Jem, torej hujšam ali proč s sladkorjem

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

31. maj 2004 9:54

Lidika 7 x več koristnih snovi potrebnih organizmu dobimo z dihanjem - znanstveno potrjeno! Ne gre pa za žgance, riž, meso....Zakaj je pravilno dihanje tako pomembno, da obstajajo tehnike le-tega fiziološkega procesa. A samo zato, da z manj napora dobimo več zraka? Bojan Kokot

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

31. maj 2004 10:32

Sto ljudi, sto različnih mnenj in izkušenj. Prav ničesar slabega ni v lahki in pametni večerji. Pravzaprav je lahko v tem tudi precej dobrega, saj se "računalniška obdelava" v našem telesu odvija tako, da organizem ne prisili v nekaj, kar je v vseh od nas zapisano - in sicer hranjenje zalog. Meni gre dobro. Moram reči, da še nikoli nisem jedla tako dobro kot jem sedaj in včasih imam občutek, da tudi količinsko nisem jedla tako veliko prej kot sedaj. Počutim se izvrstno in nekako čutim, da ob vsem vedenem moje življenje nikoli več ne bo takšno kot prej. To je moja prva dieta (pravzaprav sploh ne dieta, ampak osveščenost) v življenju. Izguba od 0,4 - 0,8 kg tedensko se mi zdi ravno pravšnja. Tudi moja hčera, ki je spremenila način prehranjevanja (17 let) se počuti precej bolje, čeprav izgublja manj kilogramov. Njeno zdravstveno stanje se je popravilo za nekje okoli polovice. Imela je grozne težave z bolečinami obeh rok, saj ima močno prekratke vezi in tudi izredno povečano nabiranje kalcija na kosteh.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

31. maj 2004 11:00

Ampak zapisali ste, da več kalorij dobimo z dihanje, potemtakem, bognedaj preveč dihat. Meni se že žganci poznajo, kaj šele, da bi hlastala zrak... Vse to mi je jasno, biti na zraku, se razgibavati. Tale vaša teza, da kalorija dobivamo z zrakom in ne s hrano, pa ne čisto, pa pustimo to... Aja, vzemite si čas za sprehod? Oh, ja, če doma žena kuha, pospravlja, lika, pa še skrbi za otroke, sigurno nima prav veliko časa se sprehajati, ni res? Mogoče se moški še lahko v takšni družinski skupnosti. V življenju vedno vzameš prioritetna opravila. Meni se zdi bolje, da se vsak dan malčkom posveti in se jim skuha, dela z njimi naloge, pozno popoldne ko pridemo iz služb, kot da bi rekla; veste kaj, jaz bom rabila kalorije in grem na en dolg sprehod? Saj to je tudi ena dolga in praktično nedokončana tema, povem pa vam, da včasih kuham ob enajstih, polnoči, ker prej enostavno ni časa, kaj šele, da bi šla na sprehod... Pač, naša država nima izboljšanega statusa za ženske, ki bi lahko hodile prej domov iz službe. Je treba delat, da se zasluži dovolj, ne? lp, lidka

natali  

član od: 26.6.2003

sporočila: 44

26. nov 2004 22:38

Živjo! Kokot - a si/ste slišal za predavanje, ki ga je nedavno taga imela ena gospa, ki živi res samo od dihanja in svetlobe? Pred. je bilo v Slo kakšen mesec nazaj. Baje je takih ljudi, ki živijo le od svetlobe-energije, na svetu že okrog 5000 ?!? Lp, Natali

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

27. nov 2004 8:40

nina

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

27. nov 2004 17:04

Natali! Lepo vas prosim, ta je pa za lase privlečena

natali  

član od: 26.6.2003

sporočila: 44

27. nov 2004 19:40

Izid! Sama na pred. sicer nisem bila, je pa bila gospa, ki živi zdravo, duhovno, ... Predavanje je bilo v CD v Ljubljani, vstop pa samo povabljenim-z vabilom. Predavateljica je bila iz tujine, veliko je bilo takrat tudi člankov o njej (v Oni, Vivi, ...) Tako da si jaz tega nisem izmislila. Priznam pa, da se tudi meni zdi to (živeti le od sončne energije) malo neverjetno. LP! Natali

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

11. dec 2004 11:27

Lidika, čas se vedno najde, če se le hoče! Samo VOLJA je potrebna. Navsezadnje morajo tudi otroci ven na zrak. A ne? Sama še sicer nimam otrok, vendar skupaj v hiši (vsak v svojem gospodinjstvu) živimo 3 družine. In če sem doma seveda poškilim tudi na nečake, da ni kaj narobe. Pri nas je to urejeno tako, da morata domačo nalogo napisat ko prideta iz šole.Med poukom in pisnjem naloge imata kakšno urco odmora.Potem pa naloga! Ko pridejo starši domov jim je potrebno pomagati samo stvari, ki jih nista zanala , pregledajo še novo snov in preverijo kako sta se jo naučila, kar je tudi njuna naloga v času ko sta sama doma. Tako da se vsaj urca prostega časa vedno najde, to pa vem ker ima njuna mama poleg vseh obveznosti še nekaj časa zase (3xtedensko fitnes). A ja pa še to. Vsak popoldne peljejo skupaj z otroci psa na sprehod, ki je bolj trimček kot sprehod. Kar veliko hitre hoje v hrib. Poizkusi obveznosti vseh članov razdeliti tako, da vam bo v popoldanskem času ostala vsaj kakšna urica skupnega druženja, po možnosti ne samo tista za televizorjem. Se pa strinjam s tabo, da postajamo iz dneva v dan bolj obremenjeni z službo,.... Po malem se sploh ne bo več splačalo hodit domov spat. Bi blo najboljše da bi nam kar še postelje postavli v pisarne. Lp, Pa brez zamire! Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

19. dec 2004 8:28

Evo, jaz se po dolgem času spet javljam(po več kot sedmih mesecih). V tem času sem s 30.julijem zakljućila prvo stopnjo novega prehranjevanja (kjer mi je bil za izhodišče Montignac), vendar sem si vso zadevo olajšala tako, da sem si zapomnila samo česa ne smem jesti. Izključen je bil ves sladkor (tudi v napol pripravljenih jedeh), vse jedi, kjer je bela moka in pa seveda krompir, rdeča pesa, nekaj sadja in podobno. Nisem nič kaj dosti komplicirala. Jedla sem najmanj 4x dnevno (zajtrk-8:00, malica-11:30, kosilo-15:30 in večerja19:30). Izguba kilogramov se je nadaljevala tako kot se je začela in na dan, ki sem si ga zadala za konec prve stopnje, je to pomenilo -17kg. Od tega dne pa do 1. novembra sem prehranjevanje sprostila in posegala tudi po živilih z višjim GI in tako v treh mesecih pridobila 1kg. V novembru sem malce eksperimentirala in samo prehranjevanje namenoma močno sprostila (tudi bel kruh, krompir, sladkarije), opustila sem poprejšnje uživanje mlečnih izdelkov z manj maščob in uporabljala običajne. Rezultat v enem mesecu je bil pridobljen malce več kot kilogram. Sedaj gre vse spet po starem, saj vem, da sem bila na pravi poti in da to novo prehranjevanje, ki sem ga začela v aprilu, drži kot pribito in mi tudi odgovarja. Veliko sreče tudi ostalim in predvsem uživajte v tem pravljičnem času, ki je pred nami.

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

19. dec 2004 11:03

marika mene pa zanima če ta Montignac kaj deluje? nina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti