

13. feb 2005 7:27

Pa se spet javljam. Samo tako, da poročam, kako mi gre. V teh dneh sem namreč napolnjena s spomini na preteklo leto in veliko se vračam nazaj, premišljujem, analiziram. 1.marca bo eno leto, kar sem začela spreminjati moje prehranjevalne navade. Kako govorijo javljanja na prejšnjih straneh. Najbolj mi je iz tistega obdobja ostala v spominu Župca in branje njenih stavkov. Naj povem samo to, da je pri meni še vedno vse po starem. Brez večjih vzponov in padcev in 1.marec 2005 bom dočakala prav tako z 56kg. Sedaj se že toliko poznam, da vem, da bo temu tako. Tudi sama sem velik gurman in resnično uživam v hrani in se ji pač nisem pripravljena odpovedovati. V tem letu sem postala goreč zagovornik Montignacove metode (kot dobre osnove) in pa vsega kar je povezano z normalnim vsakodnevnim prehranjevnjem. Delim veselje z vsemi tistimi, ki prav tako uspešno stopate po poteh novega prehranjevanja in ste pri tem zadovoljne. Pozdravček Marika

sportika  

član od: 15.1.2005

sporočila: 22

14. feb 2005 13:35

hmmm.....mene pa zanima če je kdo probal kakšne tablete za hujšat? sportika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti