Kakšna je litoželezna posoda iz ikee

Tanjuška1978  

član od: 7.9.2015

sporočila: 1

tema odprta - 7. sep 2015 10:22 | ogledi: 12.531 | odgovori: 8

Že nakaj časa gledam litoželezno posodo. Le Creuset se mi zdi kar malo predrag.

Videla sem, da imajo tudi v ikei kar nekaj ponudbe, samo nimam pojma, ali je to res kvalitetno. Nekdo mi je rekel, da za Ikeo itak stvari dela Le Creuset.

Kupila bi nekaj, kar bi se res dobro obneslo in bi dolgo trajalo.Seveda pa ne mislim stvari prelačevati.

Prosim za vaše izkušnje, kaj imate doma (katere znamke) in kako ste zadovoljni.

Dorodošlo bi bilo tudi, da mi malo napišete, kako to uporabljate, za pripravo katerih jedi itd.

Tanjuška1978

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

10. sep 2015 8:39

Se vam pridružim! Tudi sam iščem eno TEŽKO :D. Pa kupil bi jo tudi na kramarju, če bi jo zagledal! Ogenj itak vse "vun skuri"

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

10. sep 2015 9:39

Ne bi rad, da izpade, kakor da delam reklamo za Le Creuset... Vendar, če želite kupiti dobro, res dobro litoželezno posodo, pa naj bo to ponev ali lonec, glejte na ceno. Ikea tukaj, žal, ni rešitev. Res je, da so posode tipa Le Creuset in podobne drage, ko gledate enkraten znesek, ki ga za takšno posodo odštejete. Po drugi strani, če kupite dobro litoželezno posodo, vam bo ta ob normalni uporabi in vzdrževanju trajala celo življenje. Če gledate tako, potem tisti znesek niti ni tako zelo velik. Jaz sem enkrat že kupil neko ponev (ne litoželezno) v Ikei in jo zavrgel po dveh mesecih. Potem sem moral kupiti drugo ponev. Glede na čas uporabe, je torej tista Ikeina ponev bila zelo draga.

Miroslav Vulović

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

10. sep 2015 9:50

Kar koli že kupujete: ne kupujte litoželeznih posod s keramično prevleko, ki se zdaj pojavljajo. So težke, drage, bleščeče, kao super, ampak prevleka hitro razpoka in se začne luščiti. 

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. sep 2015 18:38

Teh še sploh nisem opazila. Litega zeleza pri nas nisem videla drugega kot prevleceno z emajlom ali taksnega brez premaza. emajl le creuset ne poka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. sep 2015 14:09

rižote, pečen krompir

dušeno meso, golaž.... vse, kar se porine v pečico in pusti tam, da čisto počasi brbota par ur

prebranac (brez pokrova)

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. sep 2015 14:21

Litoželezno posodo uporabljam samo za peko rib, kakega steak-a, svežega stročjega fižola in špargljev. Za vse ostalo imam emajlirano litoželezno. Če bi še enkrat kupovala, bi si nabavila Staub posodo namesto LeCreuset. Prva ima črno prevleko, ki se veliko lepše čisti in je taka, kot nova. No, tudi LeCreuset ponev s črno prevleko je odlična. S svetlo jih pa ne bi več kupila. :)

 

 

 

 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. sep 2015 14:36

Prisegam na Staub, ampak se težko dobijo (prodajajo večinoma po internetu).

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti