Shranjevanje bučk

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

tema odprta - 24. sep 2015 12:27 | ogledi: 12.328 | odgovori: 21

Pozdravljeni,

letos imam na vrtu ogromno bučk - cuket. Ker jih sproti ne uspemo pojest, vas prosim za napotke kako shraniti to zelenjavo razen, da jo vkuhate v 'šalše' oz. zamrznete.

Nekje sem nekoč prebrala, da se lahko za zimo naredi tudi sušene bučke (kot korenček). Mogoče kdo od vas ve kako se posušeni kolutki obnesejo pri nadaljnji kuhi?

 

Za vsak nasvet vnaprej hvala.

 

lp

lera  

član od: 21.7.2010

sporočila: 93

24. sep 2015 12:51

jaz jih naribam  in dam v skrinjo pa so za juho ali polpete 

lera

tisa55  

član od: 1.11.2012

sporočila: 75

24. sep 2015 20:29

Mi jih shranjujemo na več načinov:

- zrežemo jih na kocke ali rezinein jih zamrznemo - pozimi jih pocvremo na manjši količini olja, čebule, z dodatkom česna in petršilja (samo da izgubijo vodo), uporabimo jih za kremne juhice, kot dodatek pri enolončnicah, npr. ričetu, za rižote ali pa kakšne omake

- nekaj jih zamrznemo že dušene, da so pri roki za kakšno silo (mi damo le bučke, lahko se jim doda tudi paradižnik in jajčevce)

- vložimo jih v kis in jih uporabimo kot zelenjavo pri narezkih

Čeprav se držimo načela, da jemo čimveč sezonske zelenjave, nam bučke vedno prav pridejo v zimskem času.

tisa55

ALENKA9  

član od: 1.8.2008

sporočila: 37

25. sep 2015 9:36

Bučke sem narezala na tanke rezine in posušila v sušilniku za sadje.

Shranila sem jih v dobro zaprtem steklenem kozarcu, uporabila pa pri raznih enolončnicah

(npr. z ješprenjem, lečo, fižolom..).

Alenka

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

25. sep 2015 16:21

Jaz pa bučk - cuket nikoli ne shranjujem oz zamrznem, ker take sploh niso več tako okusne. Shranim pa bučke hokkaido, ki počakajo do štiri mesece in mehiške bučke. Pozimi raje uživamo zelje, repo in sploh kar je za ta letni čas na razpolago. Pravzaprav se naveličam jedi iz istih setavin, katere se pojavljajo celo leto na krožniku.

milja44

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. sep 2015 16:40

milja44 je napisal/a:

Jaz pa bučk - cuket nikoli ne shranjujem oz zamrznem, ker take sploh niso več tako okusne. 


milja44

 

Popolnoma se strinjam.

 

Vanja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. sep 2015 17:38

Cuket tudi jaz ne shranjujem. Vecina mi jih itak "pobegne" ker ni, da bi jih poleti vsak dan jedel. Ze itak so uboge po okusu, shranjene pa se slabse

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. sep 2015 18:36

Bučke dam v zamrzovalnik narezane na kocke in jih pozimi uporabim za kakšno omako ali kremno juho. Na okusu - pa že itak nimajo nekega posebnega okusa, kot je bannanna zapisala - se mi zdi da kar igzubijo, a z začimbami lahko kremno juho ali omako malce obogatimo.

Ko je sezona si jih največkrat prirpavim kot solato - sveže naribam kot jaboka za zavitek, dodam jogurt, sesekljana zelišča, sol, poper in mi je to super. Lahko pa je to tudi priloga k jedem na žaru.

mamamia

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

25. sep 2015 18:39

Meni so odlične panirane ali skupaj z mehkimi ovseni kosmiči v polpetih...mmmm



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 25. 2015 18:39

tisa55  

član od: 1.11.2012

sporočila: 75

25. sep 2015 19:10

Kot sem že napisala, mi imamo bučke zelo radi. Pripravljamo jih na veliko načinov, poleti skoraj ni dneva, ko jih ne uporabim(o) pri enem ali drugem obroku. O okusih ne bom razpravljala.

MiriBon piše, da jih pripravi v polpetih z ovsenimi kosmiči, sama pa jih kombiniram z rdečo lečo, ajdovo ali proseno kašo, mesom, korenčkom, jajčevci, krompirjem..., s kombinacijo naribanega krompirja, bučk, korenčka in začimb polnim paprike..., odlične so kot "enostaven" narastek. Naribam, ocedim, dodam začimbe, jajce in kislo smetano, vlijem v pekač in spečem. Zelo radi jih imamo zrezane na večje rezine, pocvrte na olivnem olju z dodatkom stoletne čebule...

Tako, malce ven iz teme o shranjevanju...

tisa55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti