Hrana za malčka

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

tema odprta - 4. maj 2004 7:47 | ogledi: 2.850 | odgovori: 14

Pomagajte mi s praktičnimi nasveti kaj pripraviti malčku (leto in pol) za večerjo.

Poleg hrenovke, mlečnega zdroba in čokolina mi že skoraj zmanjka idej.

Hvala v naprej in lep pozdrav.

Miškolin

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

4. maj 2004 8:45

Popolnoma enake probleme imam tudi jaz (21 mesecev je stara hčerkica). Jaz ji včasih skuham še puding ( s tem dobi kar precej mleka), včasih si zaželi makaronovo meso, včasih je pripravljena pojesti koščke kuhanega krompirja z maslom ali pa kruh in maslo...nasploh pa nimam nobenih idej več....

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

4. maj 2004 9:05

Polenta in mleko, pire krompir in ragu, kus-kus s kako zelenjavno omako, piščančji zrezek v omaki s pirejem, kus-kusom, rižem..., drugič še kakšno idejo, zdaj se ne spomnim več. Suzana

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

4. maj 2004 9:40

1. Vodo zavri, posoli in skuhaj grez (bolj na mehko) - Korenček naribaj in ga daj dušiti na žlico masla, posoli in podlij z malo mleka ali smetane. 2. Korenček, bučko, krompirček - nareži na kockice, dodaj 1 perutničko in duši na žlici masla, podlivaj z vodo, posoli (pustiš bolj gosto). 3. Rezino poli salame ali šunkarico nareži na majhne koščke, kruhovo sredico natrgaj - malo prepraži in gor razbij eno jajce. Na hitro premešaj in speči; naj bo bolj mehko. 4. Skuhaj rahlo prežganko, zakuhaj eno jajce, malo malo kisa, notri daj kroglice ali pa natrgan kruh. 5. Goveja juhica, na drobno nasekljano meso iz juhe, zmečkan korenček (zelenjava), cmoki. Malčki, dober tek!

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

4. maj 2004 10:16

Lahko še mlečni riž, pri nas pa gre zelo v promet mleko in piškoti (navadni Albert keksi). Lahko pa na maslu popečeš toast in dodaš jajce. Sem pa tudi skuhala kus kus na mleku ali pa palačinke. Čeprav se mi zdi, da moji otroci pojejo preveč močnate hrane. Najraje pa jedo "makarone" na 1001 način. Lep pozdrav, Klavdija

HSIMONA  

član od: 22.10.2003

sporočila: 64

4. maj 2004 11:47

Skuhaš špinačno juho in popečeš kocke kruha na maslu in daš v juho. Kuskus pripraviš na mleku in dodaš malo kakava ali pa ajdova kaša z zelenjavo in skušami iz konzerve. Skuhaš lahko tudi močnih iz moke, jajc ter mleka. Lepo uživajte z otroci, Simona

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

4. maj 2004 13:06

Mlečni riž bi pa res lahko poizkusila, ima katera recept za "na hitro"? (pri nas vedno nekam hitimo in kronično nam primanjkuje časa) Kaj pa je to kuskus? Kako pa naredite prežganko? Hvala in lp. Miškolin

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

4. maj 2004 14:08

Mlečni riž pri nas ne gre v promet. Kus-kus dobiš v trgovini na polici - tam, kjer je polenta, zdrob, majhna rumenkasta zrnca. Prežganka: na malo maščobe prepražiš 1 veliko žlico moke. Pražiš s sprotnim mešanjem dokler malo ne porjavi, stisneš stok ali dva česna, dodaš malo rdeče paprike in zaliješ z vodo. Dobro premešaš, da se ne naredijo kepice ter pustiš, da zavre. Medtem umešaš eno jajce in ga vliješ v prežganko, pustiš naj še enkrat zavre (da se dvigne, pazi, rado skipi), posoliš, po želji dodaš malo kisa (nadrobiš kruh ali pa kroglice) - in to je to. Naš David je prežganko od leta in pol, vedno pravi: "mnjam, kako je dobra dedijeva juha"! LP

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

4. maj 2004 15:35

Naši so imeli radi filejček ribe z zmečkanim krompirjem - res pazi na kosti!!! Največkrat pa je bil zelenjavni pire. Se pravi krompir, ki mu dodamo zelenjavo ( ali korenček, bučko, ohrovt... ) in pikič olivnega olja noter. Zelenjavna mineštrca z drobnimi makarončki in noter topljen sirček. Polenta popečena na maslu in jajček. Riž z maslom in ribanim sirom. Sploh poskusi čimveč stvari. Moji fantje so kot otroci jedli vse od kraja, zdaj so šolarji in od zgoraj naštetega jedo vsaj mineštro vse drugo ni dobro. Sporočilo je spremenil(a) vcibej dne 04. maj 2004 15:39:39

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

5. maj 2004 7:53

Vcibej, ali riž malo popražim na maslu, zalijem z vodo in dodam zelenjavo ter malo pokuham in na vrh dodam sir?

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

5. maj 2004 7:57

Mlečni močnik (poglej sosednjo temo). Šmorn, palačinke. Tuna in tunini namazi. Kakšne kaše (če jih le otroci jedo).

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti