Sadna torta - polnilo

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. sep 2015 14:28

Točno to! In jaz sem mislila dopisati, da je za čvrsto torto potrebno še nekaj želatine. Drži se razmerja na vrečici in upoštevaj, da je vsak jogurt, vsaka smetana, vsako sadje tekočina in seštevaj mililitre. Četudi je malo bolj gosto kot sok ali voda :). Na vsakih 500ml, ena mala vrečica želatine v prahu ali 6 listov. 

Vanillia  

član od: 5.4.2015

sporočila: 60

8. sep 2015 16:21

hvala bannanna za vse informacije...najbolša si

sem še nekje na začetku s torticami zato me zanima še za recept od biskvita (2x bi ga prerezala tj. za dve kremi)

tortico bom pa okrasila s tičino takole nekako:

        

                              ali

katera je lepsa in tudi lazja za naredit (okraski)?

Vanillia



Sporočilo je spremenil(a) Vanillia dne 08. 2015 16:22

Sporočilo je spremenil(a) Vanillia dne 08. 2015 16:32

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. sep 2015 17:36

Vanillia, kako torto boš naredila, je popolnoma odvisno od tebe. Naredi, kar se tebi zdi bolj primerno, kaj ti je bolj všeč in kar pač zmoreš.

Slika narezanega koščka torte je taka, kot pri temle receptu: http://www.kulinarika.net/recepti/11024/sladice/malinin

Kako izgleda torta oblečena v ticina maso je  nerelevantno. Sliko ene po zgornjem receptu in pot težo čokoladne ticina mase sem dala v svoj album 5 let nazaj. :) 

 

 

 

Vanja

Vanillia  

član od: 5.4.2015

sporočila: 60

8. sep 2015 20:41

hvala Vanja :)

Vanillia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti