Kvadratni kozarci za vlaganje in shranjevanje zelišč

kabra  

član od: 17.4.2011

sporočila: 9

tema odprta - 22. okt 2015 12:46 | ogledi: 7.488 | odgovori: 13

Živjo, kakor sami veste, je velik nesmisel v krožnih kozarcih za vlaganje, ker ostane ogromno prostora neporabljenega na sami polici ali v kuhinjski omari. Ker že dolgo časa razmišljam o kvadratnih kozarciuh za vlaganje, različnih velikosti, za lažjo in boljšo izrabo omaric in polic, me zanima, če je kdo naletel na takšne kozarce oz zasledil kje bi se jih dalo nabaviti...ker nikakor nimam sreče, da bi našla le-te, vsaj na spletu.

 

Za vsak koristen namig in komentar bom hvaležna :)

 

Hvala in kuhajte z namseškom na obrazu :)

kabra

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. okt 2015 14:46

O tem, kako težko je vogalčke sčistiti, velja tudi, vsaj malo, ramisliti.

Še en naslov: Svet stekla, Celje.

rimljanka

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

22. okt 2015 15:14

Jaz sem ena tistih, ki niti slučajno ne maram oglatih kozarcev. Kot prvo vsebine ne moreš iz tistih vogalov spraviti in kot drugo so zoprni za čistit.

rrr

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

22. okt 2015 15:43

No, Kabra v naslovu omenja zelišča, kar pa ne bi bil problem oprat v pomivalnem stroju ali pa na roko z ustrezno krtačko. Meni je pa ideja všeč.

marjja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. okt 2015 16:45

V Stenku sem pred leti dobila kozarčke okrog 400 ml, ki niso čisto kvadratni, ampak le malo sploščeni na dveh nasprotnih straneh. Podobne imajo na gornjem linku pod oznako "jar". Nekaj prostora se da pridobiti na ta način pa tudi pri čiščenju nimam problema, ker so vogali zaobljeni.

Cila

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

23. okt 2015 11:41

ribaracarak je napisal/a:

Jaz sem ena tistih, ki niti slučajno ne maram oglatih kozarcev. Kot prvo vsebine ne moreš iz tistih vogalov spraviti in kot drugo so zoprni za čistit.
rrr

Pod to se podpišem.

Drugače pa na gornji povezavi kozarci Shente. V velikosti za 1 dl jih še nisem videla. Imam večje in so bolj na stranskem tiru.

rdkapica

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

24. okt 2015 4:47

Jaz bi se kvadratnih kozarcev malo bala. Že nekajkrat sem kupila kvadratno stekleno posodo za čaj in podobne napitke, pa je kmalu vzela konec, ker je počila, ko sem vanjo nalila vročo vodo (ne glede na to, da je na deklaraciji pisalo, da je primerna tudi za vroče napitke in da sem jo pod vročo vodo iz pipe prej malo sprala) in prepričana sem, da je to zaradi raztezanja materiala, ko se segreje, ki pri kvadratni posodi ni tako enakomerno kot pri okroglih. Ko pa imam za te namene okrogle posode se mi pa to ne zgodi in največkjrat posodo zavržem, ker postane motna, kot bi bila umazana in to me moti.

tedyka

tisa55  

član od: 1.11.2012

sporočila: 75

29. okt 2015 12:26

Malo ven iz teme - jaz pa iščem steklene kozarčke z navojem, manjše dimenzije, v temnozeleni ali drugi temni barvi. V njih bi hranila zelišča, ki jih sama pridelam. Že nekaj časa jih iščem, pa jih nisem nikjer videla, zato razmišljam, da jih bom sama pobarvala.

Ko pa sem videla to temo, mi je prišlo na misel, da morebiti kje obstajajo.

tisa55

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. okt 2015 14:32

Fructal pakira eno od svojih linij sokov v 200-mililitrske temno modre stekleničke s precej širokim navojem; mogoče se lahko v kakšnem bifeju ali oštariji zmeniš, da ti jih prihranijo. lp, proxima

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. okt 2015 17:26

Kako je z njimi pri nas, res ne vem. Če pa vtipkaš v google "amber glass jar" pa dobiš čuda vseh oblik in velikosti. Na e-bayu je nekaj prav čudovitih za zelišča (recimo tisti starinski apotekarski), je pač treba plačati stroške transporta (in carino, če so zunaj EU) - recimo kaj od teh http://www.ebay.com/bhp/amber-glass-jar

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti