Biotop varovalna dieta

piška65  

član od: 3.8.2013

sporočila: 10

tema odprta - 27. avg 2015 11:18 | ogledi: 7.832 | odgovori: 9

ALi morda uporabljate ali ste uporabljali ta Biotopov komplet , nisem prepričana , če še obstaja na tržišču ?

Prav bi mi prišel tudi samo jedilnik , ki je bil priložen , če imate shranjenega .

piška65

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. avg 2015 12:11

Jezus, ženska, pa ti to verjameš? Shujšat 12 kg v dveh tednih niti je zdravo, niti priporočljivo, še manj uspešno. Ker ko poješ kar je v paketu, se ti kilogramčki hitro vrnejo, razen če se boš s paketi hranila na dolgi rok.

Si ne bi izbrala kaj bolj primernega?

mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

27. avg 2015 12:34

Nekaj uporabne matematike v dietetiki: za izgubo enega kilograma maščobe je potreben primanjkljaj 7000 kcal v energijski bilanci. Vsak si lahko na spletu poišče kalkulator, s katerim lahko oceni svoje dnevne energetske potrebe, seveda samo približno, ker so za natančnejšo oceno (ki je pa še vedno samo ocena) potrebne najmanj meritve telesne sestave. Ne bom se niti spuščala v ohranjanje mišične mase, niti v vklapljanje varčevalnih mehanizmov, ki potem povzročajo jo-jo efekt, ampak že osnovnošolska matematika ti lahko pove, da je izguba 12 kg v dveh tednih pri približni porabi 2000 kcal na dan, kolikor je ocena za 65 kg težko žensko, ki dela lahko fizično delo, povsem nemogoča. To pomeni, da so vse diete, ki obljubljajo hitro in trajno izgubo teže brez napora, približno toliko realne kot perpetuum mobile - izumitelj bi verjetno obogatel bolj od Billa Gatesa, žal je pa po do sedaj znanih fizikalnih zakonitostih oboje nemogoče. lp, proxima

piška65  

član od: 3.8.2013

sporočila: 10

28. avg 2015 7:53

Ne zanima me izguba kilogramov , rada bi občasno dala na jedilnik dober žitni obrok , z poudarkom na "varovalni", ne "dietni".

piška65

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

28. avg 2015 8:13

, in kaj manjka ječmenovi, ajdovi, pirini kaši, ovsu, pa polnozrnatim žitom, doma narejenim testeninam, leči, čičerki, fižolu, skratka kombinaciji stročnic in žit? Lahko kupljenih v sosednjem mlinu in na sosednji kmetiji, za boljši občutek.

Res pa je, da tega Bipotovega kompleta ne poznam, je že kaj hudo pametnega

lp

 

mzm

piška65  

član od: 3.8.2013

sporočila: 10

28. avg 2015 8:30

Doma sem v takem delu Slovenije , kjer ne sejejo žit in nimamo mlina pri sosedu .

Vsem hvala za odgovore , očitno nihče ni prebral , o čem sem spraševala .

piška65

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

28. avg 2015 9:09

Potem moras v vsakem primeru zita kupit - zate je potem idealno da kupis kar paket skupaj z recepti. Ce pa potrebujes samo recepte za proseno, ajdovo, pirino itd kaso pa uporabi iskalnik.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. avg 2015 10:03

piška65, a hočeš reči, da živiš v takem delu Slovenije, da v trgovini ne moreš kupit ajdove kaše, prosene kaše, leče, čičerika, fižola?

Razen če želiš, da je res iz eko pridelave, potem še vzamem v zakup, sicer pa so žita in stročnice nekaj, kar res lahko kupiš povsod.

Ali pa se odpelji v najbližji kraj z večjim uspermakretom in si naredi zalogo. Jaz tudi vsake toliko kupim po vrečko razčičnih žitaric in stročnic in imam to v domači shrambi ter uporabim, ko potrebujem, To ja ni pokvarljiva roba.

 

 

Če pa želiš izrecno Biotop, potem pa pokliči direktno tistega, ki to pakira in prodaja, pa se dogovori za dobavo.

mamamia

piška65  

član od: 3.8.2013

sporočila: 10

28. avg 2015 19:44

Vidim , da nekateri berete "kar počez" , napisala sem , da na našem koncu ne sejejo žit in ne , da jih ne morem kupiti .

In Mamamia , če sprašujem po varovalni dieti me še ni treba ožigosati za tepko , ki bi rada v dveh tednih shuišala za 12 ???? kil .

piška65

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. avg 2015 21:15

piška, ne se jezit ... nimam te za tepko, no

 

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti