Testenine

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

tema odprta - 26. okt 2015 4:43 | ogledi: 4.303 | odgovori: 5

 Dobro jutro,jaz bi vas pa rada vprašala če je v redu če makarone(kupila sem jih v hoferju pet kil skupaj) vakumsko zaprem po pol kile? Al morajo imet zrak? Kako pa na malo daljši rok shranite kilsko moko jo tudi zavijete v folijo kot sladkor?Hvala vam in lep ponedeljek vam želim

gajka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. okt 2015 7:02

Testenin ni treba vakumsko pakirat, vsaj jaz teg ne počnem, seveda sušenih. Saj tudi kupljene sušene testenine niso vakumsko pakirane.  Moke nikdar ne zavijam v folijo, niti sladkorja. Na zalogi imam vedno dva do tri kg, se kdaj zgodi, da se v moki kak molj zaredi, pa potem vržem proč, a res zelo zelo redko. Saj se zaredi molj tudi če je v folijo zavita. 

Razen če moko kupuješ v mlinu, po več kg, potem pa moraš seveda sama pakirat.

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

26. okt 2015 7:18

Ničesar ne pakiram vakuumsko.  Pač pa vsako živilo, v katerem bi se lahko zaredili molji, zaprem v ustrezne posode  ali primerne PE-vrečke.  Molji, ki jih prinesem domov z živilom, se tako nimajo možnosti razviti in zalezti še v druga živila.  Za moko se mi zdijo zelo priročne Statusove vrečke in zapirala. 

Cila

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

26. okt 2015 12:11

Nasvet glede moljev:  v omaro dajte lovorjeve liste , preverjeno deluje, nikoli v 30. letih nisem imela v moki ali kjerkoli kakršnokoli zalego.

mopsika

Valchi  

član od: 15.1.2015

sporočila: 71

26. okt 2015 14:12

Lovorjevi listi res pomagajo proti moljem, ampak teh v hrani ni velikokrat. Bolj so zoprni tisti črni "žužki", ki se hitro razmnožujejo in celo letajo po zraku. Jaz sem naredila čistko po omari, sproti čistim stvari, vendar sem jih  imela veliko, zaredili pa so se v začimbi ČILI v steklenički - mlinček iz Hoferja. Na kup stvari se je to razpaslo, na moko, riž, druge začimbe, da ne govorim o čaju .... zmetala kup hrane stran.

Ni za kupovat za zalogo, četudi včasih izgleda ceneje. razen v večjih družnah. Jaz imam le nekaj malega na zalogi. Kupujem predvsem sproti.

Valchi

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

26. okt 2015 15:09

Hvala vsem

gajka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti