Kam odlagati

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

tema odprta - 5. okt 2015 14:14 | ogledi: 5.558 | odgovori: 13

Pozdravljene punce, naj mi prosim katera pove kam odlagate v zabojnike račune iz trgovine, in tisti del od položnic ki se odtrga stran. Jaz sem do sedaj metala v zabojnik za papir, zadnjič pa mi neka ženska reče, ko je ravno videla da mečem notri račune iz trgovine, da se to ne meče v ta zabojnik, pač pa v zabojnik z mešanimi odpadki. Lepo bi prosila za vaše mnenje, kam ve o odlagate. Jaz v eno gajbico nalagam papir-reklamein ves ostali papir, ko je polna jo nesem in izpraznim v zabojnik za časopis. Hvala vam za vaše odgovore.

MOON

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

5. okt 2015 15:34

Vse drobne papirčke (račune iz trgovine ipd, jaz lepo zataknem med zložen časopis, vse skupaj pa potem na otok- PAPIR.  Tudi pri nas so nekaj težili, da mora biti papir zložen in povezan z vrvico, ampak mene ne bodo prepričali, da je kvadratura papirja pomembna, tudi pisemske kuverte (z iztrganim plast. okencem!) kartonske rolice toaletnega papirja, kartonsko embalažo Domačice, Jaffe, Kornflexa ipd, uturim v papir. Najbolj pa me razkuri Hofer embalaža za kruh, ko doma trgam ven plastični del.

Ker pa nam vseskozi grozijo, kako strahovito nas bodo kaznovali če ne bomo pravilno reciklirali, se potrudim, da ne puščam otipljivih sledi

 

marjja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. okt 2015 16:34

marjja je napisal/a:
 Najbolj pa me razkuri Hofer embalaža za kruh, ko doma trgam ven plastični del.

Po nasvetu strokovnjaka v kontaktni oddaji na radiu gre taka embalaža v mešane odpadke.

rimljanka

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

5. okt 2015 16:37

[citat=--rimljanka--]

[citat=--marjja--] Najbolj pa me razkuri Hofer embalaža za kruh, ko doma trgam ven plastični del.[/citat]

Po nasvetu strokovnjaka v kontaktni oddaji na radiu gre taka embalaža v mešane odpadke.

 

 

A v embalažo pa ne bi bilo pravilno?

Lp, Patricija

patricija

Jolanda1  

član od: 9.8.2015

sporočila: 12

5. okt 2015 16:42

Vse raznorazne papirčke (račune, kuverte, na katerih odtrgam plastično okence, ki ga dam v mešane odpadke), take in drugačne papirnate vrečke in škatle dam v kontejner za papir. Hm, vrečke za kruh iz Hoferja dajem v embalažo za plastiko. Ne vem, zakaj se mi zdi to bolj logično kot dajanje v mešane odpadke.

Rimljanka, je bilo to v tisti kontaktni oddaji na radiu morda obrazloženo?

Jolanda1

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

5. okt 2015 17:07

Hvala vam punce

 

MOON

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

5. okt 2015 17:15

Mi vse položnice , papirje, kuverte, račune dajemo med papir. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Mygrace

sporočila: 6506

5. okt 2015 20:44

Pri nas listke in ostale papirje s podatki zazgemo. 

Prevec gledam detektivske filme, ja 

 

Une vrecke za kruh in podobno.. sem jaz tudi metala v embalazo.. 

 

Ampak najhujsa je pa tlele pri nas..zadnjic nesem papir v kontejner..notri pa ogromna kost od krace, v drugi plasticni vrecki se nekateri drugi bioloski ostanki in nekaj embalaze...

Se mi zdi, da si bom vzela cas in spijunirala  Pol pa slikslik in vrecko lastniku pred vrata s prilozeno fotko. 

Namrec to ni prvic. 

Nesramni in leni bumbarji pac 

Mygrace

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

5. okt 2015 21:26

Mygrace je napisal/a:

Pri nas listke in ostale papirje s podatki zazgemo. 

Prevec gledam detektivske filme, ja 

 


Mygrace

 

Tudi pri nas vsi listki na katerih so osebni podatki romajo v peč v moževi delavnici. Ostali papairčki in papairji pa gredo v škatlo s časopisi in reklamami in nato v zbirni center.

http://www.mojalbum.com/tajda

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. okt 2015 21:35

Jolanda1 je napisal/a:

, vrečke za kruh iz Hoferja dajem v embalažo za plastiko. Ne vem, zakaj se mi zdi to bolj logično kot dajanje v mešane odpadke.

Rimljanka, je bilo to v tisti kontaktni oddaji na radiu morda obrazloženo?

Jolanda1

 

te vrečke so sestavljene iz papirja in mislim, da celofana. Tudi, če bi tisti mali delček bil iz plastike, je ostalo papir, ki v kontejner za embalažo ne spada. 

 

Glede blagajniških  računov je takole: če so iz čisto  navadnega papirja (ki so že bolj redki), gredo lahko med papir, povoščeni in samokopirni pa med ostanek odpadkov.  Če sem v dilemi, kar se zgodi redko, vržem raje v preostanek odpadkov, kot da bi napačno ločevala. 

 

http://www.slonep.net/eko-bivanje/zeleno-zivljenje/



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 05.okt 2015 21:37

vidanka  

član od: 30.3.2013

sporočila: 4

5. okt 2015 22:17

Pred casom je bilo v nekem tv prispevku obrazlozeno, da ce smo v dilemi, raje odvrzemo v kontejner z embalazo, saj so to edini odpadki, ki se 'pregledajo' in dodatno sortirajo. Tako da, ce sem v dilemi papir-embalaza, odvrzem med embalazo

 

vidanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti