Recept je krasen, ampak...

hribovc61  

član od: 14.10.2013

sporočila: 2057

25. avg 2015 9:35

Moram še svoj lonček pristavit. To je moje osebno mnenje.

Priznam, velikokrat napišem kaj o receptih, nekatere tudi malo "spluvam". Ampak zakaj. Zato ker ali ni popoln ali so količine abnormalne ali pa je skropucalo, od nekje privlečeno za lase. In verjamite, da vsakih poizkusim naredit recept po vsebini, ki je napisana. In če je dober, ga pohvalim, če ne..............pač.

Ampak to da dopišem, kaj sem zamenjal ( naslednjič ko ga delam), kaj dodal, kaj se mi zdi preveč, premalo, kako sem izboljšal okus, etc.............se mi zdi, da je za vse ki to berejo dobro. Ja, nikjer ne piše, da morajo pa delati po tvojem spremenjenem, izboljšanem okusu. Vsak ima pač svoj okus in način prehranjevanja.

 

Ja, meni vsi komentarji, ki jih preberem od prvega do zadnjega, pridejo prav..............veliko se naučim, pridobivam znanje, saj vsak malo po svoje kroji recept.

Tisti, pa ki se strogo držijo recepta.......ti me ne motijo 



hribovc61

Sporočilo je spremenil(a) hribovc61 dne 25. 2015 09:36

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

25. avg 2015 11:06

 

Eno je ocena recepta, drugo pa komentar. Če nekdo oceni recept in hkrati napiše, da je pol sestavin spremenil, ni jasno, kateri recept je ocenjeval. Če original recepta sploh ni probal (ker je pol sestavin spremenil), potem je neresna ocena. Ocena spremenjenega recepta, pa ne paše k konkretnemu receptu.

Motijo me komentarji v smislu: ta recept je zanič, ker ne maram te-in-te sestavine.

rdkapica

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

25. avg 2015 12:53

  Hribovc61 je napisal:

 

 Ja, meni vsi komentarji, ki jih preberem od prvega do zadnjega, pridejo prav..............veliko se naučim, pridobivam znanje, saj vsak malo po svoje kroji recept.
Tisti, pa ki se strogo držijo recepta.......ti me ne motijo

mopsika

francis  

član od: 7.7.2007

sporočila: 130

26. avg 2015 9:36

Zdravo,

jaz si (preden se lotim dela) najprej preberem komentarje, ki so zame zakon ;)

LP.

francis

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

26. avg 2015 10:30

Tudi jaz preberem komentarje, preden se lotim ustvarjanja po navodilih recepta. Če se recept bere odlično, ena sestavina pa mi zaradi nekega razloga ne potegne, lahko glede na komentarje vidim, ali je s čim zamenljiva. Tako sem storila pri Gogini alpski torti (mimogrede, odlična je), kjer sem mak nadomestila z lešniki. Večinoma pa prvič naredim tako, kot piše v receptih. Tudi, ko gre za meso, prirejam recepte le tako, da recimo svinjino (moj mesojed je ne sme iz zdravstvenih razlogov) zamenjam za puranje meso. Pa je izvedljivo. Baje tudi okusno. :) 

Lp od R.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. avg 2015 14:25

Jaz imam relativno visok tolerančni prag pri tem. Komentar tako ali tako odraža tistega, ki je komentiral.

Se je že zgodilo, da je ena posebej prijetna oseba, ki se je čutila dolžno replicirati vse, kar sem napisala, pri enem mojem receptu napisala, da "je itak vedela, da ji sestavine v receptu ne ustrezajo, pa je vseeno naredila izdelek in potem njej in njenim to ni bilo dobro". In sem si mislila, da če je nekdo toliko zagaman, da svoje pleme utruja z okusi, ki jim ne sedejo, samo za to, da lahko potem recept oceni z zadostno 2, da taki itak živijo v vesolju, kamor mene nikoli ne bo.

Drugače pa, kdor tule kaj pripravi ali objavi,  naj računa, da bodo reakcije sila različne in naj to razume kot učno lekcijo za življenje.

Vendelina jr.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

26. avg 2015 20:49

Mene komentarji ne motijo, moti pa me, če nekdo napiše napr. belo moko sem zamenjala s polnozrnato, maslo z margarino, orehe s kokosom itd.. Na koncu pa, da je bilo zanič in je recept za en .... Ja normalo, da je bilo zanič, če si menjal ali menjala pol sestavin za druge.



jade

Sporočilo je spremenil(a) jade dne 26. 2015 20:50

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

28. avg 2015 8:35

bannanna je napisal/a:

Kljub temu, da imam lastno spletno stran, ki jo urejam samo jaz, pričakujem mnenja in možne izboljšave in sem vesela, ko mi kdo pokomentira, ali pa celo sama vprašam kolege kako je bilo. 





Ali lahko prilepiš link na tvojo stran? Bi z veseljem pokukal.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

28. avg 2015 8:38

[citat=--MBrando--]

 

[/citat]

Ali lahko prilepiš link na tvojo stran? Bi z veseljem pokukal.



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---[/citat]

 

MBrando, tukaj imaš: http://www.naredilaana.com/

SMARTY1

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

28. avg 2015 9:03

jade je napisal/a:

Mene komentarji ne motijo, moti pa me, če nekdo napiše napr. belo moko sem zamenjala s polnozrnato, maslo z margarino, orehe s kokosom itd.. Na koncu pa, da je bilo zanič in je recept za en .... Ja normalo, da je bilo zanič, če si menjal ali menjala pol sestavin za druge.



jade
Sporočilo je spremenil(a) jade dne 26. 2015 20:50

 

natancno to moti tudi mene - recepta ne mores kritizirat (ocenit), ce si ga do nerazpoznavnosti spremenil. Pri sladicah se obicajno kar drzim recepta, sem pa tudi ze spreminjala kolicino sladkorja in mi ni bilo vsec - spremenila se je tudi tekstura biskvita, tako da se zdaj kar drzim gesla - raje malo, pa tisto sladko   Nekatere spremembe so mi pa vsec, tako priznam, da je moj tiramisu ponarejen - delam ga s skuto in smetano, ker mi je tako bolj vsec kot z mascarponejem. Pri mascarponeju imam tezavo, da ne vem kateri je dober (sem se ze zasila z njim) tako da potem ostanem pri preizkuseni varijanti. Po drugi strani pa Saherca ni vec Saherca, ce si zamenjal cokolado s kakavom, del moke s kokosom, maslo z oljem in uporabil slivovo marmelado itd.

 

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti