Jabolka lupiti ali ne?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. okt 2015 19:21

Delati "hamletovsko dilemo" - olupiti ali ne olupiti, to je zdaj vprašanje - na temi jabolk - je samo znak, da imajo ljudje evidentno ali ogromno časa ali pa jim ne pride nič bolj kvalitetnega na misel.  Hudiča, ugrizno no v tisto jabolko, dokler je v tebi še kaj življenja in lastnih zob in erotike, pod stare dni boš itak samo na krhljih in jabolčni čežani in bo treba paziti, da kaša ne bo ušla od "gebis". Vse ob svojem času, so rekli včasih.

A propos olupljenih ali neolupljenih jabolk v zavitku: kar se mene tiče, mene je čista groza tisti skopih zavitkov, kjer se jabolčno polnilo bolj predpostavlja, kot pa je v resnici in še bolj me je groza kao zavitkov iz listnatega testa, ko je toliko drobtin, da pozabiš, da nekje je tudi jabolčna sredica.

Jaz prisegam na obsceno-razvratni zavitek iz katerega teče sladek sirup in kjer je obilno sadja in drobtin, ki so bile pred tem na maslu, pa zraven še diši po cimetu. Če je tega v obilju, je totalno vseeno, če so jabolka olupkjena ali pa ne, ker se lupina čisto lepo meša tudi z ostalim.  Je pa tudi res, da en spodoben mali lupilnik in rezalnik lepo pripravita jabolka, svoje dni, ko smo še na strgalnik ročno ribali, je bilo bolj dolgočasno.

 

Vendelina jr.

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

12. okt 2015 19:56

Vendelina jr. je napisal/a:

Jaz prisegam na obsceno-razvratni zavitek iz katerega teče sladek sirup in kjer je obilno sadja in drobtin, ki so bile pred tem na maslu, pa zraven še diši po cimetu. Če je tega v obilju, je totalno vseeno, če so jabolka olupkjena ali pa ne, ker se lupina čisto lepo meša tudi z ostalim.  Je pa tudi res, da en spodoben mali lupilnik in rezalnik lepo pripravita jabolka, svoje dni, ko smo še na strgalnik ročno ribali, je bilo bolj dolgočasno.

 



Vendelina jr.

 

Ampak taki prihajajo samo iz domačih peči(c). :d

Life is war against boredom~

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

12. okt 2015 20:02

Ja, sem poskusila z olupljenimi domačimi nešpricanimi jabolkami i n z neolupljenimi. Sedaj jih ne lupimveč,ker razlike ni bilo oziroma se vse speče. S cimetom in drobtinami. Dober tek vsem.

dvorana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti