Pravilna peka peciva

Latissa  

član od: 19.12.2015

sporočila: 8

tema odprta - 19. dec 2015 9:45 | ogledi: 7.830 | odgovori: 7

Imam staro pečico z ogrevanjem spodaj in zgoraj. Ker deluje drugače štedilnik brezhibno, ga ne bi še menjala. Imam pa problem pri peki, če dam pecivo na prvo rešetko, je zgoraj premalo zapečeno, če dam na srednjo se preveč zapeče na vrhu, drugače je dobro spečeno.

 

kaj svetujete, da pečem na srednji in dam čez peki papir po par minutah čez vrhnjo plast? Eni pravijo, da daš v ogreto pečico, eni da daš kar v mrzlo, nasvetov je malo morje, prav bi mi prišel še kakšen. Hvala že vnaprej!

Latissa

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. dec 2015 10:36

Kaj pa, če bi pod pladenj na srednji rešetki dala kakšen primerno visok  podstavek in s tem pladenj malček dvignila? Kak pločevinast okvir recimo, ki ne bi oviral  dostopa toplote od spodaj.  Ali pa ob strani dva kovinska profilčka.

Cila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. dec 2015 10:42

Če imaš pecivo preveč zapečeno je kriva previsoka temperatura pečenja ali pa predolgo pustiš pecivo v pečici. Moja pečica močneje peče na notranji strani, zato pekač včasih obrnem, da je enakomerno pečeno. 

A imaš tisto kombinacijo, da ti lahko ali zgoraj ali spodaj močneje greje, in ne samo enakomerno? Če imaš, kombiniraj s tem. Daj na srednjo višino in znižaj temperaturo pečenja.

Kaj pa če samo grelce v pečici menjaš? Olitno je z njimi nekajnarobe,

 

Sama dajem pecivo v pečico različno, včasih v hladno, včasih na pol ogreto in včasih v prav ogreto. Le piškote dam vedno v ogreto, sem poskusila jih dat v mrzlo  pa so se razlezli. 

mamamia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. dec 2015 14:01

Vedno, kadar pečem kako pecivo, ki se dolgo peče, npr. potico, čez nekaj časa po vrhu pokrijem s papirjem (dam kar ovitek od margarine) in se mi ne zapeče preveč.

lp

cervus

Latissa  

član od: 19.12.2015

sporočila: 8

19. dec 2015 14:31

Hvala vam vsem za prijazne nasvete! :)

Latissa

Latissa  

član od: 19.12.2015

sporočila: 8

19. dec 2015 15:36

Hvala vam vsem za prijazne nasvete! :)

Latissa

Latissa  

član od: 19.12.2015

sporočila: 8

19. dec 2015 15:49

Še nekaj bi vprašala, danes sem kupila nov pekač za torte, ki ima še dodatek- za kolače verjetno? ker sem vedno imela le klasične pekače, mi lahko katera pove, kako se uporablja tak pekač'

 

https://www.nakupovanje.net/izdelki/oprema-za-dom/posoda-

Latissa

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. dec 2015 16:19

Enostavno . če želiš speči biskvit za torto, vzameš ravno dno. Če pa hočeš speči kolač - marmorni ali rozinov ali kaj podobnega, daš ravno dno ven in namesto njega daš dno za tak kolač.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti