Sb tip 1 sladkorčki

malecka79  

član od: 6.7.2010

sporočila: 1

tema odprta - 31. okt 2015 10:43 | ogledi: 6.578 | odgovori: 5

Pozdravljeni

Nikjer ne najdem teme o diabetesu tip 1 ... ali pa sem že jaz iz prakse.

Namreč pri sinu je bila odkrita sladkorna tip 1. In sedaj se pojaljajo težave, ker zmanjkuje idej za pripravo obrokov. Saj vem da ne uporabljamo sladkorja, pa bele moke in tudi z sadjem ne pretiravamo... ampak mene zanima konkretno kakšni recepti bi bili fajn.

A je kakšen sladkorček tipa1 tle gor?

 

malecka79

malecka79  

član od: 6.7.2010

sporočila: 1

31. okt 2015 12:10

ja to sem že vse pregledala... ampak je debata o tipu 2 jaz pa iščem o tipu 1... to sta dve različni zadevi... vsaj tako so nas učili na pediatriji....ko sem bila z sinom gor.

 

malecka79

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

31. okt 2015 13:04

Ja, sta različni, ampak dvomim, da v dovoljeni/prepovedani hrani. Različni sta si v tem, da sta razloga, zakaj je prišlo do diabetesa, različna.

Svetujem ti, da se "zakoplješ" v tole spletno stran. DITA.

Kar nekaj kuharic so izdali, imajo imenitno revijo, pa tudi na sami strani je marsikaj uporabnega.


rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 31.okt 2015 13:07

mladikica88  

član od: 21.10.2014

sporočila: 61

31. okt 2015 18:42

3 leta nazaj sem delala diplomo iz sladkorne bolezni tipa 1 pri otrocih in tako kot je Rimljanka napisala  sta si tip 1 in 2 različna po razlogih zakaj je prišlo do diabetesa in pa tudi ne nazadnje glede zdravljenja. Predvidevam, da je sin na inzulinu in da so vam na pediatriji tudi povedali kaj se sme jesti in kaj ne oz., sigurno ste imeli tudi kako predavanje na temo prehrana. Na internetu in pa v knjižnicah je ogromno gradiva na to temo sam čas si je potrebno vzet in malo  prebrat. Drugače pa za pripravo obrokov je potrebna domišljija in pa seveda vedeti kaj se sme in kaj ne.

Vse dobro tvojemu sinu predvsem pa brez panike in čim bolje sodelovanje z diabetikom, ki sina vodi!

mladikica88

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila: 92

4. nov 2015 21:02

Kot ste že rekle - tip 1 je nekaj čisto drugega kot tip2.

Če je sladkorna šele odkrita, je sin verjetno še na penih, nima črpalke? S črpalko je namreč še lažje uravnavati sladkor. Koliko pa je sin star?

Izogibati se mora maščob v povezavi s sladkorjem. Torej večina sladic (vsaj na začetku) odpade. Manj je nevaren sladkor, kot maščoba.

Nekaj čisto praktičnih izkušenj: na večino diabetikov tipa 1 NE vpliva dobro uživanje pic, kostanja, žgancev ...

Potem - uživa naj jedi z nizkim glikemičnim indeksom, ker si bo lažje uravnaval sladkor. Počasi bo narasel in počasi padel. Najdeš na netu.

Mnogokomu pri visokih sladkorjih pomaga pitje Radenske.

 

Če se še česa uporabnega spomnim, zapišem. Želim vam, da se korajžno spopadete z novim načinom prehrane in preračunavanjem OH-jev! Poznam diabetike, ki s sladkorno živijo od mladih let in so še pri 50-tih in več mnogo bolj aktivni in mladostni od sovrstnikov!

LP, Oaza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti