Posebna torta

Trobec  

član od: 11.11.2003

sporočila: 42

tema odprta - 8. maj 2004 14:41 | ogledi: 5.048 | odgovori: 6

Živjo!

Naslednji teden praznuje moja sestra rojstni dan...rada bi jo presenetila s kako posebno torto! Ima kdo kako idejo oz recept?!

Hvala za vsak namig

Lep pozdrav

Nataša

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

8. maj 2004 17:33

V bazi je recept za jagodno torto s čokoladnimi ostružki od Loni. Meni se zdi zelo zanimiv, ampak še nisem preizkusila. Nameravam jo speči za očijev r.d. Poglej... pa, če se odločiš sporoči, kako ti je uspelo! LP! Darja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. maj 2004 14:32

Res je dobra, ravno razmišljam, da bi jo naredila za sobotno praznovanje, samo da bi tokrat uporabila kako drugo sadje. Slavljenka je namreč alergična na jagode. Loni

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

9. maj 2004 19:35

Mogoče to ravno ne spada sem, ampak mi veeno ni čisto jasno...a testo se zvija tako, da torta na koncu izgleda kot ogromna rezina rolade?

Trobec  

član od: 11.11.2003

sporočila: 42

9. maj 2004 19:53

Zivjo Hm Bere se zelo zanimivo, ampak ni mi jasno a to lepo skupaj stoji al je nevarnost kakega odvijanja?! Pa še glede želatine...kako veliki paketki so to ( če lahko koliko gramov želatine je portebno)?! aja kaj pa premer pekača? hvala in lp Nataša Sporočilo je spremenil(a) Trobec dne 09. maj 2004 22:14:09

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. maj 2004 9:27

Tudi meni se je prvič zdelo zelo komplicirano, pa sem najprej delala to torto za domače, če bi bilo slučajno kaj narobe. Bav bav se je skril. Vse je funkcioniralo kot je treba. Začneš v sredini in enostavno dodajaš na trakove narezano rolado. Bala sem se tudi, da bo zadeve premalo in se bo torta na koncu razvlekla. Pa še če bi se to zgodilo, sem videla, da zdaj prodajjo obroče, ki jih lahko raztegneš na želeni premer. Si ga bom vsekakor kupila. Tudi to se ni zgodilo. Morda pa res zgleda kot orjaški kos rolade, ampak z rezanim delom na vrhu. Ampak potem jo še premažeš in okrasiš. Tako da od zunaj izgleda kot navadna torta. Ta orjaški kos rolade enostavno obdaš z obročem modela in daš na hladno. Kar se pa želatine tiče, je govora o majhnih paketkih - velikosti kot tisti za pecilni prašek. Čau. Loni Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 10. maj 2004 09:29:13

Trobec  

član od: 11.11.2003

sporočila: 42

10. maj 2004 19:15

hvala za vse informacije...mogoč se je res lotim...upam da se bo tudi meni bavbav skrič :))) lp nataša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti