Jem, torej hujšam ali proč s sladkorjem

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

26. nov 2005 20:07

Tinqa,najprej boš morala rasčistiti s sabo.Drugače se pa vse da prilagoditi našim urnikom,če le to hočemo.... Srečno Teka

spela7  

član od: 28.11.2005

sporočila: 1

28. nov 2005 9:42

živjo. sem nova na forumu. montignacove diete sem se lotila 4 tedne nazaj. počutim se res fino. vem, da je to dolgotrajen proces, vendar me vseeno zanima, če ima kdo izkušnje: v 4 tednih nisem shujšala več kot 1kg, čeprav se striktno držim jedilnika. ima kdo podobno težavo ? spela7

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

28. nov 2005 13:07

Halo! Tokrat sem prvič zbrala pogum in se oglašam. Tale tema mi je namreč jako domača. Hujšam tako rekoč že zadnjih 30 let. Kot je rekla ena od mojih sotrpink, vseh izgubljenih kg v zadnjih letih bi bilo za pol tone... Ne bom rekla, da sem vedno hujšala brez uspeha. Pred dvema letoma se vključila v program Cindi in postala lažja za 15 kg. No, sedaj jih imam spet nekaj gor. Bistvo je v tem, da če in si bolj okrogle sorte, pravzaprav nikoli ne moreš v celoti opustiti nadzora nad prehranjevanjem. S tem se je pač treba sprijazniti. Važno je samo, da se kontroliraš in sproti odpravljaš novo pridobljene kilograme. Je veliko lažje, če jih je manj, kot pa kasneje toliko več. Je pa dobra stimulacija, če si vključen v skupino. Ni ti namreč vseeno, ko te tedensko tehtajo pred vsemi...Pa veliko uspeha. kara

Tinqa  

član od: 20.4.2005

sporočila: 21

29. nov 2005 11:26

Drage dame tudi jaz sem zbrala nekaj poguma in se spet grem malo "Montija". Za začetek sem bel kruh zamenjala s sončničnim polnozrnatim (une tanke rezine). Nakupila sem si nekaj pivskega kvasa, da zadostim potrebam po mikroelementih. Za malico jem sadje-jabolka ali kakšno mandarino. Sladkarijam sem se do neke mere odpovedala. Uživam le v 70% čokoladi. Za kosilo pojem kaj zelenjavnega npr., kitajsko zelje, ter brez kruha. Večerja je bolj lahke sorte-kakšen jogurt, sadje. Pa kofetu iz avtomata sem se tudi odpovedala. To sem nadomestila s pitjem zelenega čaja, ki pa me tudi malo poživi. Problem pa se začne pri zajtrku. Nekako nimam druge ideje kot jogurt in polnozrnat kruh, kakšno tuno pojem, polnozrnate kosmiče. Potem se pa neha. Nujno bi potrebovala kakšen nasvet glede zajtrka, kaj ve kaj jeste. In pa seveda se priporočam za kakšen komentar glede mojega načina prehranjevanja. Lep deževni pozdrav in držite se zastavljenih načrtov. Tinqa

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

29. nov 2005 13:57

Kara, svetuje ti, da malo prelistaš na forumu o 90 dnevni shujševalni, bolje rečeno ločevalni dieti. Pravijo, da je enostavnejša od Montija, pa smo punce res uspešne. Preberi in se odloči. Veliko uspeha - vse se začne v GLAVI. P.s. Tudi jaz hujšam od kar živim in vem zase - bolj konkretno preobrazbo pa sem dosegla ravno z 90 dnevno dieto. VERONIKA Sporočilo je spremenil(a) VEROVNIKA dne 29. nov 2005 13:58:16

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

29. nov 2005 17:24

Tinqa, pozdravljena! Vidim, da ti ni še nihče odgovoril...pa bom jaz poskusila. Res da ješ živila z nizkim GI. Vendar po mojem mnenju poješ veliko premalo beljakovin. V tem primeru, katerega si opisala sploh nisi "pojedla" nič beljakovinskega...no jogurt je tako bolj. Mislim, da bi morala na dan pojesti VSAJ en beljakovinski obrok. Jaz imam navadno zajtrk in večerjo OH, kosilo in popoldansko malico pa beljakovinska obroka-pa še tako malo kdaj pojem dovolj beljakovin (se moram res potruditi). Za zajtrk si pa lahko privoščiš polnozrnat kruh z marmelado brez sladkorja, lahko poješ skuto in kruh (skuti lahko dodaš sadje, ali kaj zelenjave-narediš namaz). Lahko si narediš kakšno omleto, jajčka, hrenovke...idej je ogromno, samo malo je potrebno premisiti. ako, to je za zdaj vse, če se pa še česa spomnim, pa dopišem. Lep dan še naprej! maychi

Tinqa  

član od: 20.4.2005

sporočila: 21

29. nov 2005 18:12

maychi, hvala za odgovor. Danes sem si po dooolgem času privoščila beljakovine-pečenega piščanca in moram reči da se bolje počutim. Kdaj pa ve kaj uživate pivski kvas?Zjutraj, zvečer? Bodi za danes dovolj. LP Tinqa Tinqa

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

29. nov 2005 20:51

Tinqa, ni problema. Vsak dan si privošči beljakovine (še najboljše za kosilo, čeprav nekateri zagovarjajo, da jih je potrebno jesti zvečer)! Čim več, tem boljše. Jaz po zajtrku, kosilu in večerji vzamem 3 tablete kvasa (seveda, če ne pozabim). Lp in veliko uspeha! maychi

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

29. nov 2005 21:46

maychi, a potem ti ješ zajtrk tudi slan?A ni Montijevo zlato pravilo NIKOLI slan zajtrk? Teka Sporočilo je spremenil(a) Teka dne 29. nov 2005 21:46:59

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

29. nov 2005 21:56

Montignac govori o pivskem kvasu. V čem se razlikuje od pekovskega? A ta, sveži, ki se v trgovini dobi v kockah, ni v redu? mandarinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti