Torta za 50 oseb

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. maj 2017 9:14

Odvisno, kako kominiraš. Meni gre čokolado lepo skupaj z višnjami, jagodami, malinami, bananami.

Pri kremi je skrb zavoljo jajc odveč, saj so toplotno obdelana. Že če jih stepaš na pari, zadosutuje, v kremi kot sem opisala pa rumenjake še zaliješ z vročim sladkornim sirup, kar več kot zadostuje, da so jajca varna za uživanje.

Pazi le, da ne bo preveč različnih okusov, ker potem naenkrat nič ne okusiš, nastane zmešnjava.

 

mamamia

missfreya  

član od: 4.1.2011

sporočila: 23

9. maj 2017 13:55

Sem se odločila, da bom naredila dve pravokotni torti, vsako svoj okus in potem jih bom tako okrasila, da bosta nekako skup pasali. Oblekla jih bom v tičino. Potem pa še ne vem.. Ali bom s svežim cvetjem (to je najbolj enostavno) ali pa bi nekaj v vezi z gorami, ker rada hdi v gore. Res pa nisem nek umetnik in ne vem, kako bi to naredila, da bi se dve torti lepo dopolnjevali... Če bo kdo imel kakšno idejo, bom zelo hvaležna.

pa še eno vprašanje. Ali so te barve za barvanje tičine ok? http://www.peki.si/trgovina/jedilne-barve-v-past

Ali priporočate katere druge?

Hvala.

missfreya

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. maj 2017 14:32

missfreya, a si že kdaj delala torto s ticina maso?

Če nisi "umetnica", poišči nekaj, kar ti je všeč in je dovolj enostavno na netu. To naj ti bo inspiracija za to, kar boš naredila. Moje torte izpadejo zelo lepe (sem picajzlata ko sam hudir, ko pride do tega), ampak vse se pa začnejo tako, kot sem napisala zgoraj.

 

Vanja

missfreya  

član od: 4.1.2011

sporočila: 23

9. maj 2017 14:42

Sem delala 5 let nazaj za hčerkin 1. rojstni dan, pa je bilo še kar :)

Saj zato pa "naglas" razmišljam. Mislim, da bom kar to prvo varianto. Oblekla z belo tičino, naredila lep rob spodaj (najbrž vijoličen) potem se bom pa s cvetličarko zmenila, da mi bo rože uredila za na torto. Pa napisala bom lepo in bo čist super izpadlo. Čim bom šla neki komplicirat, bo izpadlo skropucalo, saj vem :)

Ampak, ker bom že kupovala to tičino masso, jo bom malo več in bom še za hčerkin rd naredila s to maso torto (in hkrati malo potrenirala).

Pa ne vem, katere barve so ok, jih je veliko, različnih cenovnih rangov...

 

missfreya

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

9. maj 2017 16:18

Te barve (link,ki si ga prilepila) so čisto ok; sem imela črno, pa se je enako dobro obnesla kot Wiltonova, ki sem jo nabavila kasneje.

V.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. maj 2017 18:48

ZA gore in gozdove lahko narediš sponge maso, ki jo daš v posodo za sladko smetano na pritisk in ti iztisne gobasto zmes, s katero lahko delaš karkoli - gore, zemljo, gozd ... Jajčno maso obarvaš tudi z naravnimi barvili, in se igraš do mile volje.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti