Sadna torta - polnilo

Vanillia  

član od: 5.4.2015

sporočila: 60

tema odprta - 6. sep 2015 14:24 | ogledi: 11.412 | odgovori: 14

Pozdravljeni!

Vem da je bilo na to temo gotovo napisanih že mnogo besed, a vseeno prosim za pomoč, nasvete.

Nekje sem zasledila recept za polnilo ki je vseboval sadni jugurt, sladko smetano, želatino in sadje se mi zdi vsaj tako - če si imel npr. borovnice si nato dal zravn borovničev jogurt. Recepta si nism takoj shranila  in potem je poletel med oblake (nisem ga več našla).

Prosim vas če kdo ve za tak jogurtovo-sadni nadev da cimprej napiše................................................

 

Hvala

Vanillia

Vanillia  

član od: 5.4.2015

sporočila: 60

6. sep 2015 21:37

ziujo!
na forumu sem zasledila tale  recept za kremo (sadna torta):
2dl sladke smetane, 180g jagodnega jogurta, jagodna aroma in malo kremfixa

bi mi lahko malo natančneje povedali o vsem temle če kdo ve - sliši se dobro - kako narediš in koliko pride kreme, za kolikšen pekač? naredila bi eno kremo z borovnicami in drugo z gozdnimi sadeži. bo to ok?

hvala

Vanillia



Vanillia

Sporočilo je spremenil(a) Vanillia dne 06. 2015 21:38

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

7. sep 2015 8:40

Ta krema po moje ne bo ratala brez želatine.

branka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. sep 2015 9:19

Tudi moje mnenje je, da se te kreme raje ne lotevaj, ce zelis prepreciti nesreco in ce ne zelis, da gre trud a torto v nic. Jagodna aroma nima okusa po jagodah, raje v kremo daj zamrznjene jagode

Vanillia  

član od: 5.4.2015

sporočila: 60

7. sep 2015 19:18

ok hvala

se pravi 2dl smetane jogurt sadje kremfix....

kaj pa kaj podobnega kdo pozna'?

Vanillia

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

7. sep 2015 20:51

Smetano komot stepeš z jogurtom. Vendar to ne bo ravno čvrsto, da bi kaj položil na vrh, bo pa zdržalo, če samo premažeš neki biskvit ali obložiš kot Pavlovo torto. Če želiš čvrsto kremo, pa bo potrebno dodati ali želatino ali kakšen mascarpone, skuto in recimo stopljeno belo čokolado, ki bo vse skupaj stisnila. 

 

Tukaj imaš recimo primer kreme z breskvovim jogurtom: http://www.220stopinjposevno.com/food--drink/breskova-torta-go

 

Sweetness Bakery http://www.220stopinjposevno.com

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. sep 2015 22:18

Vanillia kremfix ni želatinaželatina

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. sep 2015 2:01

Jaz sem ravnokar spet eno iz mešanega jagodičevja:

900g jagodičevja 

2 vrečki po 7 gramov (skupno 14g) želatine v prahu (ki jo stresem v vodo, da nabrekne) 

300g jogurta, malinov je najbolj aromatičen

6dl sladke smetane

 

300g malin segrejem, spasiram in precedim na cedilu, da odstranim koščice

300g borovnic in 300 g jagod dodam malinam in segrejem skupaj s sladkorjem (in umetnim sladilom) spet smiksam.

Ko zavre, dodam nabreklo želatino. Ko se ohladi na sobno temperaturo, dodam jogurt. Preverim, da je dovolj sladko in po potrebi dosladkam. Nato dodam še stepeno sladko smetano. Vlijem v model (na dno dam čisto navadno biskvitno testo) in dam v hladilnik, da se krema strdi. Uro ali dve pred serviranjem spet stepem sladko smetano (1/5 litra), rahlo odišavim z vanilijo ter sladkam in stresem na kremo.

Potresem z naribano čokolado.

Kreme je dovolj za model 22x35cm.

 

Ko bom delala torto, ki bo oblečena v ticina maso, bom zgornji količini dodala 1/2 vrečke želatine, da bo dovolj čvrsta. :) 

 

 

 

Vanja

Vanillia  

član od: 5.4.2015

sporočila: 60

8. sep 2015 14:26

bannanna je napisal/a:

Vanillia kremfix ni želatinaželatina



 

vem mislila sem želatinafix

sori

Vanillia

Vanillia  

član od: 5.4.2015

sporočila: 60

8. sep 2015 14:26

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Jaz sem ravnokar spet eno iz mešanega jagodičevja:

900g jagodičevja 

2 vrečki po 7 gramov (skupno 14g) želatine v prahu (ki jo stresem v vodo, da nabrekne) 

300g jogurta, malinov je najbolj aromatičen

6dl sladke smetane

 

300g malin segrejem, spasiram in precedim na cedilu, da odstranim koščice

300g borovnic in 300 g jagod dodam malinam in segrejem skupaj s sladkorjem (in umetnim sladilom) spet smiksam.

Ko zavre, dodam nabreklo želatino. Ko se ohladi na sobno temperaturo, dodam jogurt. Preverim, da je dovolj sladko in po potrebi dosladkam. Nato dodam še stepeno sladko smetano. Vlijem v model (na dno dam čisto navadno biskvitno testo) in dam v hladilnik, da se krema strdi. Uro ali dve pred serviranjem spet stepem sladko smetano (1/5 litra), rahlo odišavim z vanilijo ter sladkam in stresem na kremo.

Potresem z naribano čokolado.

Kreme je dovolj za model 22x35cm.

 

Ko bom delala torto, ki bo oblečena v ticina maso, bom zgornji količini dodala 1/2 vrečke želatine, da bo dovolj čvrsta. :) 

 

 

 



Vanja

 

 

imaš morda kakšno fotko shranjejno, drugače pa se sliši dobro:)

Vanillia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti