Priprava na pogostitev

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 4. maj 2004 10:30 | ogledi: 6.018 | odgovori: 17

Znašla sem se pred problemom. Sicer se dogodka zelo veselim, pa vseeno...

V soboto so se na obisk najavili prijatelji (okoli 15 jih bo). Radi bi jih lepo pogostili, vendar sem ravno v soboto v službi. Pridejo pa malo za mano... Imate ideje za vnaprejšnjo pripravo žurke? Slano, sladko... Karkoli, samo da bo prej pripravljeno! En velik hvala že vnaprej!

LP, Stanka

Berni  

član od: 2.7.2002

sporočila: 55

4. maj 2004 10:47

Jaz bi naredila sledeče: že nekaj dni prej pripraviš pitulice <http://med.over.net/phorum/read.php?f=21&i=9557&t> in jih daš v skrinjo. Ko boš prišla domov, boš prižgala pečico, pitulice narezala na rezine in dala peči. Zraven lahko ponudiš grisine zavite v rezine pršuta in kakšno sirno ploščo z grozdjem ali kroglicami iz melone. (Vse lahko pripraviš prejšnji dan, če potem dobro "zatesniš" s folijo ali spraviš v T.posodo) Pecivo lahko spečeš prejšnji dan in shraniš v hladilniku. Jaz sem požela največjo hvalo s tem pecivom (Elina torta): Biskvit - 6 beljakov, 150 g kokosove moke (ali mletih orehov), 75 g sladkorja v prahu; Krema - 0,5 l sladke smetane, 2 cremfixa, 300 g jedilne čokolade, 6 rumenjakov (Kremo skuhaš nad paro) Jaz nisem delala v modelu za torto, temveč v navadnem pekaču iz 10 jajc, po kremi posula s kokosom in razrezala na koščke. No, takšna bi bila moja žurka...... obilo zabave vam želim.

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

4. maj 2004 10:53

Berni, hvala za hiter odgovor! Kako dolgo pa pečeš bisvit in na koliko stopinj? In krema - ali daš vse sestavine naenkrat v posodo? Ob pitulicah pa se mi že zdaj cedijo sline... Stanka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. maj 2004 11:09

...Jaz velikokrat pripravljam pogostitve, mnogokrat tudi čez teden, ko sem v službi, tako da nimam prav tisti dan časa za kuho. Si pa stvari že prejšnji dan pripravim, ali pa vsaj na polovico. Kaka kitajska pogruntavščina v voku zna biti zelo hitro pripravljena, recimo zelenjava in riž, stekleni rezanci, tudi meso... Testenine; polivke lahko pripraviš dan prej. Rižote; z malo domišljije hiter in dober obrok. Sladice tudi lahko pripraviš vnaprej in jih shraniš do pogostitve v hladilniku. Je pa res, da ne vem, kakšno pogostitev si imela v mislih, s kuhano hrano, samo prigrizki? Tudi vse, kar je svetovala Berni je še kako uporabno. Za sladico lahko uporabiš tudi kaj iz zamrznjenega programa iz trgovine, česar sem se poslužila kdaj pa kdaj tudi sama zaradi stiske s časom. Želim ti veliko uspeha pri načrtovanju priprav in potem nasploh na samem praznovanju, lidka lidka

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

4. maj 2004 12:54

Zdravo! Lahko pripraviš tudi piščančji žur( iz baze) - sestavine pripraviš dan prej, zložiš v pekač, potem pa le v pečico z njim. Pri nas se vedno super "obnese".. LP Tina

Berni  

član od: 2.7.2002

sporočila: 55

4. maj 2004 12:55

Pečem na 180 C, nekje 20 - 25 min (ko odstopi od roba je pečeno). Po kakšnih 5 min oz. ko se naredi rahlo rjava skorja, pekač pokrijem s peki papirjem, ker drugače pride kar temno, kdo bi rekel skoraj zažgano, ker so sami beljaki, mene pa to moti. S tem papirjem čez pa ostane čisto prave lepe barve. Kremo narediš v vodni kopeli, zmešam malo rumenjake, da se malo spenijo, potem nalomim čokolado in mešam, da se stopi. Ko se zgosti, je krema kuhana. Dodaš lahko tekočo ali stepeno smetano. Jaz sem dodala tekočo in je bilo tako rahlo. Sem pa zasledila, da so naredile smetano z 2 kremfixoma in vmešala stepeno. Poskusi, ne moreš zgrešiti. Tudi, če ti krema ostane bolj tekoča, se bo do naslednjega dne strdila v hladilniku. lp

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

4. maj 2004 14:46

Naredite slano torto -dan prej kupite okrogli hlebec kruha ,ga dva do trikrat prerežite -prvo plast namažite z maslom ali krem sirom in ga obložite z rezinami šunke ali salame- po ukusu,naslednjo plast namažite z majonezo in obložite z rezinami jajc in kumaric ,spet naslednjo plast z rezinami sira .Torto okrasimo z rezinami paradižnika ,kumaric ,gobicami .... skratka pustite domišljiji prosto pot . Specite slani biskvit(namesto sladkorja date sol in 1 žlico več moke) z dodatkom semen(laneno,bučno,sončnično),še vroč bisvit obložite z rezinami hitro topljivega sira,rezinami šunke ali salame in trakovi rdeče in rumene paprike -zvijete v rulado ,date v hladilnik in drugi dan režete,lahko paslani biskvit namažete z zeliščno skuto in obložite z dušeno špinačo.... PA LEPO SE IMEJTE Marta

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

4. maj 2004 16:58

Jaz pa za take primere (dan prej) rada naredim polnjeno francosko štruco. Francoske štručke (ali hot dog štručke) narežem na tri kose, izdolbem sredino (pomagam si z dolgo kuhalnico) in nadevam z maso. Za maso uporabim francosko ali rusko solato, dodam še zdrobljeno sredico kruha, precej graha, na majhne kockice narezanega sira, pršuta, šunke, lahko ribice itd....(pač glede na to, kakšne goste dobim) in nadevam "prazne" štručke, jih zavijem v folijo in spravim v hladilnik do naslednega dne. Ko jih potrebujem, jih narežem na cca 1,5 cm debele rezine in razporedim po pladnju. Izgleda zelo dekorativno. Pa dober tek!

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

5. maj 2004 8:02

res je, da ne vemo, ali želiš samo prigrizke, ali da bi jedli kosilo za kosilo bi se jaz odločil za kakšno musako, lazanjo, narastek ipd. ki ga pripraviš že prejšnji dan, spečeš ne čisto o konca, drugi dan pa v pečici ponovno pregreješ oz. na vrh potreseš še veliko sira, da se bo zapekel druge ideje za prigrizke: karpači, omaka guacamole pa še kakšna kisla smetana+skuta+malo majoneze+sveža zelišča, v kateri potem pomakajo na paličke narezano zelenjavo in sir

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

5. maj 2004 8:45

Ali kakšna solata iz testenin ali riža (kuhane testenine / riž, tuna, drobno narezane kisle kumarice, olive, kockice kuhanega korenja, žlica majoneze ali preliva po okusu...), kakšna mehiška solata z rdečim fižolom in koruzo...vse lahko pripraviš že dan prej, z majhnimi stroški in minimalnim naporom. Kot priloga. TanjaG.

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

5. maj 2004 14:23

Ja, zamislili smo si bolj kot prigrizke, da lahko vmes na veliko poklepetamo, otroci se igrajo, kaj popijemo... Pač vse v sproščenem ozračju. Nasveti, ki ste mi jih natrosili, mi bodo zelo pomagali - za zdaj, pa tudi v prihodnje. Če pa še ima kdo kakšno idejo, pa kar na plan z njo! Stanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti