Pecenice + krvavice

tanja31  

član od: 26.12.2006

sporočila: 28

tema odprta - 7. dec 2015 10:35 | ogledi: 9.763 | odgovori: 10

Zdravo. 

Rada bi skupaj naenkrat (ali vsaj priblizno) spekla pecenice in krvavice. Otroka namrec ne jesta krvavic, dvakrat se mi pa ne da packat. Naj oboje specem v ponvi, kot pecenice, ali v pecici? Raje bi nasvete za ponev, ker mi elektricna pecica ne dela, v stedilniku na drva pa potem tezje reguliram temperaturo. Oboje imam sveze, ne zamrznjeno. 

Hvala. 

Tanja

tanja31

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

7. dec 2015 10:53

Joj štedilnik na drva, da bi ga imela, sploh ne premišljujem, ampak obvezno tam notri spečem krvavice. Sam občutek je treba imet glede pečenja.

 

Jaz pečenice najprej skuham, potem pa popečem na olju v ponvi. Nikdar jih ne prebadam. Lahko pa se jih seveda samo speče v ponvi.

 

Krvavice je pred peko obvezno treba večkrat prebosti (z zobotrebcem). No vsaj jaz jih, ker drugače vedno počijo. Pečem jih vedno v pečici, nisem jih še v ponvi. Količine maščobe naj ne bo veliko. Med peko jih obvezno tudi obrnem. Pokrijem jih s peki papirjem ali pa slu folijo, da s tem malo zmanjšam špricanje po pečici.
Pečenice bi seveda lahko spekla skupaj s krvavicami.

anka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

7. dec 2015 11:07

Jaz bi ti svetovala, da vsake spečeš posebej, ker se bodo pečenice navzele vonja in okusa krvavic. Pečenice malo pokuhaj in na pomaščeni ponvi popeči do zlate barve. Krvavice pa daj na maščobo in peči pokrite na zmernem ognju in obračaj. Lahko pa najprej spečeš krvavice in jih preložiš. Ponev očistiš in še na hitro popečeš pečenice. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. dec 2015 11:11

Mi oboje pečemo v ponvi, tudi skupaj, seveda se pečenice prej skuhajo. Pa nisem opazila, da bi se okusa pomešala. Saj sta vsaka v svojem črevu ... Pa tudi če se, nič hudega.

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

7. dec 2015 11:11

Trixi me je prehitela z odgovorom sem pa enakega mnenja: če tamala ne marata krvavic jim tudi skupno pečenje ne bo ugajalo saj se bodo pečenice močno navzele vonja in okusa krvavic. Tako da boš pač morala zamazati dve ponvici , ni druge :) sam ta problem rešujem tako, da imam posebno ponev s pokrovom za pečenice in jih najprej pokuham, potem enostavno dolijem vodo in dodam malo olja ter pečem dalje. Krvavice pa posebej cvrčijo v pečici in to je to :)

hedonist

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

7. dec 2015 11:15

hedonist, doliješ al odliješ vodo?

anka

Zelda  

član od: 26.5.2008

sporočila: 66

7. dec 2015 11:50

V pečici; na en peki papir položiš  krvavice, ga malo zavihaš in na drug peki papirz raven daš pečenice. Tako sta v istem pekaču, vendar se ne dotikata. 

Zelda

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

7. dec 2015 13:20

Jaz bi jih dala kar vsako v svojo vrečko za pečenje piščanca, pa skupaj v pečico. Krvavice sem že večkrat spekla na ta način, pa je bilo super in verjamem, da bo isto s pečenicami. Sicer pa daj spodaj peki papir in  boš lažje pomila posodo. Vsaj krvavice se bolj primejo, pečenice pa niti ne. Pa dober tek!

kara

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

7. dec 2015 15:54

Jaz bi dala pa h krvavicam peč par kislih jabolk, ki so potem odlična priloga. Tako delamo v mojih konci in nam je všeč.  (seveda samo predlog, ne pa rešitev tvojega problema)

marjja

situla  

član od: 6.1.2012

sporočila: 45

7. dec 2015 16:10

Pri nas naredimo tako, kot je opisala Zelda. Tako se okusa ne pomešata med sabo.

Kara, tvoj predlog se mi zdi zelo uporaben, naslednjič ga bom preiskusila.

situla

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

8. dec 2015 8:59

Ups Anka, odlijem, seveda :)

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti