Spajanje vina in hrane

ann_slem  

član od: 8.1.2014

sporočila: 17

tema odprta - 6. sep 2015 16:59 | ogledi: 15.698 | odgovori: 3

Živijo,

zanima me če katera pozna kakšno dobro knjigo o spajanju vina s hrano? :)

 

Hvala za odgovore

ann_slem

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. sep 2015 19:13

A. Dornenburg, K. Page, M. Sofronski:

What to Drink with What You Eat: The Definitive Guide to Pairing Food with Wine, Beer, Spirits, Coffee, Tea - Even Water - Based on Expert Advice from America's Best Sommeliers. Dobiš na Amazonu.

 

AMPAK: tako kot povsod, tudi tu velja, da vaja dela mojstra. Ker nasveti strokovnjakov so eno, osebni okus se pa z njimi ne bo nujno strinjal. Toplo priporočam, da se v ta namen enkrat podaš na kak Vanjin vinski mnogoboj (za podrobnosti vprašaj Googla).

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. sep 2015 19:20

Seveda se tudi tu pravila spreminjajo in kar je veljalo pred nekaj leti, se sčasoma tudi spremeni. Včasih je bil k ribam greh piti rdeče vino, zdaj je že drugače. Sicer neka osnovna pravila veljajo, a niso tako toga, kot so bila včasih.

Pri nas bi z vtipkanjem Drago Medved v googla lahko našla naslov kakšne knjige, morda njegov Vinski brevir.

Pa kar limnol priporoča, Vanjin vinski mnogoboj, je dobrodošla praksa.

mamamia

ann_slem  

član od: 8.1.2014

sporočila: 17

6. sep 2015 19:39

Hvala hvala za predloge. Vem, da je praksa in vaja pomembna ter da so v svetu kulinarike (tako kot povsod) pravila in izjeme :)

Sem brala, da priporočajo tudi Belvin - vinska šola, ki pripreja seminarje in tečaje.  Mogoče čez kakšno leto, se bom najprej kakšni knjigi posvetila. Limnol, ta knjiga izgleda super.

ann_slem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti