Pošiljanje paketa izven unije

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. okt 2015 9:53

In kako veste, da Kotarca tega nima?

rimljanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. okt 2015 10:46

rimljanka je napisal/a:

In kako veste, da Kotarca tega nima?



rimljanka

 

Wild guess....I guess

Vendelina jr.

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

26. okt 2015 11:46

No ja, take pripombe niso nič novega; prej pričakovane, bi rekla.

Če bi želela spraševati direkt, ( glej ga zlomka, celo po skypu to zmorem ) bi to pač storila. Ampak Islandija pač ni kapitala  in po skypu sva se v enem mesecu uspeli pogovarjati  vsega 2 x.

 En pir stane  nič manj kot  11 evrov v sicer čisto prijazni oštariji. Za mlado punco,  ki je šla tja gor nabirat

življenske izkušnje,  ker pač nima te "sreče"( ki na dolgi rok to ni),da  bi službo dobila po vezah,  odločno preveč. In zato bo zagotovo vesela vsake, še tako  drobne pozornosti.  Čokolešnik tako  sploh ni slaba ideja!

 

Morda bi morala na začetku  napisati, da tisti,  ki se  jim  vprašanje zdi neumno , pač ne odgovorjajo.

Pa najbrž ne bi pomagalo kaj dosti.

 



Kotarca

Sporočilo je spremenil(a) Kotarca dne 26.okt 2015 11:48

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

26. okt 2015 20:10

Kotarca je napisal/a:

 Islandija pač ni kapitala  in po skypu sva se v enem mesecu uspeli pogovarjati  vsega 2 x.

 Sporočilo je spremenil(a) Kotarca dne 26.okt 2015 11:48

Vprašanje ni bilo neumno, tole pa..... ne bi rekla, da je problem samo v tistih, ki odgovarjajo. Malo pobaraj svojo punco, po katerih oštarijah hodi, ker je poprečna cena enega piva tam gori kar precej nižja od 11 €. Očitno je bil Vendelinin wild guess kar pravi. 

Sonja

kozamurnik

sporočila: 2311

26. okt 2015 23:16

Kotarca ima prav, 1 l piva ( verjetno je tako mislila)  smo  v glavnem mestu Islandije plačali letos poleti 12 evrov.

Bila tam, torej vem in  ne govorim o povprečnih cenah,  snetih z interneta.

Pošlji  punci pozdrav v mojem imenu,  če mi daš  njen  naslov, pa ji osebno  pošljem še illy  kavo in mandorlat povrh, tega zagotovo nima tam. Spoštujem ljudi, ki si pogumni in želijo uspeti sami, brez pomoči stricev in tet.

Sicer je  pa Islandija  ena najlepših dežel kar sem jih kdaj videla.  Pa zelo prijazni ljudje in  vsi,  tudi starejsi, obvladajo angleščino.Nič ne  zaklepajo,  očitno lopovov niti ne premorejo. Le islandsčina mi ni šla  v glavo; sem se pa zato naučila nov vzorec za pulover, kupila prekrasno volno in  letos pozimi bo upam nared.

Kotarca, če imaš  možnost, nikar  pošiljaj paketa,  pojdi kar sama na obisk, zagotavljam  da ti ne bo žal.

murnik

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

27. okt 2015 12:18

Priznam, mi smo na Isladniji tankali malčke po 0,3 l. Saj tam gori ni ravno neke vročine. Niti v sanjah nisem pomislila, da nežna punca zvrne nič manj kot 1 l pira, za kaj takega mi še manjka življenjskih izkušenj.

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. okt 2015 8:57

Opozorilo: Za nežne duše, ki vsako stvar razumejo bodisi dobesedno in nič drugače, ali pa vsako stvar, ki jim ni všeč razumejo kot oseben napad nase in zgolj in samo to - ne berite tega.

Vprašanja v stilu "kaj nekomu podariti" vedno povedo, da obdarjenca ne poznamo zadosti. In je potem možno, da koga ne poznamo zaradi tega, ker smo z obdarjencem v strogo uradnem odnosu in ne vemo, kaj človeka veseli - in je treba včasih narediti kakšno poslovno pozornost in človek ne ve, kaj bi naredil. In če takrat kiksne, pač kiksne. Ni hudega, tudi obdarjenec bo to razume.

 

Če pa želimo obdarovati nekoga, za katerga menimo, da nam je blizu, pa vseeno ne vemo, kaj bi bilo primerno - takrat je pa težava vedno v nas. In se lahko na možne in nemožne načine človek izgovarja v smislu, da nima tega talenta, pa da pravi, da nič ne potrebuje - ampak vedno je zadaj ena od naslednjih resnic: Da darovalec ne zna opazovati in ni bil pozoren na detajle, ki jih je potencialni obdarovanec omenil, da ga veselijo. In če nekdo ni pozoren na to, kaj obdarovanca veseli - pa se družita na redni bazi, v živo ali skajpirata - potem ne samo da je slabo opazovanje, tudi komunikacija ni ravno blazno kvalitetna. Če bi bila, bi se odgovori na vprašanje, kaj podariti, slejkoprej zložili sami od sebe.

 

BTW, 11 EUR za liter piva je še vedno manj, kot je strošek tretmajov za zbijanje špeha, ki ga naredi pitje piva.....

Vendelina jr.

Mygrace

sporočila: 6506

28. okt 2015 9:14

"...da ne bo placevala carine...."

"...ne morem je sprasevati, kaj se tam dobi in kaj ne.."

 

To je glavni del vprasanja, se mi zdi. O intimi niti ni bilo kaj dosti.

 

 

Navijam za cokolesnik, lepo lahko zavijes kot darilo in se ne bo nic pomeckalo, lahek je...skratka..

In ko je ze toliko govora o pivu..lahko na nalepko kaksnega nasega piva napises napitnico za rd.

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 28.okt 2015 09:25

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. okt 2015 9:29

Daj no, tale je pa hecna

"...ne morem je sprasevati, kaj se tam dobi in kaj ne.."

Vpraša se: Kaj pa imajo kaj v trgovinah, a si že kaj gledala?...in pride odgovor. In potem na to rečeš: Ja, a je to podobno kot tisti naš (in pač poveš nek produkt,) in potem spet pride odgovor. Kdor zna poslušati, se zna tudi pogovarjati in pogovori so zelo intimna stvar. Ljudje neverjetno veliko povedo o sebi. Povedo dobesedno in prikažejo način, kako vidijo svet.

To, če vidijo zelo malo in izven dobesednega ne vidijo nič. je osebnostni problem. In tega tudi jokanje, cepetanje ali pljuvanje na portalih ne bo odpravilo.

 

Vendelina jr.

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

28. okt 2015 9:39

Vendelina jr. je napisal/a:

Opozorilo: Za nežne duše, ki vsako stvar razumejo bodisi dobesedno in nič drugače, ali pa vsako stvar, ki jim ni všeč razumejo kot oseben napad nase in zgolj in samo to - ne berite tega.

Vendelina jr.

 

Oh, ne skrbi, saj te že vsi dobro poznamo.

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti