Jem, torej hujšam ali proč s sladkorjem

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

2. jan 2006 15:47

Verjetno je ta "montinjak"nekdo drug, kot MONTIGNAC? Teka

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

3. jan 2006 7:21

Sarajka se strinjam z Maychi. Monignac, Monti ali Montinjak....vrjetno je vse tisto, kar mislimo da je. Motignac dovoljuje mlečne izdelke, tako mleko, kot izdelke iz njega, celo sladke ali kisle smetane z manj maščob in brez dodajanja sladkorja. Njegovo edino priporočilo je, da kdor želi izgubiti veliko kilogramov, naj ne pretirava z uživanjem le teh. Še posebaj pri tem izpostavlja skuto. Torej drži kot ti je napisala Mayci. Mleko in mlečne izdelke lahko vsak dan. Pozdravček Marika

dreamliner  

član od: 6.1.2006

sporočila: 2

6. jan 2006 22:51

lep pozdrav! malo berem vaše prispevke... res je zanimivo, kako se ljudje lotijo dijet za izgubo teže... sam sem se je loteval na vse mogoče načine.. nekateri so bili tudi zelooo smešni. potem sem pa našel eno, tisto, katera mi je pomagala izgubiti 53 kg. in sicer si jo sestavil sam in mislim da deluje. mislm, da je vsaka dijeta prava. vse je odvisno od nas samih. dreamliner

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. jan 2006 8:19

dreamliner,te lahko vprašam kakšna je ta dieta? Teka

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

7. jan 2006 9:03

Tudi sama sem v puberteti in prej imela težave s svojo prekomerno težo... potem sem se vzela v roke in shujšala slabih 30kg (res sem pazila kaj sem jedla in bila potem s svojo težo zelo zadovoljna- ko pa sem začela jesti kontracepcijske tablete, sem shujšala še za dodatnih 9 kg)... In problem sedaj- ne morem se zrediti, čeprav bi se rada za kakšno kilo (imam namreč slabih 46kg). Vsi mislijo, da imam anoreksijo, bulimijo in ne vem kaj vse še. Ni lahko, če veš, da te za hrbtom opravljajo, pa si ne moreš pomagat. Ampak s časoma se sprijazniš in živiš naprej. Tudi na to sem se že navadila, da včasih nisem dobila cunj, ker sem imala preveč kg, zdaj pa komaj najdem kakšno majhno, da "ne visi vse dol z mene". Drugače pa moj nasvet tistim, ki bi radi shujšali- edina preverjena metoda (pa naj se sliši lepo ali pa grdo- se že vnaprej opravičujem) je "MANJ ŽRI"! BODITE ZADOVOLJNI SAMI S SEBOJ- TO JE NAJVEČ, KAR LAHKO NAREDITE ZASE!!! Lep dan vam želim

dreamliner  

član od: 6.1.2006

sporočila: 2

7. jan 2006 11:39

kakšna je ta dijeta??? hmm... zelo preprosta... poiščeš si najprej tvoj cilj, kaj želiš doseči. nato preučiš te najbolj poznane alternativne prehrane, pobereš od vsakega nekaj, in kot je rekla "rozanec".. MANJ Ž... pa se vse da... ne rabi nobenega vodnika, nobenega hipnotizerja, ker to je samo pomoč, da ti začneš verjeti vase! ne pomaga ti noben hipnotizer, če TI sam ne želiš doseči tega! konkretno pa nebi želi povedat, kaj in kako, to pa zato, ker: 1. sem prišel sam do tega 2.če bi kdo to probal in mu nebi uspelo, bi jaz izpadel kot lažnjivec 3. ni nič posebnega, pa če bi povedu bi se mi mogoče še kdo celo smejal. zato če lahko, bi pripomnu samo nekaj.... vsaka dijeta je prava.. samo upoštevat jo je treba, brez izjem! LP! dreamliner

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

7. jan 2006 13:19

Bravo Dreamliner! Res je prav vse odvisno od nas samih, pa naj bo za druge naša pot še tako čudna in smešna ali včasih neverjetna. Tudi tebe razumem Rozanec. Imam eno takšno prijateljico, ki prav tako vse visi z nje, pa nič ne pomaga. Kaka kilca do tri včasih navzgor bore malo spremeni. Mislim, da j eše težje tistim, ki morajo malo pridobit, kot pa tistim, ki morajo izgubiti. Tudi pridobivanje teže mora bi ti zdravo in vrjamem, da j evčasih prava umetnost. Montigancovim somišljenikom pa seveda veliko sreče na poteh. Tudi ta pot mora postati čisto lastna in samosvoja in včasih nekomu nekaj odgovarja, kar drugemu niti slučajno ne. Eksperimentirajte in spoznavajte. Pozdravček Marika

tiina  

član od: 23.2.2005

sporočila: 26

18. jan 2006 14:21

Evo, po nekaj casa se jaz spet javljam... malo mi je vse padlo v vodo s temle montijem in nasploh zdravim prehranjevanjem, tko da + 4kg na 7kg prevec podlage... In danes sem koncno dobila kuhinjo :) tko da bom spet lahko zivela normalno, ne pa sendvici in nekaj skup vrzeno, pa restavracije... komaj cakam... sadje za zjutraj ze imam, pa polnozrnate zadeve, tko da zacemo ... moj cilj je do sredine maja dat dol cca 10kg, ker imam junija poroko :) tiina :)

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. jan 2006 14:58

tiina, pri polnozrnatih zadevah bodi previdna. Govorim iz tega, kar mi je povedal zdravnik, ko sva se pogovarjal, kaj smem jesti in kaj ne. Zrnje je načeloma sicer zdravo, o razen zdravih rastlinskih olj vsebuije tudi veliko kalorij. Tako da če želiš izgubljati kilograme, se zrnju izogibaj, razen če vse te kalorije tudi porabiš (saj veš, osnovna logika vsakega hujšanja je porabiti več energije, kot je vneseš v telo). Zato si dobro poglej tabele z vrednostmi živil in poleg vsebnosti maščob in OH bodi pozorna tudi na kalorije, ki jih vsebuije. S temi pa je večina zrnja zelo bogata. In isti hec so oreški: jaz jih žal ne smem jesti, razen maščob imajo namreč prav tako ogromno kalorij (saj je logično: česa se pa glodalci v jeseni najedo, da lahko preživijo vso zimo - oreškov seveda...). Tako da črni in kruhi iz polnozrnate moke ja, a s čim manj dodanimi semeni (bučnice, sezam, itd). Mene je zdravje lani marsičesa naučilo, zaradi ogroženosti sem morala naštudirati marsikatero reč s področja prehrane, tudi 12 kg manj imam kot še pred pol leta, in pri vsej tej radovednosti o hrani zaradi ljubega zdravja sem se pač pustila podučiti o marsičem. Se pa strinjam, da je za izgubljanje kg treba najprej narediti red v glavi in izbrati svojim navadam in potrebam svojega telesa in psihe primeren način prehranjevanja. Meni je lažje, ker me je v zdrav način prehranjevanja prisililo zdravje, če pa gre zgolj za izgubo kilogramov pa je seveda nekaj drugega. zase vem, da tega režima ne bi vzdržala, tudi MOnignac ni zame, poznam pa ljudi, ki se že nekaj let hranijo po njegovi metodi in jim gre krasno od rok. A, kot sem rekla, ni vsaka stvar za vsakogar. Veliko uspeha pri izgubljanju kg, Mamamia mamamia

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

2. jun 2006 5:29

Pred malo več kot 2 leti sem odprla tole temo. Naj bom čisto kratka. Rada bi Vam le povedala, da se osnovnih načel Montignaca držim že več kot dve leti. Sodelujem sicer na nekem drugem forumu, te dni pa sem se lotila izdelave svojega "čvek kotička", kjer bo osrednjo vlogo imelo ravno takšno prehranjevanje. Zbirali bomo recepte, celodnevne jedilnike, izkušnje in podobno. Če koga zanima, naj se nam pridruži: <http://marika.mojforum.si/marika.html> Pozdravček Marika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti