Pomoč pravljica

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

tema odprta - 15. okt 2015 9:10 | ogledi: 4.093 | odgovori: 9

Pozdravljeni,

 

prosim za pomoč in sicer mora sin (3. razred) predstavit pravljico Cesarjeva nova oblačila. Vse lepo in prav, vendar pa mora zraven potem naredit še naloge oz. karkoli drugega za sošolce v zvezi s to pravljico. V mislih sva imela mogoče kakšno križanko, pa so to imeli že predhodniki, prav tako so imeli že tudi  vprašanja za obkroževat. Sploh nimam ideje... ste že imeli kdaj tak primer? Hvala za vsakršen namig.


LP

P.S: Zanimivo bi bilo najbrž narediti kakšno miselno igrico (kot človek ne jezi se), samo izvedba, je pa že kaj drugega... 

Mia84  

član od: 4.12.2012

sporočila: 189

15. okt 2015 10:19

Kaj pa če sestavite nekaj ugank?

 

A.

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

15. okt 2015 10:23

Dobra ideja, hvala.

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

15. okt 2015 10:42

Ali naredi kratko obnovo s praznimi mesti, kamor je treba vstaviti manjkajoče besede?

rdkapica

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

15. okt 2015 10:46

Ali pa naredi obnovo z 'napakami', ki jih morajo potem odkriti.

trac

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

15. okt 2015 11:06

Hvala za predloge, sedaj bo lažje.

 

LP

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. okt 2015 12:07

špela100 je napisal/a:

Pozdravljeni,

 

. Sploh nimam ideje... ste že imeli kdaj tak primer? Hvala za vsakršen namig.

 

 

Draga moja, ne verjamem ti, da "sploh nimaš ideje". Ker če nimaš ideje za tretji razred, kako pa potem karkoli delaš? A svojemu delodajalcu tudi rečeš "da nimaš ideje"?

Drugače se pa pri takih zadevah postavijo vprašanja in potem se kar določi, kdo od sošolcev mora odgovoriti in sicer

- kaj sta razkrila sleparja?

- Ali sta sleparja zato RES sleparja?

- Ali je cesar pameten?

Od tu naprej naj pa še učiteljica malo moderira.

Vendelina jr.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

15. okt 2015 12:23

OMB!

Lisa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. okt 2015 13:13

Špela 100, meni je pa tvoje vprašanje oz. prošnja všeč, ker vidim, da zbiraš le ideje in ne instant rešitev.

In ni res, da nimaš ideje, si jo v P.S. lepo predstavila, se pa strinjam, da je z njo veliko dela in vprašljiva je izvedba, saj mora pri dogajanju sodelovati tam nekje med 20 in 26 tretješolcev hkrati. Pa še preveč tvojega dela bo in premalo sinovega.

Vprašajta se,

- koliko časa ima sin za ta drugi del naloge (mislim, koliko časa pri pouku "se bodo šli" te naloge),

- koliko je učencev v razredu,

- kako si on predstavlja, da bodo sodelovali (saj veš, razeredi so različni),

- ... (če je še čas, lahko, ko bo imel idejo in načrt izvedbe, vpraša še učiteljico za kak nasvet.).

Če vnaprej določi, koga bo vprašal in kaj (in seveda ne bodo prišli vsi na vrsto), je ta del pedagoško brez smisla, saj on ne more med predstavitvijo pravljice spremljati, kdo ne sodeluje, koga bi bilo pametno potem izzvati (kar naredi vsak pameten učitelj ali učiteljica, ki pa ima prakso in izobrazbo). Splohh je pa to preveč šolsko in klišpejsko, po linji najmanjšega odpora. Meni je pa napačna obnova všeč, sploh, če imajo možnost, da jo ali slupinice dobijo napisano in jo popravijo ali pa, da jo učiteljica projecira na tablo (ne vem, kako so opremljeni s tovrstnimi rečmi). Saj obnovo z napakami lahko napieš on na roko, pa se jo skenira, nikakor ne sme biti, vsaj za moj okuse, natipkana.

Uh, saj bi kar začela delati. In enako bo potegnilo sina, ti ga le malo usmerjaj z vprašanji in pripombami.

Veselo na delo, dobro naredita in kasneje poročaj.

Nimam sicer izkušenj s poučevanjem tretješolcev, pa vseeno upam, da sem ti kaj pomagala.

rimljanka

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

15. okt 2015 13:30

Če se dobro spomnim ima ta pravljica zelo lepe ilustracije, ki bi jih lahko skeniral in natisnil, potem pa sošolcem pokazal posamezno ilustracijo, oni pa bi morali opisati kateri del pravljice je prikazan in bi naredili eno tako obnovo/povzetek. Namesto miselne igrice, ki je sigurno bolj zahtevna, kar se izvedbe tiče.

Sandra_a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti