Kvas ali soda bikarbona

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

21. okt 2015 14:07

Mene po sodi bikarboni peče jezik, okus pa mi ima izrazito po čistilih. Naj bo še tako zdrava (če je), jaz je ne prenesem in najbolj mi je žal, ko dobim kakšne domače kekse, ki so tako lepi in vabljivi potem pa mi ven udari tisti hecen okus in na koncu pristanejo v smeteh, ker se ne morem prisiliti, da bi jih jedla.

 

Poznam nekaj ljudi, ki jih izredno moti kvas in žalostno gledajo tisti kos domačega kruha, ki jim zaradi okusa po kvasu ne gre in ne gre dol... Podobna zgodba s pecilnim praškom, ki ga določeni enostavno ne morejo, jaz pa ga na primer sploh ne okušam/voham ali kakorkoli zaznavam.

 

Mislim, da je v tem primeru še najboljša izbira, kakor komu odgovarja, dvomim, da je drastična razlika v 'zdravosti' oziroma 'nezdravosti' sode in kvasa.

Sandra_a

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

22. okt 2015 11:16

Dodajam

Sandra_a je napisal/a:

dvomim, da je drastična razlika v 'zdravosti' oziroma 'nezdravosti' sode in kvasa.

... če ga prenašaš oziroma, če ti ne škoduje.

 

rdkapica

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

22. okt 2015 11:37

rdkapica je napisal/a:

Dodajam

Sandra_a je napisal/a:

dvomim, da je drastična razlika v 'zdravosti' oziroma 'nezdravosti' sode in kvasa.

... če ga prenašaš oziroma, če ti ne škoduje.

 



rdkapica

 

Seveda, če ti nekaj škoduje, je to povsem druga stvar. V takšnem primeru se niti ne odločaš med enim in drugim, saj si primoran izbrati, kar je zate manj oziroma neškodljivo, pa naj ti bo druga opcija še tako mamljiva. 

Sandra_a

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

9. feb 2016 20:20

Kvas je tudi zelo zdrav. 

 

 

pomoc

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

9. feb 2016 20:55

A res, kaj točno pa vsebuje tako zdravega, če govorimo o pekovskem kvasu seveda???

testeninca

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

10. feb 2016 7:25

Predvsem veliko vitamina B (celo paleto razen B12), ki jih drugje ne dobiš tako zlahka. Veliko selena, bakra, kar precej kalija, nekaj magnezija...  Bolje je seveda, če ga ješ surovega - v krofih za zdravje res ne pomaga kaj dosti. 

Sonja

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

10. feb 2016 12:10

Tako kot je rekla limnol. 

pomoc

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

10. feb 2016 16:41

Jaz pa sem pred kratkim pekla pirin kruh dr. Nine v katerem je pecilni prašek iz vinskega kamna. Kruh je bil lep, okusen, le da me je motilo, da ni nič dišalo po kruhu, kot je to ponavadi pri kvasu. Naj bi bil sicer zdrav, priporočila sem ga mami, ker ima precej zdravstvenih težav, pa tudi ona ni bila navdušena. Nad kruhom pa so mnogi navdušeni, pa me zanima,  zakaj naj bi bil toliko  bolj zdrav?

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

10. feb 2016 17:20

Jaz imam vedno pirino moko za pico. Kruha pa ne delam. Edino če mi moka malo ostane pa hitro naredim male štručke. Na testo pa dam jajca in sir in se lepo rumeno zapeče. Zakaj pirana moka? Ne prebavljam dobro bele moke. Tudi testenine vzamem polnozrnate. Nikoli  iz bele moke. 

pomoc

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

10. feb 2016 19:44

Jaz pa pijem kvas (pivski kvas) zaradi navedenih vitaminov. Kar pa se tiče kvasa v kocki pa naj nebi bil ravno priporočljiv...

 

Tudi pri nas posegamo pretežno po polnozrnatih, pirinih... testeninah, kruhu...

testeninca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti