Pomivalni stroj

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

5. nov 2015 10:50

No, če pereš samo 2x tedensko, se res ne more nevemkako  poznati na položnicah. Sicer sem pa Candya imela 12 let brez popravila tudi jaz. Pomival je pa z redkimi izjemami vsak dan.

marjja

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

5. nov 2015 11:17

ribaracarak je napisal/a:

In v čem je fora tega, da se stroj odpre sam. A to ti prav pride, če si tolk hin, da tud tega ne moreš nardit?

 

Ni edini razlog "hin". Če te ni doma, če imaš druga opravila .... Če pereš ponoči oz. ko greš spat in posoda ni preostanek noči zaprta, ampak je na zraku. Ali pa npr., če se pranje začne, ko greš od doma ...

rdkapica

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

5. nov 2015 11:40

Pri nas imamo ožji stroj Zanussi, najcenejši model, ki je bil takrat na voljo, ker smo imeli pač omejene finance, in že dobrih pet let pere brezhibno, posoda je po pranju suha, razen če se kakšen kos posode obrne in se v kakšni vdolbini nabere lužica. Trixi, tisto o sušilnem sredstvu v tabletah pa mene navdaja z nelagodjem - ali to pomeni, da sredstvo ostane na posodi? Upam, da ne. Jaz imam samo eno posodo z rahlo hrapavo notranjostjo, ki je po mojem mnenju stroj ne spere dobro, in to ugotovim po tem, da ko v vodo za kuhanje riža dodam kurkumo, ta postane rdeča - torej je nekaj sredstva še vedno gor. Zato to posodo pred uporabo raje sperem še na roke.

Stroj po pranju odpiramo sami, da para izpuhti in se stroj prezrači, ker redkokdaj takoj poberemo posodo ven. Pod pultom imamo posebno srebrno zaščito, da ga para ne uničuje, in zaenkrat deluje. Tudi neprijetnih vonjav ni bilo še nikoli, medtem ko je mamin stroj večkrat smrdel, kljub vnetemu čiščenju. Očitno smo imeli srečo z nakupom. 

 

 



RadaJem

Sporočilo je spremenil(a) RadaJem dne 05.nov 2015 11:40

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. nov 2015 12:04

mamamia je napisal/a:

. Zdaj pa imamo Bosch in tudi nimam pripomb, razen da kozarci niso tako oprani kot priprejšnjih dveh ali pa so kapljice na posodi. 

mamamia

 

Meni se to dogaja, če pozabim dodati sol ali svetlilec.  Ti lučka za svetlilec sveti, ko ga zmanjka?  Če  ne sveti in svetlilca ne požira, kot da je posodica  polna, samo skozi slamico za pitje pošteno pihni not in ga bo takoj spet moč doliti. 

Cila

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12652

5. nov 2015 12:07

  Mi imamo pa že 10 let stroj Electrolux in smo tudi z njim zadovoljni.  Sicer ni ravno tih, se ga sliši, ko pere, posoda je pa lepo oprana, nimam pripomb.

mopsika

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

5. nov 2015 13:23

To sušilno sredstvo je sestava tablete, na posodi se nič ne pozna. 

Mi peremo vsak dan, včasih tudi dvakrat če nas je veliko doma. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. nov 2015 13:59

Cila je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

. Zdaj pa imamo Bosch in tudi nimam pripomb, razen da kozarci niso tako oprani kot priprejšnjih dveh ali pa so kapljice na posodi. 

mamamia

 

Meni se to dogaja, če pozabim dodati sol ali svetlilec.  Ti lučka za svetlilec sveti, ko ga zmanjka?  Če  ne sveti in svetlilca ne požira, kot da je posodica  polna, samo skozi slamico za pitje pošteno pihni not in ga bo takoj spet moč doliti. 



Cila

 

Ne, to se zgodi tudi, če so vsi dodatki v stroju. Možno pa, da ko gredo preparati proti koncu, da se to zgodi, torej tik preden zasveti luička. Nisem bila pozorna na to, res ne.

Je pa verjetno, da je tako.

mamamia

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

5. nov 2015 15:59

Vsake oči imajo svojega malerja, ali vsak berač svojo malho hvali. Jaz vedno, ko se odločam za nakup trajnejših in vrednejših predmetov se oziram na test Zveze potrošnikov Slovenije. Pomivalni stroj imam že petnast let, do sedaj še brez okvare in mojim največjim zadovoljstvom in vsakodnevno uporabo. Za moj okus ni potrebno, da ima stroj še in še funkcij, ampak za mene bi bila dovolj samo dva gumba in sicer za vklop in izklop- Bolj je aparat oz. stroj avtomatiziran večja je možnost okvar.

Znojilc, če želiš dober nakup poišči strokovne informacije v strokovni nepristranski reviji VIP od Zveze potrošnikov Slovenije.

 

 

 

milja44

bela120  

član od: 28.2.2013

sporočila: 103

5. nov 2015 20:40

Mi imamo Korting-a menda je Gorenjev je naš prvi pomivalni in nam je super peremo samo na eko programu in je 90%posode dobro oprane

bela120

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti