Jem, torej hujšam ali proč s sladkorjem

krfjolca  

član od: 10.9.2005

sporočila: 21

11. dec 2005 13:22

Lep pozdrav vsem Montijevkam, se pridružujem vašim vrstam. Danes je sicer šele moj drugi dan po tem prehranjevalnem načinu ... Knjigo sem že prebrala, me pa zanima nekaj stvari. V enem od zgornjih linkov piše, da ima corn flakes GI malo čez 80. Zakaj ga Montignac dovoljuje za zajtrk? Kot sem zasledila, prepoveduje le sladkane kosmiče? No ja, verjetno sem kaj narobe prebrala. Kakšne žitarice pa potem dovoljuje? Kako je s sadjem? Ali lahko ješ sadje tudi med obroki? Pšenični zdrob je, kolikor vem prepovedan ... Sicer pa, en fajn recept: Potrebujemo: - bučko - jajčevec - koromač - stebelno zeleno - paradižnik, ali še bolje, pelate (jaz jih spasiram s paličnim mešalnikom) - file osliča - sol, česen, provansalska zelišča Priprava - nič posebnega, vse narežeš na kocke in podušiš. Lahko dodaš še kapljico belega vina. krfjolca

krfjolca  

član od: 10.9.2005

sporočila: 21

11. dec 2005 13:56

Še nekaj, ali kaše, kosmiče lahko zakuhaš v mleku? Kako je pri Montignacu s soljo? krfjolca

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

11. dec 2005 13:56

Krfjolca pozrdavljena! Glede "corn flake-sov", kolikor vem so prepovedani in Monti jih NE priporoča za zajtrk. Priporoča pa ostale vrste kosmičev (razen koruznih in riževih!), torej ovsene, ržene, pšenične... Najbolje je, da jih kupiš posebej in si potem sama mešeš ter dodaš kakšno sadje. Saj večina že pripravljenih vsebuje rozine, datelje ali katero drugo "prepovedano" sadje, ali pa so sladkane (sicer se dobijo tudi takšni brez dodatka sladkorja). Glede sadja...jaz si ga večkrat privoščim za malico. Ne vem kaj si ti predstavljaš "med obroki"? Jaz imam 4 ali celo 5 obrokov (Z, (M), K, M, V) in to je to. Vmes pa ne jem nič. Lep sončen dan še naprej, Maja maychi

krfjolca  

član od: 10.9.2005

sporočila: 21

11. dec 2005 14:07

Hvala, maychi. Očitno bo treba še enkrat prebrati knjigo - tokrat malo natančneje. Razumela sem, da so dovoljeni kakršnikoli kosmiči, tudi koruzni, samo da niso sladkani. Saj je logično, glede na to, da toliko govori o škodljivosti koruze ... Mislila sem med glavnimi tremi obroki. Potem je vseeno, če sta dve malici, ena dopoldne in ena popoldne? Jaz sem nora na sadje, tako da upam, da to drži. LP krfjolca

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

11. dec 2005 17:53

krfjolca,drži,drži,sadje kar jej za malico,lahko si privoščiš tudi sadni zajtrk. Teka

tonja  

član od: 8.12.2005

sporočila: 1

11. dec 2005 19:10

Pozdravljene vse skupaj. V vaš "klub" sem se pridružila pred približno enim tednom, ko sem pričela s prehrajevanjem po Montignacovi metodi. Na tehtnici ni opazne spremembe (upam, da bo), se mi pa za spoznanje pozna na hlačah, predvsem na bokih. Kako dolgo čakaš na izgubljanje kilogramov? Sicer pa imam vprašanje. Ali moram za kosilo oz. večerjo kot prilogo k mesu obvezno jesti le zelenjavo ali lahko k puranjemu zrezku pojem tudi polnozrnate testenine, riž, ajdo ... Kako obilni so lahko obroki (zajtrk, kosilo, večerja)? Koliko pa lahko pojem temne čokolade? Veliko najbrž ne? Čakam na vaše odgovore. Vesele bom vsakega nasveta. Saj veste, da si na začetku ves izgubljen. Hvala! Tonja tonja

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

11. dec 2005 19:22

tonja, preberi si vse strani od začetka,dobila boš odgovore na vsa zastavljena vprašanja.Dobro je prebrati tudi knjigo. lp Teka

krfjolca  

član od: 10.9.2005

sporočila: 21

11. dec 2005 21:10

Ali mora biti za kosilo obvezno meso oz. riba? Ali lahko namesto tega kaj drugega? Lahko morda jem ajdovo kašo z jurčki za kosilo? Še nekaj - v trgovini sem zasledila polnozrnati kuskus. Ali je to ok? krfjolca Sporočilo je spremenil(a) krfjolca dne 11. dec 2005 21:11:51 Sporočilo je spremenil(a) krfjolca dne 12. dec 2005 14:10:37

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

12. dec 2005 15:28

Krfjolca,seveda lahko ješ brez mesa in rib!Jurčke z ajdovo kašo kar jej.Tudi polnozrnat kuskzs pomoje lahko ješ. Teka

niti  

član od: 11.12.2005

sporočila: 4

12. dec 2005 18:18

Pozdravljeni! upam, da vas ne bom vrgla s tira s tem vprašanjem, saj vem, da ne spada pod to temo, samo ne vem, kam naj vpišem vprašanje. se opravičujem! zanima pa me samo to, če je kdo že slučajno slišal za izdelke herbalife? veliko je reklam od njih, pa me zanima, če kdo kaj ve, kaj je to. niti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti