Kuhanje golaža

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

6. okt 2015 13:09

Se strinjam s teboj Čarli08...nikoli ne paličnega ne multipraktika pri rezanju čebule ne uporabljamo...prvo se poduši začinjeno čebulo napol, potem še meso in skonča golaž..omaka je gladka, kremasta..sicer večje količe dela mož, ali navaden ali divjačinski golaž ali chilli con carne, se vedno čebula seseklja na roke.Nam je najboljša bela, mogoče kakšna sladka rdeča vmes... pri čiliju pa gre itak manj čebule.

Drugač pa Hedonist, čestitke za uspešen golaž.

Vrtejbenka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. okt 2015 13:37

Moj kuhar je pred mnogimi leti dal čebulo v multipraktik in to trikrat: prvč, zadnjič in nikoli več. Nastala ena vodena zdriz, ki je še čudno smrdela, pa ni bila gnila čebula. Tako še vedno vihtimo nož, pa naj stane kar hoče.

 

naor

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

6. okt 2015 13:56

Ja, jaz tud vedno na roke seckam, pa če je še tok velika količina. Zadnjič so mi hoteli za pražen krompir čebulo nasekljat s paličnim

ema82

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

6. okt 2015 14:19

Če smo se napačno razumeli - tudi jaz SUROVE čebule nikoli ne sekljam s paličnjakom ali multipraktikom. Se mi zdi, da pogreni.

Pri mojem sistemu surovo čebulo samo narežem na rezance, kar je zelo eleganten posel, skoraj brez solza. Nato jo prepražim in zdušim, mehko pa potem sesekljam, po potrebi (če gre za otroke) pa tudi pretlačim.

teta torta

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

6. okt 2015 14:37

Jaz sem razumela in bom to tud probala naslednjič

ema82

mileni  

član od: 28.2.2007

sporočila: 22

6. okt 2015 16:30

Čestitke!

mileni

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

7. okt 2015 12:21

Teta torta sem tudi jaz razumela tvoj nasvet. Včeraj sem na ta način pripravila puranje trakce in sem že praženo čebulo zmiksala s paličnim mešalnikom. Za prste obliznit je bila omakca, kot si navedla. 

Jaz načeloma tudi z nožem sekljam čebulo a v kakšni naglici pa si omislim pomoč stroja. Res pa da do sedaj nisem bila pozorna, da bi takšna čebula greníla. Morda pa res malo. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

tisa55  

član od: 1.11.2012

sporočila: 75

7. okt 2015 13:15

Sama se zadnje čase poslužujem multipraktika, še posebno če kuham za vnuke in delam golaž iz mletega mesa. Meni se ne zdi, da bi kaj grenilo, je pa samo praženje daljše, pa bolj pazljivo je potrebno biti, ker se rado sprijemlje.

Mi pa je zadnjič ena kuharca iz otroškega vrtca rekla, da oni pražijo meso in pripravijo golaž..., čebulo pa pražijo posebej zrezano na večje kose, ko pa je dodobra spražena in še malo podušena, jo zmiksajo in vržejo v golaž. Tako otrokom ne ostaja po krožnikih, okus pa naj bi bil dober. Sem si ravno mislila, da bom poskusila tudi ta način.

 



tisa55

Sporočilo je spremenil(a) tisa55 dne 07.okt 2015 13:17

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti