Osvetlitev korita pod oknom

svrka  

član od: 30.11.2013

sporočila: 4

tema odprta - 21. okt 2015 12:58 | ogledi: 7.955 | odgovori: 16

Pozdravljeni,

 

v novi kuhinji razmišljam, da bi pod okno postavila kuhinjsko korito in del pulta. Sedaj pa iščem načine, kako poskrbeti za dobro osvetlitev. Okno je velikosti 1,3x1,3m, začne pa se meter od tal. Kako imate rešeno tisti, ki imate korito ali pult pod oknom?

LP

svrka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. okt 2015 13:54

Namestiš stropno svetilko nad korito. Ali pa na steno nad okno ali vertikalno ob oknu.

Vtipkaj v google "kitchen sink under window light" ali nekaj podobnega in se bo pokazalo veliko slik z različnimi rešitvami.

Sonja

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

21. okt 2015 15:53

Ni problem osvetlitev (evo izračuna: 3 LED vgradna svetila po 3 W na stropu), ampak odpiranje okna zaradi kuhinjske armature (pipe). Treba je prilagoditi okno ali armaturo montirati ob strani. V glavnem, to je po mojem večji problem.

lp

booris

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. okt 2015 21:59

Za take stvari se ponavadi pokliče vodovodnega inštalaterja, elktričarja in koga, ki zna risati kuhinje....

Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. okt 2015 8:39

Se dobijo tudi takšne pipe, ki se dajo upogniti, lahko v stran ali naprej v korito. Naredila lani doktorat iz kuhinjskih armatur, pa sem opazila tudi takšne. 

 

Svojo (sicer) neprepogibno sem naročila v Nemčiji, ker je bila več kot pol cenejša kot pri nas (in to s poštnino vred). Samo mimogrede.

 

Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. okt 2015 9:58

Se dobijo tudi takšne pipe, ki se dajo upogniti, lahko v stran ali naprej v korito. Naredila lani doktorat iz kuhinjskih armatur, pa sem opazila tudi takšne. 

 

Svojo (sicer) neprepogibno sem naročila v Nemčiji, ker je bila več kot pol cenejša kot pri nas (in to s poštnino vred). Samo mimogrede.

 

Loni Makaroni

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

22. okt 2015 11:28

Kot je bil omenjeno ... namestiš stropno svetilko nad korito, ali pa na steno nad oknom.

Za bolj intimno vzdušje pa še tanko "trak" lučko pod okensko polico. Sedaj se dobi zelo tanke in ozke luči, ki se jih običajno namesti pod omarice.

rdkapica

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

22. okt 2015 14:10

Midva sva pred leti imela cel  na to temo....pa sva takrat montirala lučke in ko je letos transformator crknil sva nabavila led trak. Delo pa izgleda takole, ker sva cel dan skupaj ustvarjala.... Moj mož to obvlada, drugače pa električarja. 

Naprej se izmeri dolžina osvetljene površine, kamor se bo nalepila. Del žic, ki vodijo do stikala in transformatorja  gre v kanalčke in napeljava do stikala. Midva imava celotno kuhinjo pod kuhinjskimi elementi sedaj v v led  lučkah in je čudovita razsvetljava. 

Ta trak se nalepi kjer koli bi želela osvetlitev in je super zadeva . Ob robu okna ob strani....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

svrka  

član od: 30.11.2013

sporočila: 4

24. okt 2015 18:05

Hvala vsem za odgovore. Tole z led trakom pod okensko polico nisem niti pomislila. Verjetno bova naredila kombinacijo, led trak pod okensko polico in na vsaki strani okna ena reflektorska luč, ki jo lahko premikaš. Pa lahko je malo nižje, ni treba da je nad oknom.

Kar se tiče pipe, parapeta je en meter, bo pa pipa bolj ob robu okna. Ker je okno dvokrilno, se bo ena polovica normalno odpirala, druga polovica pa ne čisto do konca. Imam namen imeti začimbe na tej polovici, tako da se bo večinoma samo ena stran okna odpirala.

Višina pulta zaenkrat ostaja na 86 cm, kar pomeni cca 14 cm prostora za pipo. Če greva na 92 cm bo pa manj. No to še kolebam, jaz sem bolj majhna, mož velik, otroci še ne vem kako bo :)

 

 

svrka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti