Kvas ali soda bikarbona

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. feb 2016 20:00

testeninca je napisal/a:
Jaz pa pijem kvas (pivski kvas) zaradi navedenih vitaminov. Kar pa se tiče kvasa v kocki pa naj nebi bil ravno priporočljiv...

Zakaj prvi ja, drugi pa ne? V čem se pa sploh razlikujeta?

 

rimljanka

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

10. feb 2016 20:22

testeninca, če nekomu telo ne prenaša kvasa (pivskega ali pekovskega), je baš vseeno, kakšen kateri je. Jaz recimo imam intoleranco na oba kvasa, moja sestra samo na pivskega, pekovskega pa lahko je.

P.s.

Nobena hrana ni zdrava. Zdravi/nezdravi smo lahko samo mi - ljudje. Hrana ima lahko določene zdravilne ućinkovine, ki pa na nekoga vplivajo dobro, na drugega pa slabo. 



Sweetness Bakery http://www.220stopinjposevno.com

Sporočilo je spremenil(a) Sweetness Bakery dne 10. 2016 20:24

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. feb 2016 21:08

testeninca je napisal/a:
Jaz pa pijem kvas (pivski kvas) zaradi navedenih vitaminov. Kar pa se tiče kvasa v kocki pa naj nebi bil ravno priporočljiv...



testeninca

Kake prismodarije pa so spet to? http://www.bf.uni-lj.si/fileadmin/groups/2685/b

lp

cervus

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

11. feb 2016 12:13

testeninca,

koliko kvasa je treba zaužiti za zdravje – da dobimo dnevno količino vitaminov?

rdkapica

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

11. feb 2016 13:31

Zadostno dnevno kolicino vitaminov dobis z uravnotezeno prehrano. Res se ni potrebno siliti s kvasom in podobnimi zadevami. Ce pa iz zdravstvenih razlogov ne smes uzivati dolocene hrane, in ti vitaminov manjka iz tega razloga, potem je pa bolje, da se o nadomestkih posvetujes z zdravnikom, ki ti bo povedal koliko cesa dejansko potrebujes. Pri teh stvareh ni tako, da je vec bolje, ampak je prej lahko vec prevec, sploh ce ne ves kaj delas.

the tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti