Model za čokoladne krogle

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

tema odprta - 23. dec 2015 15:33 | ogledi: 13.527 | odgovori: 18

Mene pa zanima, če je kdo v kakšni trgovini zasledil model za čokoladne krogle premera cca  6 cm ali več. Hvala za sleherni namig.

 

rrr

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. dec 2015 16:44

Vzemi one prozorne plastične, ki jih imajo v skoraj vsaki hobby trgovini - saj, če dobro razumem, želiš nanje namazat čokolado in pustit, da se strdi?

lp

cervus

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

24. dec 2015 12:32

Elaphus, najlepša hvala - sedaj moram le kakšno trgovino s takim programom najti, saj je na našem koncu in to v precej velikem radiju, ni.

rrr

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

24. dec 2015 12:48

Lahko si pa pomagaš tako, da narišeš kroge na peki papir in namažeš gor čokolado. Ali pa namažeš čokolado na ravno površino in še predno se strdi, izrežeš kroge s kakšno skodelico ali kozarcem, obodom za izrezovanje krofov itd. Nisem pa še videla modela za čokoladne kroge, razen silikonsko podlogo za peko macaronsov.

regina

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

24. dec 2015 14:02

Regina, hvala, ampak jaz bi potrebovala krogle in ne krogov. Sem pa v prikazu izdaleve teh krogel na youtubu videla silikonski model (podoben tistim za peko muffinov), ki je imel več vdolbin v obliki polkrogle.

 

rrr

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

24. dec 2015 15:43

Kot prvo moraš znati pravilno tempirati čokolado, drugače ti krogla ne bo stala.

Ker nimaš tega silikonskega modela, si lahko pomagaš s tamalimi baloni (tisti za obmetavati z vodo, ti so najmanjši). Ne bodo čisto lepe krogle, je pa dober približek. Ko imaš čokolado tempirano, vsak napihnjen balon do enake višine namočiš v čokolado in ga obesiš, da se ne dotika tal. Če ga slučajno odložiš na ravna tla, se spodaj splošči in dobiš skodelico, kar ni dobro za izdelavo krogle. Je kar malo dela s tem, ampak lahko potem dva dela združiš in dobiš nekaj podobnega krogli.

 

Lahko pa manjše polkrogle šalčke po notranjosti namažeš z maslom in obložiš s folijo. Maslo poskrbi, da se folija ne premika. Potem pa to previdno namažeš s tempirano čokolado. Ne bodo tako gladke kot v videu, saj se bo poznal relief folije, se pa da tako tudi naredit kroglo iz dveh delov.

DBpek http://www.easy-recepti.com

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

24. dec 2015 17:41

 najlepša hvala. Sicer za tokratne praznike vse skupaj ne pride več v poštev, ampak za kakšno bližje praznovanje pa vsekakor.

rrr

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

24. dec 2015 19:29

rrr, jaz imam takšen silikonski model v obliki polkrogov, kupila pa sem ga pred več kot tremi leti v Pekarni Vrhnika v Črnučah. Bom pa mogoče šla do trgovine po praznikih in ti javila, če ga še imajo.

 

kača

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

24. dec 2015 21:34

Kača, se priporočam - najlepša hvala.

rrr

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

25. dec 2015 0:32

, se vidi da bom potrebovala nova . Silikonski model ali pa pekač v obliki polkrogel, ki se uporablja za peko "cake pops", bi ti tudi mogoče lahko prišel prav. Pekače so imeli v Sparu, silikonskega sem kupila preko interneta. Me pa zanima, kateri video si gledala.

regina

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

25. dec 2015 13:36

Regina, to tudi mene zanima , ker ga sploh ne najdem več, žal. Našla sem ga čisto po naključju in sedaj pojma nimam, katera stran je bila.

 

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti