Kuhanje golaža

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

3. okt 2015 21:02

hedonist, ne dvomim, da bo tvoja "golažijada" izvrstna... jaz ti želim samo lepo sončno vreme, mnogo radosti in veselja med tvojimi dragimi.... pa ne se preveč razdajat, da si ne bodo želeli še in še...

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

5. okt 2015 8:58

Evo poročila, misija uspela u nulo. Golaž sem kuhal iz desetih kil mesa in desetih kil čebule. Največ časa je šlo za dušenje čebule, meso sem imel izvrtsno domače sicer bočnik ampak je bilo mehko že po dpbri uri in pol. Začim skoraj da nisem dodajal, le malo lovorja, paradižnikovega pireja in nekoliko rdeče mlete sladke paprike. Med gpsti je bilo kar nekja otrok, pa je bilo potrebno paziti na to. V nedeljo zjutraj sem ves golaž segrel do vrenja in ga nato dal v termos posodo zapril, jedli pa s(m)o ga čez dobre tri ure, ostal je vroč tako da je šlo brez dogrevanja, kar je bilo bistveno. Serviral sem dve zajemalke na krožnik in nič pazit, koliko mesa dajem tako da so bie porcije obilne. Ko sem prvič podelil vseh petdeset porcij, mi je v termosu ostalo še nekoliko manj kot pol no in potem je sledil repete, ljudje so hodili iskat še po dvakrat, trikrat...skratka za golaž sem požel vse pohvale in kar je najvažnješe, vse se je pojedlo. Je pa to kar zahteven projekt, tako, da ga zdaj nekaj časa zagotvo ne bom kuhal niti za doma, imam še zdaj poln nos vonja po čebuli. Hvala vsem za nasvete m vzpodbude in lepe želje. )

hedonist

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

5. okt 2015 9:27

Čestitke za uspeh ! 

Ma, drugače tudi nisem sumnjala v tvoje sposobnosti... le hlače so ti se džabe tresle  .

SMARTY1

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

5. okt 2015 9:48

Super, da ti je uspelo tako kot si si želel. Je kar velik zalogaj in si lahko še toliko bolj ponosen, da so bili vsi zadovoljni. Ti pa verjamem, da imaš praženja čebule za nekaj časa dovolj.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

5. okt 2015 12:14

 Hedonist

mopsika

tisa55  

član od: 1.11.2012

sporočila: 75

5. okt 2015 14:45

Čestitam!

 

 

tisa55

marju  

član od: 31.5.2011

sporočila: 76

5. okt 2015 19:52

čestitke

 

marju

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

6. okt 2015 8:41

Še nikoli slišala, da bi se kako drugače naredilo, kot da daš surovo meso v čebulo. Moram pa poskusit enkrat to od tetetorte, da zmiksam čebulo, ponavadi se jo vidi. Kaj vam ne razpade prej meso kot čebula, če tolk časa tenstate?

Čeprav, zdaj ko razmišljam, ko sem bla še mula, sem samo čebulo tolk časa tenstala, pa vmes zalivala, da je res nič ni blo. Zdej pa nimam časa

ema82

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

6. okt 2015 11:46

Jaz se zadnje čase pri kuhanju golaža poslužujem multipraktika. Kar celo čebulo vržem v posodo in se drobno zmiksa.

Sem pa tudi jaz že prepraženo čebulo zmiksala s paličnim in je tudi super za omakco. Pa enostavno je. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

6. okt 2015 12:56

Jaz pa čebulo vedno seklajm na roke. Noben drug pripomoček me ni prepričal. Seveda mora biti nož res oster, pa še pomivanje raznih statusov in michefov mi je prihranjeno. Ne vem zakaj, ampak mi je ljubše čas porabiti za sekljanje kot pomivanje.

Čarli08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti