Kako vzljubiti zelenjavo oz. jo nadomestiti

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

9. dec 2015 10:40

Tudi čičeriko lahko spečemo na podoben način in jo začinimo vsakič malo drugače. Zdrava je in hranljiva, in všeč je tudi izbirčnežem, ker je tako fino hrustljava.

Opozorila bi še na to, da se je treba pri izbirčnih otrocih potruditi za privlačen videz jedi. In da imajo številne vrste zelenjave povsem drugačen okus, ko so kuhane. Torej, če ji ni všeč kuhan korenček, brokoli, zelje ... še ne pomeni, da ji ne bo všeč ista zelenjava v surovi obliki. Ključ je po mojem v postopnem uvajanju - vsak dan naj poskusi kaj drugega, v majhnih količinah, da se ne prestraši. 

Če ima rada paradižnikovo solato, ji naslednjič lahko zraven ponudite avokado, ki nima izrazitega okusa, je pa zelo zdrav. Otrokom so zelo privlačne tudi zelenjavne palčke s kakšno pomakico - lepo servirane premamijo tudi največje izbirčneže.

RadaJem

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

9. dec 2015 11:09

Mamimamasta in RadaJem, hvala za predloge. Ravno to želim. Kako  zelenjavo postreči kot nekaj kar bo blizu mladostniku, ki je doslej jedel najraje fast food. Na Kulinariki je veliko zelenjave in meni osebno se kar sedijo sline. Samo mlade oči gledajo drugače.

Vse sorte že kuhamo, se z njo veliko pogovarjamo, tudi sama sodeluje pri kuhinji. Izgubila je že dva kilograma, ki sta posledica, po moji presoji, zgolj opustitve sladkih pijač. Že to je je veliko, da pije limonado brez sladkorja. Počasi napredujemo, na hitro se te stvari ne da urediti, verjemite.

kara

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

9. dec 2015 17:19

Kara, včeraj sem si v knjižnici sposodila knjigo 101 zelenjavni jedilnik avtorice Miriam Drev, Sonja Tomažič. Recepti so zanimivi in če imate možnost si jo sposodite. 

Drugače pa super, da se je odrekla sladkim pijačam!  

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

bela120  

član od: 28.2.2013

sporočila: 103

9. dec 2015 20:01

Še nekaj sem se spomnila na Pinterest pokukajte za take ideje kako zelenjavo pripraviti na bolj zanimiv način .http://www.buzzfeed.com/peggy/25-baked-alternatives-t tule so dobre ideje



bela120



Sporočilo je spremenil(a) bela120 dne 09.dec 2015 20:02

Sporočilo je spremenil(a) bela120 dne 09.dec 2015 21:41

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti