Jem, torej hujšam ali proč s sladkorjem

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

15. maj 2004 19:45

Ja, se strinjam, leta je treba sprejeti. Vendar smo tudi starejše lahko zdrave in brez pretiranega števila kilc. Jaz se pri svojih letih počutim odlično in po duhu sem vedno istih let. Človek je star, ko se počuti star. Tudi vrsta hrane se je spremenila tja od naših babic. Včasih je bil bel kruh na mizi samo v nedeljo, da ne govorimo o raznih sladkarijah. Vse več se piše o prehrani in ugotavlja, da to, kar danes jemo, ne ustreza našim potrebam. Pa ne govorim samo o ženskah, temveč o ljudeh. Sicer pa prevelika količina maščobe v krvi in druge težave zaradi neustrezne prehrane govorijo same zase. In tudi samozavest je pomembna v življenju. Če si jo ženska pridobi skozi lepšo postavo - zakaj pa ne? Običajno je to povezano tudi s spremenjenim načinom življenja. Prehranjevanje po Montignacu ni dieta, temveč spoznavanje, kaj zdrava hrana in prehrana je. In ravno zato, ker nisem več dvajsetletnica, veliko večjo pozornost posvečam prehrani. lp, župca

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

16. maj 2004 10:36

Za lumpico! Se strinjam s teboj. Ker sedaj hujšam prvič (ampak resnično prvič), mislim , da imaš v večini stvari prav. Sama na to metodo gledam bolj kot na nekaj preventivnega, saj mi je v začetku aprila preiskava pokazala povišan skupni in pa "slabi" holesterol. Preiskavo sem opravila na svojo lastno željo. Sem tudi kadilka, nikoli ne veš kdaj bo prišla morda "zgodnjas mena", ki prinese nove teževe in tegobe, prav tako tudi ne vem, ali me bo mogoče kmalu doletela osteoporoza, ki jo ima tudi moja mama. Zato hočem biti malce bolje pripravljena na vse te spremembe. Pa tudi svojim otrokom bi rada dala kaj pametnega na njihovih nadaljnih poteh za življenje. Moja stara mama, ki me je pred leti zapustila v častitljivi starosti, je bila za mene najlepša ženska na svetu. Skoraj štirideset let sem na njej lahko opazovala spremembe in prav vse so mi bile všeč in popolnoma normalne. Še danes jo zelo pogrešam, predvsem najine pogovore in pa njeno otroško preprostost.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

16. maj 2004 12:43

Ravno prav - zaradi 2x zmanjkanega toka na polovici prekinjenega, bo to kot nalašč za uvod. Hotela sem namreč napisati, da če od moža ne pričakuješ supermena, ampak mu pustiš čas, da naredi, kar od njega pričakuješ TAKOJ...................če od otrok ne pričakuješ izumiteljev penicilina in uživaš z njimi pri igranju skrivalnic vsak večer ( to je smeha )....................če zjutraj greš na delo z nasmehom in RESNIČNO ljubiš svoje delo......... potem si si všeč v svoji koži in jo ne čutiš kot oklep. ( tudi stresnega holesterola ni - tega ti tako ali tako ne zbije nobena dieta, ampak samo + gledanje najprej nase.) Naši so to že zaznali - če je mami o.k. je žurka. Če je mami preutrujena zaradi del, ki bi jih lahko storili oni - ni lepo. Vzamem si čas zase, ( in se ne počutim čiso nič krivo ) ki pa ga uporabim po moji želji - obisk frizerja, masaža, solarij in branje knjig ( ta bulše ). Ne obnašam se kot moje kolegice, ki se kot pubertetnice vedejo in mislijo ČE bom vitkejša me bo peljal ven na večerjo in ne bo gledal drugih. Bale !! Resnica je, da je žalostno videti otroke prekomerno prehranjene in na žalost tudi 9 letnike z previsokim holesterolom. Grozljivo....Mame naj raje oh kaj pa vem - vsi smo polni nasvetov. Pri nas je starejši ravnokar ZA VEDNO zapustil dom (ker::::::) Pred tem me je prosil naj ga za kosilo pokličem. Dan je lep in poln! Lumpica

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

16. maj 2004 18:28

Hej, saj v glavnem mislimo vse enako. Midva z možem si doma deliva delo kot tudi vzgojo otrok. Tudi jaz gledam na ljudi predvsem, kakšni so v duši in srcu ne pa po zunanjem videzu. In če pride do krize v zakonu, običajno to ni zaradi kil ampak zaradi veliko večjih problemov. Za menoj je kar nekaj let zakona pa tudi na kupe prebranih knjig. Doma mi tako pravijo, da jih požiram ne pa berem. Tudi dopust brez njih zame ni dopust. Hkrati pa sem gurman. Moje pravilo je, da raje pojem dva ravno prav pečena jajca na oko kot pa postano kosilo s predjedjo in tremi prilogami. Zato sem prisiljena nadzorovati kilograme, ki bi brez nadzora resnično podivjali. Zraven je še nagnjenost k celulitu, nagnjenost k debelosti itd. Ja, pa smo spet pri Montignacu. lp, župca

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

17. maj 2004 8:17

Lep pozdrav vsem in dobro jutro1 Kar malce lažje mi je pri srcu, ko vidim da v svojih prizadevanjih in odločitvah nisem tako zelo osamljena. Moja druga hči se je 7.maja odločila, da se bo tudi držala metode. In všeč mi je predvsem to, da pravzaprav sploh ne razmišlja toliko o možnih izgubljenih kilogramih, kot pa to, da so se je dotaknile razne moje razlage o pomembnosti in delovanju tega in onega. Tudi moji otroci čutijo spremembno na meni. Sedaj me starejši trije učijo rolati in tako še več časa preživimo skupaj. Veliko več se pogovarjamo o teh stvareh: spoznavamo indeks telesne mase in starejši trije ga potem še v šoli računajo za sošolce in sošolke. Prav tako so se sami odločali za šolske referate, ki so bili s področja prehrane in njihovi obrazi so kar sijali od zadovoljstva, ko so ugotovili da niti odličnjaki nimajo pojma o tem, kaj so beljakovine, OH in pa maščobe (ki so jih poznali zgolj kot vidne). Presenečeno so ugotavljali, da trebušne slinavke in težav z inzulinom nima samo moja sestra, ki je sladkorni bolnik tipa 1 (se pravi na injekcijah). Prav veselje jih je bilo opazovati. Letim, ker prvošolček odhaja na neko lutkovno igrico.

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

27. maj 2004 11:18

Prehranjevanje je enostavna zadeva, posledice pa lahko zelo usodne. Pomembno je poznati sebi lasten metabolizem, krvno skupino, kako se dopolnjujejo oziroma kregajo beljakovine, OH, maščobe itd. Skratka za skrbno hranjenje je treba veliko znanja, zato poslušajmo svoje telo! Privoščimo mu vodo, zrak, svetlobo, gibanje. Metabolizem je tako učinkovitejši četudi je že zaradi raznih vzrokov oslabel. Več kalorij dobimo z zrakom kot s hrano, pa še stranskih učinkov ni - kile! Bojan Kokot

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

28. maj 2004 14:09

Ali mi lahko kdo pove koliko stane ta Montignakova knjiga, vsaj okvirno? ANJA

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

28. maj 2004 14:26

G. Kokot, več kalorij dobimo z zrakom, ta je pa dobra!? lp, lidka lp, lidka

giusepe  

član od: 1.4.2003

sporočila: 10

29. maj 2004 7:36

Draga dekleta povedal vam bom skrivnost ki je meni pomagala shujšati 36KG! Ja prav je napisano ni pomota! Prvo kot prvo vam ne bo pomagala nobena knjiga naj si bo takšna ali drugačna kajti če se odločiš da bi začel hujšati in že na samem začetku iščeš čim lažji način potem tu veliko uspeha ni! Jaz sem jedel vse ostalo kot moji bližnji LE MANJ! No in sedaj vam povem le še kaj je meni pomagalo shujšati (naj vam povem da res zelo rad jem in uživam v hrani) ČLOVEK NI ZMOŽEN POJESTI VEČ HRANE KOT JO JE ZMOŽEN PORABITI!!! To pomeni če imate kateri dan izdatnejše kosilo se boste morali tisti dan malo več gibati! Naprimer jaz hodim vsak dan za 40 min. na trim stezo in ne mi prosim zdaj pisat da vi pa nimate časa itd. Vzemite si čas za vsakodnevni sprehod in prve dni samo hodite potem pa počasi dodajte LE PAR korakov teka in potem čez kakšen teden ali dva tecite eno minutko , čez mesec dni boste komaj čakali da boste šli na vsakodnevni sprehod ,tek saj se vam bodo rezultati že vidno poznali! In ne nasedajte razno raznim dietam v katerih vam obljubljajo da ne boste lačni, kajti to je navadna bedarija! Ja pa da ne pozabim zvečer pa ne jejte NIČ! LEP POZDRAV IN VELIKO USPEHA

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

31. maj 2004 9:06

Anja, Montignacova knjiga je tam nekje 6 jurjev (kot večina). Prodaja jo knjigarna Vale Novak.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti