Kaj pripraviti gostom za po golažu?

lidija84  

član od: 21.3.2009

sporočila: 20

tema odprta - 13. okt 2015 19:51 | ogledi: 5.272 | odgovori: 9

Pozdravljeni,

v petek se bo torej kuhal golaž katerega bomo pojedli okoli 13.00 ure.Zanima me kaj bi lahko po golažu ponudila gostom,ko bodo spet lačni in da bi lahko kaj pripravila že dan prej.To je ubistvu praznovanje kjer bomo od 4-60 let.Torej da bi bili zadovoljni tako otroci kot odrasli.Da nebi imela preveč dela še s hrano,ko se bomo veselili.

lidija84

Didica  

član od: 25.8.2013

sporočila: 92

13. okt 2015 20:49

Pripraviš lahko narezek, naslednji dan samo narežeš kruh. Ali pa biftek.

Lahko spečeš tople sendvičke v pečici, maso pripraviš dopoldne istega dne in ko se odločite jesti, filo samo namažeš na kruh. Naenkrat lahko pečeš več plehov. Zamudi te največ mazanje mase na kruh, pa še to ti bo verjetno kdo z veseljem pomagal, če ga poprosiš.

Po golažu lahko ponudiš kakšno sladico, ki jo tudi lahko pripraviš en dan vnaprej. Potica in flancati npr. so kar precej nasitni.

Ali pa mogoče malo sadja še zraven. Verjetno niti ne bodo tako lačni ljudje po obilnem kosilu ;)

Didica

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

14. okt 2015 8:07

Jaz bi po kosilu ponudila sladico. Piškote, potico, pito, štrudelj, sadje. 

Če se boste veselili še dolgo do večera  bi za kasneje pripravila narezek  (salame, pršut, sir), kak namaz, francosko solato ali pa zgolj vloženo papriko, kumarice ali svež krožnik ( paprika, paradižnik) in kruh

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

14. okt 2015 9:44

Pizza kruhki in tunin namaz s toastom. Za pizza kruhke jaz naredim maso kot namaz ze dan prej in sicer iz jajca, kisle smetane, na drobno narezane sunke, sira in zacinjeno z origanom. Za kruh kupim francosko struco, ki jo narezem in dam v skrinjo, potem pa isti dan vzamem iz skrinje, namazem na kruhke, dam gor eno gobico in postavim v pecico. Ko je cas za 10 min prizges in to je to. Za ribji namaz pa tudi naredis lahko ze dan prej in das v hladilnik, zraven pa ponudis toast. Po mojih izkusnjah imajo otroci itak najrajsi karkoli je v zvezi s pico, ribji namaz je pa za malo variacije in za vsak slucaj, da ne bi zmanjkalo.

the tina

kozamurnik

sporočila: 2311

14. okt 2015 10:10

Ja polenta vendar. Ce jo skuhas sama jo skuhas dan

prej.Popeces  in serviras  z razlicnimi siri od gorgonzole do  trdih sirov.

Meso in se enkrat meso (narezek) meni mi najbolj posrecena  resitev. 

Pa kako  sadico s sadjem za konec in imas vse sestavine vkljucene.

 

murnik

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

14. okt 2015 10:31

Lidija, ker je za mano en tak podvig, kot čaka tebe nasvet iz prve roke: golaža skuhaj malo več tako da bodo lahko gostje dobili še repete, pri meni so eni prišli celo trikrat :) potem ne boš rabila ne vem kaj, ker bodo kar nekja časa siti. Itak boš mela kakšno pecivo, sadje ipd. Za vsak slučaj pa pripravi kakšen narezek in to je zagotvo dovolj, razen če nimaš kakih res hudih lakotnikov :) Mimogrede, koiko vas pa bo ?

hedonist

emažana  

član od: 11.6.2012

sporočila: 282

14. okt 2015 10:40

jst bi dala zravn plato krofov...noben se ne bo branil... ;))

Teja

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

14. okt 2015 11:01

Ko smo mi imeli piknik in je bil za glavno jed golaž in zraven kruh ali polenta, potem pa sladice in sadje.

Ker smo vedeli, da se bo vse to zavleklo v noč, sem imela pripravljeno zelenjavno mineštro v katero sem zakuhala samo še žličnike. Povem vam, da jim je zelo teknilo, pa še malo je pogrelo saj je bil večer že hladen, čeprav je bilo to konec avgusta.

Enkrat pa ko je bilo veliko gob, sem naredila gobovo juho in tudi ta jim je teknila.

Sicer pa je to stvar okusa, meni tudi bolj paše nekaj na žlico kot narezek.

 

Mislim, da karkoli boš pripravila bodo gostje zadovoljni.

irena

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. okt 2015 11:24

Ali pa langaše ? s sirom, česnom, zaseko....

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

14. okt 2015 11:45

Al pa, enkrat pozno kisla juha s parkelčki....

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti