Mandarinin sirup

čarodejka  

član od: 6.4.2013

sporočila: 35

tema odprta - 2. nov 2015 17:58 | ogledi: 5.215 | odgovori: 1

Pozdravljene,

ker smo bili v dolini Neretve sem nakupila malo več mandarin. Sedaj pa bi rada naredila sirup (ali sok) in ko sem gledala recepte, se v glavnem doda sladkor in citronsko kislino. Mandarine bi stisnila na sokovnik. Nikjer pa ne piše, da se to še kaj segreje in se bojim, da ne bi zavrelo. Ima katera kakšno izkušnjo oz. nasvet, kako bi to čimbolj sigurno naredila (da se mi ne pokvari)? Razmišljala sem tudi, da bi pasterizila čisti sok.

 

hvala za vsak nasvet in lep večer

čarodejka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. nov 2015 19:19

Čisti sok bo prekisel, bo treba dodati sladkor. Obvezno moraš pasterizirati. Če imaš možnost, zamrzni stisnjen sok, boš ohranila največ koristnih snovi in tudi okus.

In, mimogrede, ker so lupine neškropljene in netretirane, so uporabne za kandiranje. Res se obnesejo, okus je izjemen, v sladkornem sirupu držijo zelo, zelo dolgo. Tukaj, med mnenji sem napisala, kako jih naredim.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti