Stara kura za župo - kje dobiti

darvet  

član od: 7.12.2011

sporočila: 27

tema odprta - 30. dec 2015 10:23 | ogledi: 8.458 | odgovori: 4

Pozdraveljni.

Zanima me, kje nabavite staro kuro za župo, se pravi tako tapravo, ne piščanca.

Tule v naši okolici je kar suša, tisti, ki ima kure, jih ima zase (mi je tudi logično), sicer pa ne vem za nikogar, ki bi redil kure za prodajo pravega kokošjega mesa (2 leti).

lp

darvet

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

30. dec 2015 10:38

Ne vem od kod si... na našem goriškem koncu sem jo kupila v mesnici Peloz in sicer zamrznejno, pa mi je mesar kar zamrznjeno jo prerezal na pol, pol sem skuhala pol pa dala takoj v skrinjo.

 

Vrtejbenka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

30. dec 2015 10:49

Zanesljivo se bo na kulinariki našel kdo, ki osebno pozna koga, ki prodaja kokoši. Če pa se ne oglasi nihče, se loti iskanja ekoloških kmetij s ponudbo kokoši, recimo tukaj.


Pa ne pozabi se vnaprej zmeniti, ali hočeš kokoši še žive ali že take za naravnost v lonec (pa kaj naj bo zraven in kaj naj raje obdržijo zase - če te recimo glave in kremplji ravno ne mikajo, pa če hočeš srček ali ne). Sicer se pa popolnoma strinjam s tabo - ni ga čez pravo domačo kurjo župco, sploh tista jajčka v nastajanju so super.

 

 



Sonja




Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 30.dec 2015 10:50

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

30. dec 2015 21:46

Jaz kupujem kokoš na tržnici v btc in lj. Sem se že zanimala za kokoši na tržnicah  pri prodajalcih jajc, kdaj  menjajo kokoške, da se da dobit stare za juho. Ponavadi januarja...res bolje vprašat na kmetijah.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

anta  

član od: 19.12.2013

sporočila: 38

30. dec 2015 22:59

Jaz kupim stare bele nesnice. Ker so večinoma hranjene z krmili, jim doma damo bolj prijazne pogoje, brckajo po travi in kamenju, jedo pa koruzo in ječmen. In to kakšna dva do tri mesece. Pa še kakšno jajčko znesejo. Dobra juhica je iz njih.

Ni pa ravno odgovor na tvoje vprašanje, ker tudi pri nas, čeprav na podeželju, nikjer ne moreš kupiti stare kokoši. Mogoče kakšno rjavo nesnico, ki pa ni v najboljši formi za v lonec.

anta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti