Novoletno pecivo 2015

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. dec 2015 9:00

Razvaljaj listnato testo, ga na tanko premaži s kečapom, potresi z origanom in obloži s panceto ali  pršutom .... Spečeš, narežeš na poljubne oblike in to je to.

Ali pa razvaljano listnato testo narežeš na približno 2 cm široke n 6 do 8 cm dolge trakove, potreseš s kakšno začimbo (poper, mleda rdeča paprika, jaz dam včasih gor kar mešanico za steake), položiš na trak rezino pršuta ali pancete, potem to skupaj zviješ kot spiralo in spečeš.

Ali pa potreseš s sezamom, potreseš z mleto rdečo papriko in potem zviješ v spiralo.

 

Na primer tako:

http://www.kulinarika.net/recepti/15344/predjedi/kolate

 

Ocvirkovke. Jaz sem jih včeraj spekla iz testa, ki mi je ostalo do pice (delam ga v kruhomatu, zato dam vedno 750 g moke in razen nekaj pic ostane testo še za kak slan zvitek ...). Testo sem razvaljala natanko, 5 mm, potresla po polovici ocvirke, jih dobro stisnila v testo, solila in poprama, preklopila s prazno polovico in malo stisnila z valjarjem. Potem sem po vrhu spet nadevala ocvirke, solila in poprala, preložila vse skupaj na pol, malo stisnila z valjarjem in potem izrezala krogce ter spekla. So bili odlični slani kolački.

 

Lahko pa podobno anrediš z različnimi semeni: sezam, zdrobljene bučnice ... vtreš v listnato ali na tanko razvaljano kvašeno testo in spečeš.

 



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 28.dec 2015 09:03

mladikica88  

član od: 21.10.2014

sporočila: 61

28. dec 2015 13:40

darjuška je napisal/a:
O maldikica88, lepe si naredila. Ali so narejeni z novim valjarjem?

http://www.mojalbum.com/tajda

 Ja vsi so narejeni z novim valjarjem...:) se čudim kako sem preživela brez njega tolko časa;)

Najbolše je to, da so bli vsi keksi isto časno pečeni in nobeni zažgani. Zato še enkrat Darjuška, hvala

mladikica88

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. dec 2015 13:56

letos je bilo pri nas vse v bolj čoko tonih ...

mamamia

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

29. dec 2015 8:29

Rimljanka in mamamia ,  obema hvala! Zelo dobre ideje!

Katrca11

keja  

član od: 2.3.2008

sporočila: 4

29. dec 2015 12:15

Moja letošnja zbirka piškotov

keja

emažana  

član od: 11.6.2012

sporočila: 282

29. dec 2015 12:57

Smarty1 kako naredite tisto glazuro na zvezdicah?

Hvala za odgovor in lep dan..

Teja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. dec 2015 13:02

emažana, nisem smarty, a ker dela po mojem receptu, ti lahko odgovorim:

glazura na cimetovih zvezdicah je beljak, stepen s sladkorjem v prahu.

Glazura se sicer lahko naredi tudi tako, da se presejan sladkor v prahu zmeša z beljakom, kar z vilico, a je struktura malce drugačna kot če veljake najprej stepaš z mikserjem in potem postopoma dodajaš slakdor v prahu.  To stepanje je začetek postopka za cimetove zvezdice. Ko se del stepenega beljaka odvzame in shrani za mazanje po zvezdicah, se v ostanek dodajo mleti mandlji in cimet in se naredi testo, iz katerega se izrezujejo zvezdice.

mamamia

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

29. dec 2015 14:02

emažana je napisal/a:
Smarty1 kako naredite tisto glazuro na zvezdicah?

Hvala za odgovor in lep dan..

Teja

Teja, Mamamia je vse povedala .

SMARTY1

emažana  

član od: 11.6.2012

sporočila: 282

29. dec 2015 17:51

Hvala vama za hiter odgovor..lep večer. 

Teja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti