Pošiljanje paketa izven unije

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. nov 2015 7:34

No, jaz prijateljicam pošiljam doma pletene nogavice, pa je zadeva rešena. Nekaj doma narejenega, unikatnega (ker je že velik podvig, da sta dve povsem identični ), včasih naredim gamaše in kapo, mogoče šal. Še poštnina pride poceni (zadnji komplet nogavic, kape, šala in gamaš je šel v ZDA, pa je priporočena pošiljka stala slabih 10 evrov).

Glede na to, da je tvoja prijateljica odšla samo za eno leto, bo le-to čisto v redu preživela. Nekako se mi zdi v redu, da se človek prilagaja kulturi pokrajine, v kateri živi. Edino živilo, katerega sem sama pogrešala med daljšim bivanjem v tujini, je bilo po normalnih cenah dostopno sadje, zelenjava niti ne, ker je bilo časa za kuhanje (pre)malo. In od prvega daljšega izleta preko meja naše deželice dalje precej bolj cenim domača nešpricana 

Loni Makaroni

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

4. nov 2015 10:35

Mislim, da pri pošiljanju domačih dobrot expatom ni fora toliko v slovenskih izdelkih kot pa v stvareh, ki jih ima pozameznik rad, jih je navajen od doma, jih tam ne dobi in jih strašno pogreša. Jaz bi bila strašno vesela Jaffa in Domačica piškotov, pa niso slovenskega porekla... 
Ko sem bila za dlje časa v Zürichu, sem si od obiska želela samo eno stvar- ognjičev balzam za ustnice in DM-a, ker te drogerije tam pač ni, ne morem pa uporabljati nobenega drugega...
Tako da Katrca11, če še bereš tole, malo pobrskaj po spominu, kaj ima tvoja prijateljica rada in je to to. 

jkd

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

4. nov 2015 13:45

Vprašanje na začetku je od Kotarce  in ne od Katrce11, a vseeno lepo da misliš name.

Katrca11

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

4. nov 2015 14:10

Katrca11 je napisal/a:

Vprašanje na začetku je od Kotarce  in ne od Katrce11, a vseeno lepo da misliš name.

Katrca11

Joj..... ja, zdaj vidim.... Kurja pamet pač ;)

 

jkd

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. nov 2015 16:48

Matr, da veste, skoraj 14 dni sem držala jezik za zobmi (z veliko muke, priznam), zdaj pa ne morem več: men bi se grozno fržmagal, če bi moja prijateljica vesoljno Slovenijo spraševala, kaj naj mi za 20 ojrov pošlje v državo, ki je na isti civilizacijski stopnji kot mi (no, vsaj slabše ni).

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. nov 2015 17:41

Elči...

Jaz bi predlagala kake dobre slovenske krvavice, vse ostalo se lahko brez težav naroči po internetu. Drugače so pa rute tudi lepo darilo. 

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. nov 2015 18:06

Matr, si zapela za te krvavice.....Če si si jih zaželela, ti jih lahko priskrbim.....

lp



cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 04.nov 2015 19:07

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. nov 2015 18:07

Sem opazila, da v vsak svoj dopis tlačim mamo. Se opravičujem. Ne bom več. Do nadaljnega.

lp

cervus

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

4. nov 2015 20:55

Kozamurnik, ojoj, zdaj naj se pa še s tujim jezikom matram?  Bom poskusila ubogati tvoj nasvet:

It is not hard to find a suitable present for someone abroad, it is hard to find something still made in Slovenia.  Those who are sending parcels overseas are fully aware of the issue after the first couple of parcels sent.

 

Katrca11

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. nov 2015 0:15

Katrca11 je napisal/a:

Ni problem izbrati tisto, kar je obdarjencu v oddaljeni deželi všeč, problem je dobiti še kaj Slovenskega! Tisti, ki pošiljajo pakete v tuje dežele, to že dobro vedo po prvih dveh paketih.



Katrca11



Sporočilo je spremenil(a) Katrca11 dne 04.nov 2015 00:26

 

Če je težko najti kaj sploh narejenega v Sloveniji, kaj bi si v tem primeru sploh želela? 

Če mene vprašaš, bo od vsega najbolj vesela, če jo po Skypu/facetime/google-mailu pokličeš, da te bo tudi videla. Danes se itak vse vsepovsod dobi, če se ti česa tolk na preklemansko zlušta pa kupiš sestavine In pripraviš doma. 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti